Jump to content

Da li je vazduh stvarno zagađen ili je izmišljotina?


Recommended Posts

Akonto ovog air quality index sajta, jel kontate da se to meri u, lupam, 10h, 14h, 18h il tako nesto po lokalnom vremenu. Da kad je kod nas spic (i dan izmedju ostalog( u Indiji je i dalje noc, te 'vodimo' dok se oni, kinezi itd ne probude

evo, sad u 02:42
image.thumb.png.24c7a750b6e0a05076db6a218bbc512d.png

EDIT: ma lol, ovo je rigovano, mere na 7 mesta koja su realno prosecno zagadjena, i 3 koja su ekstremno usrana, raskrsnica na dorcolu, VINČA i Mostarska petljaimage.thumb.png.189049477e84c9cab2e5b73fc15d6fb2.png

Edited by Shale
Link to comment
Share on other sites

Quote
Quote

 

Kako je istakla dr Darija Kisić Tepavčević, uvođenje kovid propusnica je imalo značajnog efekta na povećanje vakcinacije, pa je odlučeno da se proširi važenje kovid propusnica za ugostiteljske objekte od 20 časova.

Takođe, svi ugostiteljski objekti moći će da rade 24 sata.

"To smo uveli zato što je u prethodnom vremenskom periodu i u nekim drugim zemljama primećeno da ako se ograniči do 1-2 sata, organizuju se različita kućna okupljanja i žurke, a na ovaj način je omogućeno da rade 24 sata ovi objekti ukoliko svi gosti nakon 20 časova imaju propusnice. Ovu meru smo proširili i na kockarnice, kladionice, slot klubove itd", rekla je Kisić Tepvačević.

 

Kakve odluke :)) od 20h covid, ali objekti mogu da rade 24h :))

5 hours ago, Shale said:

EDIT: ma lol, ovo je rigovano, mere na 7 mesta koja su realno prosecno zagadjena, i 3 koja su ekstremno usrana, raskrsnica na dorcolu, VINČA i Mostarska petljaimage.thumb.png.189049477e84c9cab2e5b73fc15d6fb2.png

A za koga je rigovano? 🙂 možda mere tako i za sve druge gradove? mislim, šta riguju? 🙂

za ovo oko vremenskih zona si realno u pravu ako je tako.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Shale said:

Rigovano u smislu dve stvari, prvo sto hvataju snapshot u spicu, kada se napravi guzva i kada saobracaj stoji po pola sata u mestu, drugo sto mere tamo gde taj saobracaj stoji xd
evo sad, 13:47 dok pada kisa

znaš šta, možda tu ima nečega. index je pre par dana objavio ovo:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/da-je-zagreb-2-najzagadjeniji-na-svijetu-izmjerila-je-stanica-tabacco-travno/2315121.aspx
 

Quote

 

No, ta vijest po svemu sudeći jednostavno nije točna, premda kvaliteta zraka u Zagrebu već nekoliko dana uistinu nije dobra. 

Podatke na kojima se temelji informacija da je Zagreb bio jutros drugi najzagađeniji grad na svijetu objavljuje tvrtka koja prodaje uređaje za pročišćavanje zraka. Riječ je o stranicama IQAir, koja se inače smatra relevantnom stranice za podatke o kakvoći zraka, no problem je u tome što stranica ne uzima u obzir samo podatke sa službenih mjernih stranica. Na njoj se jasno se može vidjeti da posebno alarmantne podatke za Zagreb objavljuje mjerna stanica naziva "Tabacco Travno". Navedeno je kako je riječ o anonimnom suradniku stranice IQAir. 

No, N1 javlja kako mjerna jedinica koja navodno bilježi najgore podatke za Zagreb - uopće ne postoji.

"Podaci nisu točni, ta stanica ne postoji"
Podaci pokazuju da je Zagreb gori od Mumbaija, Wuhana i New Delhija. Tako je zrak u glavnom gradu ocijenila švicarski IQAir. No, struka umiruje građane i tvrdi - podaci nisu točni. Problem vide i sa samom stranicom IQAir, ali i s mjernom stanicom za koju uopće nisu navedeni nikakvi detalji o uređaju koji se koriste, kao ni nikakvi drugi detalji.


 

bio je još jedan članak na sličnu temu.

ne znam doduše, treba proveriti kao što gore negde napisah, da li još neko meri zagađanje ili se ceo svet bazira samo na ovom jednom sajtu ...

tipa ima gradski zavod za javno zdravlje - http://www.beoeko.com/

agencija za zaštitu životne sredine - http://www.amskv.sepa.gov.rs/

pa da se to onda uporedi sve.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

znaš šta, možda tu ima nečega.

da da, lepoh ja napisah pre par strana! nekako mi je bila obvious ta priča o prodaji uređaja za prečišćavanje pa to nisam spomenuo 😄

Idem da napravim FB grupu "NISMO ZAGAĐENI - NADIŠI TE NA M SE" 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, togFU said:

da da, lepoh ja napisah pre par strana! nekako mi je bila obvious ta priča o prodaji uređaja za prečišćavanje pa to nisam spomenuo 😄

