Jump to content

Kometa topik


Recommended Posts

1 hour ago, absolute said:

Nije problem u individualnosti i iskazivanju mišljenja.

Problem je u tome što su ta mišljenja javno dostupna velikim masama kroz javne medije. Prljanje medijskog prostora i, da tako kažem, javnog dobra koji predstavlja etar (frekvencije, jel) je kao puštanje toksičnog otrova u reku.

Po meni bi trebalo jako ograničiti mogućnost objavljivanja svega i svačega u "etru", i to mislim i na tv i na internet, društvene mreže itd.

 

😄

Ali zar nije osnovna premisa interneta bila demokratičnost tj sloboda govora? Mislim paradoks je što kada si svima dao mogućnost da kažu šta god hoće ispada da su najgluplji preovladali, ali eto bar smo pokušali 🙂 

Isto kao što je internet omogućio svima pristup svim mogućim naučnim saznanjima pa sad imamo diskusiju da li je Zemlja ravna ploča...  

 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Uvek je ok da se neko negde ne uklapa, pa čak i @fox m. ili @FoxB ali je glupo da postoji veštačko izuzimanje nekoga direktnim vređanjem ili uživo fizičkim putem itd jer eto tako, neko je ustao na levu nogu.

kul je da se prosto obe strane usaglase da nisu kompatibilne.

problem u današnje vreme nastaje kada jedna strana zahteva da je druga prihvati iako su missmatch (pričam uopšteno, ne na forumu 🙂 forum je isuviše mali uzorak da bi u tom smislu mogao biti relevantan.

džejla nije za forum, to je ok, ali bi bilo glupo da ne bude neko zato što voli SUV a ne sedane, na primer 🙂

  • Downvote (-1) 4
Link to comment
Share on other sites

On 10/28/2022 at 10:11 AM, absolute said:

Nije problem u individualnosti i iskazivanju mišljenja.

Problem je u tome što su ta mišljenja javno dostupna velikim masama kroz javne medije. Prljanje medijskog prostora i, da tako kažem, javnog dobra koji predstavlja etar (frekvencije, jel) je kao puštanje toksičnog otrova u reku.

Po meni bi trebalo jako ograničiti mogućnost objavljivanja svega i svačega u "etru", i to mislim i na tv i na internet, društvene mreže itd.

 

😄

Pa nećemo glumiti Twitter i gasiti sve koji nam ne odgovaraju. 

Problem je u nedostatku ne toliko kritike već više samokritike. LJudi sebi daju za pravo prvo da imaju mišljenje o svemu, zatim da ga iskažu, zatim da ga brane čak i kada je evidentno da nisu u pravu, a na kraju daju sebi i pravo da ga nameću drugima. 

Pravo ja javnu reč je ok, nije ok zloupotreba istog. ALi se to ne rešava zabranama već edukacijom.

You say, away with you Communists; we say, away with you imperialists!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, millanče said:

TLDW: Prve "ture" tih i takvih "klinaca" su već odrasle i vrlo često se nalaze na čelu HR odeljenja velikih kompanija u kojima možda želiš raditi 😕

 

najbolje što daje savet da vode računa šta pišu na social media i onda uradi to isto :))

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...