Jump to content

Rio Tinto


Recommended Posts

6 hours ago, manson said:

Zwerko umešan, zašto nisam iznenađen 😄
 

Ako Istok tako kaže nema razloga da ne verujemo 😄

Mada moram da priznam da mi je od svih SNS opravdanja za Rio Tinto ipak najbolje to "bivša vlast" - 12 godina kasnije 😄 sigurno je i to što će Vučić da potpiše sa Šolcom još Tadić dogovorio 😄

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Када је реч о најављеној посети немачког канцелара Олафа Шолца, али и потпредседника Европске комисије задуженог за енергетику, узимајући у обзир да је портпарол немачке владе рекао да иза посете стоји одрживо копање литијума у Србији, Вучић је рекао да нема шта да крије и да ће све у вези с тим "фанфарама" објављивати.

"Није баш за фанфаре када не потписујете уговор, већ потписујете писмо о намерама и меморандум о разумевању, али је важно за нас. Дакле, у име Европске комисије потписаће уговор са представницима наше владе, потпредседник Европске комисије, Марош Шевчович. Била би Урсула фон дер Лајен да није гласање баш сутра. Потписаће меморандум о разумевању, где ми не помињемо литијум, већ говоримо о свим минералима и о свему другом. Оно што се одвија на европском тлу, требало би да остане на европском тлу, што је чини ми се нешто потпуно нормално, морално, разумљиво за нас“, рекао је председник.

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dende said:

Znaci, definitivno ce se kopati litijum u Srbiji...

Braco Srbi, neka vam je sa srecom.

kopao bi se svakako. Zwerkovi poceli Vucic zavrsio. Jos jedan u nizu primera da su isti. Njihov problem je samo sto Zwerkovi nece uzimati pare od toga vec njegovi suparnici. A posledice kopanja nisu ni na kraj pameti ni jednima ni drugima.

Edited by oddball

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Dende said:

Znaci, definitivno ce se kopati litijum u Srbiji...

Braco Srbi, neka vam je sa srecom.

Nhf, ali ne vidim poentu ovoga što si napisao. Možda jedino sebi da olakšaš nekako.

  • Like +1 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oddball said:

kopao bi se svakako. Zwerkovi poceli Vucic zavrsio. Jos jedan u nizu primera da su isti. Njihov problem je samo sto Zwerkovi nece uzimati pare od toga vec njegovi suparnici. A posledice kopanja nisu ni na kraj pameti ni jednima ni drugima.

To je posledica prodaje glasa za crvenu, sendvic i posao u drzavnom preduzecu. Nasa uloga kao drzave je da budemo izvor jeftinih resursa i jeftine radne snage kao drzava perifernog liberalnog kapitalizma. Vucic daje litijum za uzmi kintu sebi i svojoj ekipi i da produzi za koju godinu ostanak na vlasti. Posle ce opet jos nesto dati i tako dok se ne smori.

56 minutes ago, alfa said:

Nhf, ali ne vidim poentu ovoga što si napisao. Možda jedino sebi da olakšaš nekako.

Srbija je od mene u plusu, ja sam platio poreza ihohoj vise nego sto sam trebao. Moj grad, Novi Sad, verovatno nece biti zatrovan sa Rio Tintom jer nemamo veze sa Savom i njenim pritokama. Ja sam odavno od Srbije kao mesta trajnog nastanjenja digao ruke i imam cisto romantizovanu predstavu o njoj.

Problem sa nasim ljudima i mentalitetom je da svako ceka da se nesto desi bas njiemu da bi reagovao. Ceka se da nekome dete zgaze na pesackom, zatruju zemlju, izgrade zgradurine uz reku, itd. Kao pojedinac imas jedino opcije da se sklonis ili da prihvatis da te sistem kinji.

 

Link to comment
Share on other sites

Ceo timeline ovoga je vrunski inače.

Ustavni sud koji ne radi ništa i ne oglašava se, donosi odjednom odluku da je neustavno.

Odmah sutradan Vlada Srbije donosi novu uredbu kojom poništava prethodnu i kao "kul smo, evo radimo po stavu ustavnog suda".

Dva dana posle toga eto Šolca u poseti, pošto inače nema šta drugo da radi i prazan mu je kalendar skroz i onda čim je video ovo od ustavnog okrenuo telefonom Vučića i kao e brate jel si slobodan da dođem sutra da potpišemo memorandum?

Naravno, sad ni njemu ni ostalima ne smeta "nedostatak nezavisnog sudstva" :))

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

 

Spoiler

Harri Obi on X: "Banksy is also responsible for my favourite quote: “I  don't believe in anything. I'm just here for the violence.”  https://t.co/bJbp8PGU1l" / X

 

Reanimation of the sequence
Rewind the future to the past
To find the source of the solution
The system has to be recast...

  • Haha (+1) 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alfa said:

Ono što mi generalno smeta kod naših ljudi iz dijaspore je taj čest prenos negativnosti vezan za Srbiju. Ok, nemaš veru u Srbiju i ljude ovde, skroz validan stav, čak bih rekao i logičan. Samo mnogi od nas su ovde ostali iz nekog ludila i vere. Ja prvi mogu da odem sa mojom strukom gde hoću ali još se koprcam i verujem ovde. Ova cela litijum priča me prvi put zaista pomerila na to da vagam.

Браво. Буквално сам рекао, још прошлог пута, ако се народ не побуни и крену да копају, то је то. Пакујем крпе, продајем све и одлазим...

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, alfa said:

Ja prvi mogu da odem sa mojom strukom gde hoću ali još se koprcam i verujem ovde. Ova cela litijum priča me prvi put zaista pomerila na to da vagam.

Bilo je sličnih nekih situacija do sada ali priznajem nijedna možda nije tako znacajna kao ova. 
 

bas pokazuje totalni bol u onoj stvari za mišljenje svakog drugog, samo guraju priču. I tajming vrh taman u sred godišnjih i plus ova odluka i Solc odmah dolazi.  Ofc čak ništa neće biti ni od “priblizavanja EU” od ovoga. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Lucky said:

Bilo je sličnih nekih situacija do sada ali priznajem nijedna možda nije tako znacajna kao ova. 
 

bas pokazuje totalni bol u onoj stvari za mišljenje svakog drugog, samo guraju priču. I tajming vrh taman u sred godišnjih i plus ova odluka i Solc odmah dolazi.  Ofc čak ništa neće biti ni od “priblizavanja EU” od ovoga. 
 

 

Ono sto Rio Tinto konacno pokazuje svima je da je mesto Srbije da preda jeftine resurse i odrekne se interesa Srba van Srbije (KiM, RS, CG). Ako nekome nije bilo jasno do sada.

Bas me zanima da li ce sada blokirati autoput zbog Rio Tinta.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...