Jump to content

Košarkaška reprezentacija 2023


Lucky

Recommended Posts

6 hours ago, Zwerko said:

I čisto treba napomenuti da ako gledaš iz Nemačke vrlo bi bilo preporučljivo da to radiš preko VPN-a jer su vrlo revnosni u slanju kazni za gledanje divljih strimova sportskih događaja.

2 godine mi nista nije stiglo.

Bio sam na tekmi, atmosfera bila malo sranje. Primili smo 34 trojke za redom bez da damo kos. Jebiga, zasluzili smo da izgubimo.

Edited by jasamnepismen

.

Link to comment
Share on other sites

Jedina pozitivna stvar je što sam bio u kolima i vraćao se sa puta pa nisam imao prilike da gledam ovo 😞

nisam ni znao dal neki radio prenosi tako da sam slušao 202ku neka emisija o obradama pesama i onda na svake 3 se jave da kažu rezultat i to mi je bilo dovoljno 😞

Link to comment
Share on other sites

Sta ga znam, ja sam isto jebeno ljut kao ker. Cak i dan posle. Ne bih ja tu previse zamerio Pesicu, ovi su brate pogadjali, a mi smo masili. Losa je bila odbrana generalno, nasi preplaseni ko zecevi (svi osim Jokica). Ne razumem cemu toliki strah i nervoza jebeno sve iskusni igraci, Lucic ocajan, Guduric katastrofa, covek ima otvorene suteve za tri on ne sutira nego nesto fintira, gubi lopte... Micic trojke 1/8 pa ja ga jebem ja bih dao bar 2, evo ne znam.. Pesicu zameram jedino sto je realno JOkic trebao da odigra vise (bar 35min) i Vanja Marinkovic koji je imao 2/2 za 3p. 

Link to comment
Share on other sites

to su iskusni igraci, ali realno nisu sad ne znam kakva imena. Osim Jokica, Micica i Milutinova, ova ekipa nema ni jednog bas ozbiljnog igraca koji moze da povuce i prelomi kad treba. Svaka cast, ali Lucic, Kalinic, Guduric, to nisu. Nedovica ne racunam, nije ni igrao, ali on upada u tu grupu

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dule_smor said:

Sad videh da su Pljaci usrali Slovence i Doncica, Ponitka tripl dabl lol

Dončić nešto kukao da je bio pod injekcijama zbog bolova itd, što može da objasni donekle, ali opet ofc ne mož' tim samo jednog igrača da ima.

4 hours ago, mohr said:

No Bogi no party, bukvalno bi bila setnja sa njim kroz ovo prvenstvo koje je jako zanimljivo ali kvalitet jako varira a sudije necu ni da pominjem, kao da su nasli random ljude na ulici.

ma brate, sudije su baš baš carevi, ali ono kad dođeš na deo priče da se vadiš na sudije onda je jasno da ti igra nije bila na nivou 🙂

jedini ovde glavni bedak je što će opet španci da osvoje prvenstvo :(( :))

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Idemo na SP da nas opet operu! :))

Quote


Србија на убедљив начин обезбедила пласман на Светско првенство које ће се ове године одржати у Јапану, Филипинима и Индонезији, "орлови" су савладали Британију 101:83 пред пуном Двораном "Александар Николић".

Након добре прве четвртине, Србија је имала потешкоћа у другој услед слабије игре у одбрани због већег броја фаулова које су у првој четвртини заслужили првенствено Петрушев и Гудурић.

На самом отварању меча, Марко Гудурић погодио је две тројке, док је Филип Петрушев силовио закуцао, што је дало ветар у леђа Србији која је брзо дошла до двоцифреног вођства.

Да уместо 11, Србија оде на осам поена предност на крају постарао се кошаркаш Велике Британије Квин Елис који је уз звук сирене са пола терена убацио тројку.

Друга четвртина донела је "празну игру" домаћину. Кошаркаши гостију да дођу до поена успешно су користили нешто мање агресивну одбрану Србије кроз игру један на један. 

Трећа четвртина може се поделити на два дела, првих и других пет минута. По отварању другог полувремена ривал је играо агресивно, форсирао игру један на један чиме је поново пришао на само поен заостатка. Када су песимистични навијачи слутили нови кикс репрезентације, на сцену је ступио Алекса Аврамовић који је поенима у нападу, а потом и украденим лоптама у одбрани донео преокрет ритма и брзу двоцифрену предност Србији која је одржана и увећавана до самог краја.

У последњој четвртини домаћа екипа захваљујући тројкама Марка Јагодића Куриџе брзо је дошла до 20 поена предности, после чега је било јасно да је тачка на меч стављена.

