Jump to content

Koristite li samouslužne kase u prodavnici?


Recommended Posts

  • 5 weeks later...
On 7/16/2022 at 10:44 PM, Dende said:

Ja mislim da sam ja jos gori....Kada se uzme novcic od dva evra, moze da se skoro do kraja gurne u kolica dok ne klikne i onda se izvuce. Tako dobijes odvezana kolica i odmah imas novcic u dzepu. Nekako se osecam lose kad stoji unutra novcic i moram da vraitm kolica. Svejedno bih ih vratio, ali ne moraju oni da me teraju sa novcicem, je l'?
Ovde isto stoje migranti napolju i ja kad izadjem samo gurnem kolica, a njih 3-4 uvek skoce kad vide da ih ne vezujem na sledeca kolica da ispadne novcic :tf: onda kad dodju do kolica, da nije mozda kurchina hahahahah

Znam da sam govno ali realno ako u ovoj drzavi prosis treba da te odvedu na poljanu, nateraju da iskopas sopstveni grob i potrose jedan, maksimalno dva metka na tebe.

 

Ne bih ovako generalizovao. Ti si došao kao obrazovan kadar. Ko zna koje su priča iza njih i kakve su živote imali. Mislim jasno je da ima svega ali ne bih generalizovao ovo.

 

Ako ništa više ta Evropa zapadna je vekovima izrabljivalje te migrate iz zemalja odakle su..za resurse , jeftinu radnu snagu, pa i robovski..i sad ako neki migrant želi da iskoristi opcije da ne radi u EU i uzima pomoc ja to delom i mogu da razumem. Jer ako ćemo iskreno te pare i blagostanje je i došlo delom od njegovih predaka.. prosto tvoja priča može iz dva ugla da se gleda a ti gledaš samo jedan 🙂

 

Ps. Mrzim te samousluzne stvari u prodavnici. Želim da jedino ubacim artikle i to da platim a ne da gledam gde je bar kod i sl..to je kao da sam ja Kasir sam sebi a plaćam 🙂 cesto online poručujem al to je drugo jer ti donesu. Još imaju često i neke online akcije posebne 🙂

Tipa da se račun od 3000-4000 din umanji za 1000 din pa bude povopjnije plus ne moraš da vuces sam (sad ja nisam vozač kao što većina zna i proziva me povremeno 😄 )

 

 

Pss. Ako neko ne zna za ove online popuste a uzima online javite da okacim ovde izvor 🙂

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, qwert00 said:

Ps. Mrzim te samousluzne stvari u prodavnici. Želim da jedino ubacim artikle i to da platim a ne da gledam gde je bar kod i sl..to je kao da sam ja Kasir sam sebi a plaćam 🙂 cesto online poručujem al to je drugo jer ti donesu. Još imaju često i neke online akcije posebne 🙂

Tipa da se račun od 3000-4000 din umanji za 1000 din pa bude povopjnije plus ne moraš da vuces sam (sad ja nisam vozač kao što većina zna i proziva me povremeno 😄 )

ne znam, razumem to da si sam sebi kasir, ali opet nekako više cenim svoje vreme nego što treba da provučem par artikala.

baš sam pre neki dan bio u maksiju dole kod ustaničke igrom slučaja i ono rade dve kase, po 5 ljudi stoji, levo od njih dve samouslužne prazne, došao, otkucao ta dva artikla i izašao napolje.

 

7 hours ago, qwert00 said:

 

Pss. Ako neko ne zna za ove online popuste a uzima online javite da okacim ovde izvor 🙂

što ne bi okačio! ja iz univera uzmem online često.

Link to comment
Share on other sites

U vecem Tempu sam bio pre par dana, rade dve kasirke, red 300 ljudi, drkaju se ljudi a one kazu da nema ko da radi.

Ili idu ka tome da ukinu ili su jednostavno smece poslodavci.

Ali ne vidim kako samousluzna kasa moze da zameni coveka, posebno u vecim radnjama gde ljudi idu u vece nabavke, nije realno da kucam 50+ artikala.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, killYg0r said:

Ali ne vidim kako samousluzna kasa moze da zameni coveka, posebno u vecim radnjama gde ljudi idu u vece nabavke, nije realno da kucam 50+ artikala.

verovatno ima i jedno i drugo - da nema ko da radi, da su poslodavci problematični. u DM-u sam bio pre nekog vremena a tu su kao ok poslodavci bla bla radi samo jedna žena u celoj radnji, tako da očito se nešto dešava.

a za skeniranje, u tempu na samouslužnoj dosta dobro "hvata" iz svih uglova sve živo tako da nije toliki problem a možda vremenom uznapreduju pa bude onaj princip da samo staviš u "kutiju" pa on sve očita brže...

svakako je ok kad ima živih radnika ali kad nema gužve 🙂  kad je gužva nema smisla jer sam ja od onih što pre neće da kupi nešto nego da čeka red.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

 od pre neki dan kad sam pipizdo

image.png

kao asistente na tim samousluznim kasama uzimaju neke klince, da li studente sta li

uglavnom sad je neka klinka (jbj)... i usla neka TRI CRNCA NA BANJICI ALO i krenuli da je smaraju hoce da kupe neke knjige U UNIVERU da UCE SRPSKI, ona se nalozila seta ih kroz univer, a mi cekamo na kasama dok ona izbaci crnacke kite iz glave 😄

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, reki said:

kao asistente na tim samousluznim kasama uzimaju neke klince, da li studente sta li

 

e da, ovo radi i maksi. ja sad kad sam bio u tom maxi u ustaničkoj na tim samouslužnim kasama je radila neka devojka ono farmerke i duks, ja mislio da kupuje nešto a ona kao tu zaposlena 🙂

a univer je inače najgori sa tim kasama. ja nekad odem u južni bulevar i nekad gore u aviv i ne znam koja je gora prodavnica - 10 kasa 1 radi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Juče svratim u neki lokalni Shop & Go - jedna kasa normalna, jedna self checkout. 

Da ne budem onaj što mu nikad ništa ne odgovara, iako pozdravljam self checkout i uvek ga koristim, deluje mi da samo jedna normalna kasa opet nije dovoljna kad naiđe gužva u prodavnici, mada možda tad dođe neka kasirka pa čekira ljudima na ovoj samostalnoj proizvode, ne znam.

za razliku od toga i dalje u lokalnom maksiju nema i onda radi samo jedna kasa od 6 (u 99% slučajeva) i onda tek kad se napravi red ova na kasi se dere "KASA" i niko se ne pojavljuje, onda opet "KASA" posle par minuta pa se eventualno neka od ovih iscima pa dođe da otvori kasu, ali kao nije joj baš drago što je morala da se pojavi tu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...