Idem da napravim FB grupu "NISMO ZAGAĐENI - NADIŠI TE NA M SE" 

u pravu si, nema šta. ja sam mislio da izvori iz sveta o najzagađenijim gradovima (i beogradu) ne zavise od samo jednog sajta na svetu tog IQ Air koji je sajt za prečišćivače... ali očigledno dosta vesti kreće iz tog "e neko objavio na netu to mora da je istina" (to se nikad nije dogodilo! 🙂

4 hours ago, G!!! said:

au, pa ovo baca sasvim drugi pogled na stvari

 

čudno je ovo. Evo u ovom trenutku:

image.png

image.png

image.png

image.png

Pa sad ti vidi odakle bi da računaš dal' valja ili ne :)))

1 hour ago, Jose Jimenez said:

5D šah u Grčkoj

Anti-vaxxers bribe doctors for “vaccination” with water, end up with the real vaccine

https://www.keeptalkinggreece.com/2021/10/10/greece-fake-vaccinations-water-real-vaccine/

ovo je rofl, ali ujedno koliko ih je kod nas 🙂

It estimated that over 100,000 citizens have obtained fake vaccination certificates through illegal methods.

1 hour ago, Dule_smor said:

Meanwhile kod komsija u jeku pandemije otkazi, sad ne fali zdr.radnika heh

realno :((

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, asGiM said:

evo ga ovaj što radi za IQ Air!

I Lončar 🙂

Quote

 

Komentarišući to što je Beograd u četvrtak ponovo bio grad sa najzagađenijim vazduhom na svetu, ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je da je počela izgradnja postrojenja za prečišćavanje vazduha i da je to dugotrajan proces.

“Nemojte samo da se pravimo kao da smo do juče živeli u vazduhu kao na Pančićevom vrhu, a da se to promenilo pre nedelju dana”, rekao je Lončar novinarima, prenosi N1.
Na pitanje šta je urađeno po pitanju zagađenja vazduha od prošle zime, Lončar je kazao da je to pitanje za one koji se time bave, ali da je siguran da se radi.

“Video sam koliko je počelo da se radi tih postrojenja koja prečišćavaju vazduh i sprečavaju da dođe do zagađenja”, rekao je on.

Prema podacima sajta IQAir, glavni grad Srbije se u četvrtak nalazio na prvom mestu po zagađenosti, a iza sebe je ostavio indijski Delhi, Karači u Pakistanu i kineski Vuhan.

Kako kaže klimatolog Vladimir Đurđević, među zagađivačima su velika industrijska postrojenja, individualna ložišta, saobraćaj, poljoprivreda…

Prema njegovim rečima, neki od tih izvora zagađenja su “zaista jako veliki” u odnosu na standarde koji postoje u zemljama u kojim se više vodi računa o tom pitanju.

“Meteorološki uslovi ne prave zagađenje, oni samo pomažu da to bolje vidimo”, rekao je on.

 

Realna priča prethodna vlast 🙂

Doduše i ovde citiraju IQ Air, sad je to problematična stvar.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, togFU said:

Očigledno da se bave i prodajom INDUSTRIJSKIH sistema za prečišćavanje vazduha 😄

Verovatno, ali tema jeste interesantna. Jer čak i ako oni riguju, šta onda rade ovi naši prečišćivači vazduha po kućama? 🙂 Možda su i oni deo svetske zavere, ali na šta ih triggeruju? Jer fakat kad ovi prijave da je veća zagađenost bla bla, ovi Xiaomi po kući stvarno "polude" sa 50-80 rangeom etc.

Link to comment
Share on other sites

Da meni je pre neki dan kad je bio najgori dan isao do tipa 70 u stanu u Zarkovu a to nisam nikad video  (ne racunam kad nesto u kuhinji zagori 🙂 )

 

Ovako je max 20-30 kad luftiram po ceo dan stan. A obicno ispod 20. I to uz otvoren jedan prozor...

 

Zagadjenje def nije lazno, sem ako nije neka zavera da senzor sam pokazuje te vrednosti 😄 kad neki kinez kaze da mora

  • Like +1 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, absolute said:

Kakve su li im tek vakcine, kad ovakve fabrike prave

:tf:

 

Опет Жута пропаганда, Србија је лидер у вакцинацији, први у Европи смо имали све вакцине на располагању. Сви знамо да Жути плаћају Лакија.

Паметном доста!

 

:tf2:

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

za pocetak bi iskljucio iz saobracaja sve sto nema dp filter/katalizator, a jos juce bih zabranio uvoz takvih polovnih auta

a zapravo ćemo dobiti kontru sad sa izmenama zakona o registraciji 🙂

1 hour ago, absolute said:

Laki je ispisnik Napredne akademije ...ima i diplomu koju je potpisao Danilo V. lično. Nemoj sad da mutiš...to smo već raspravili...

 

 

Da sam neki bezobrazniji, rekao bih, ovaj nemke me ne vadi iz usta! Ali nisam, nas na akademiji uče da se ne ophodimo tako prema političkim protivnicima već samo sa pijetetom i maksimalnim respektom! Bio nam je i Korać da nam održi jedno predavanje da bismo se susreli sa nekim ko drugačije misli!

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Hehehe...

Setili se neposredne demokratije...hehhe...

44 minutes ago, SATAN said:

Може референдум на тему да ли дишемо загађен ваздух или не? 

:tf:

Sad će moći sve 😄

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...