Алекса Аврамовић био је најбољи кошаркаш Србије са 20 поена на мечу. Њега су пратили Митровић са 15, Добрић са 14, Гудурић са 13 и Филип Петрушев са 12 поена.

У репрезентацији Велике Британије Квин Елис је убацио 22 поена.

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, absolute said:

Bio sinoc na tekmi.

Generalno, bas slaba odbrana u prve tri cetvrtine.

Al ajde, odigrali su na kraju koliko je trebalo.

pa ono, igrali su protiv UK. Kako li će se provesti protiv nekog pravog protivnika 🙂 no ajde, to svetsko prvenstvo uvek u grupama ima neke rendomaše, pa se možda i provuku 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Možda ova mlađarija makar da obraduje kad ovi seniori ne uspevaju!

Quote

Јуниори Србије прваци Европе у кошарци, Шпанија свргнута са трона
Јуниорска репрезентација Србије освојила је злато на Европском првенству у Нишу победом над Шпанијом 81:71. Пето злато за У18 селекцију Србије од независности.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky changed the title to Košarkaška reprezentacija 2023

Da promenimo naziv topica u skladu sa ovom godinom 🙂

 

Изабраници селектора Светислава Пешића дуелом са домаћином Грчком почињу учешће на Акрополис купу у Атини на коме учествује и селекција Италије. Утакмица почиње у 18.45. а њен тик можете пратити на нашем порталу.

Акрополис куп ће послужити репрезентацијама Србије, Грчке и Италије као једна под фаза припрема за Мундобаскет 2023. који ће од 25. августа до 10. септембра бити одржан у Јапану, Индонезији и Филипинима.

Link to comment
Share on other sites

Napred Bogi!

Српски кошаркашки репрезентативац Богдан Богдановић изјавио је да је његовом тиму у овом тренутку најважнија хемија и додао да екипа не размишља о Николи Јокићу и Василију Мицићу, који ће пропустити предстојеће Светско првенство, преноси Баскетњуз.

"Тренутно је хемија у тиму најважнија и на томе радимо. Сви смо покушавали да се навикнемо једни на друге. Тек смо одиграли једну припремну утакмицу, а Грци и ми се добро познајемо", рекао је Богдановић.

Он је прокоментарисао одсуство Николе Јокића и Василија Мицића, који неће играти за Србију на Светском првенству.

"Тренутно не размишљамо о томе. Пре смо размишљали о тој теми. Имамо добре играче, као што је Никола Милутинов. Не жалимо због тога што момци не играју, нити мислимо да ћемо због тога бити елиминисани. Ми се такмичимо и размишљамо позитивно. Када неко изостане, то је добра прилика да се докажу момци који не би играли много да су ту Мицић и Јокић", навео је кошаркаш Атланте и додао се полако прилагођава игри српске репрезентације.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

Napred Bogi!



"Тренутно је хемија у тиму најважнија и на томе радимо.....

Wild Kjuty.....

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod njega naletoh nedavno na neki video sa njegovog treninga tamo u Atlanti, neverovatno je koliko oni posvećuju pažnje tom individualnom razvoju i koliko tu ima cimanja čak i u slučaju da si "šesti igrač". Deluje mi da se u Evropi ni približno ne pridaje toliko pažnje tom individualnom radu i napretku (pri tome ne pričamo o nekom random klincu koji tek treba da napreduje nego o čoveku koji već iza sebe ima itekako ozbiljnu karijeru). 

 

  • Like +1 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam prvo poluvreme.

Tja, ne volim tu igru gde bek gura napred i onda kad vidi da ne može dalje panično dodaje loptu nekom da šutne trojku.

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

Gledao sam prvo poluvreme.

Tja, ne volim tu igru gde bek gura napred i onda kad vidi da ne može dalje panično dodaje loptu nekom da šutne trojku.

 

haha, da, tipična igra i naravno u tom guranju potroši ceo napad 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ovo me podseća na onu situaciju pre desetak godina kad se kompletna reprezentacija raspala i fejlovala kako je gde stigla, pa smo resetovali sve "petlićima":

Репрезентативац Србије Немања Недовић ће највероватније пропустити Светско првенство у кошарци, пишу београдски медији.

Како се наводи, разлог изостанка Недовића са Светског првенства није повреда, а и да је бек Црвене звезде лично донео ту одлуку.
Недовић је пети репрезентативац Србије који неће бити део списка Светислава Пешића за Мундобаскет, укључујући Николу Јокића, Василија Мицића, Владимира Лучића и Николу Калинића.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...