Jump to content

pričajte


manson

Recommended Posts

Generalno, standard jeste porastao, ne zato što je Vučkovi žuti ili žuti žuti napravili ekonomskog tigra, nego je generalno svet otišao dalje.

Npr. ja kad sam bio klinac (znači poslednje dve decenije prošloga veka :c) klima uređaj je bio ekstra luksuz, televizor u boji (lol), mašina sa npr. sušenje veša ili za pranje sudova isto tako....

Takođe, devedesete (nama kojima su u živom sećanju), pored svih onih inflacija, redova, nestašica, sankcija, ratova, raspada svega i svačega (uprkos uvreženom mišljenju kod mlađe populacije da je za vreme Slobe bilo bolje lol) su bile mnogo lošije i nije ni čudo što je tada bilo mnogo više samoubistava...

 

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Dule_smor said:

ali pink.rs 🙂 dule vadi najjače linkove na planeti 🙂

15 hours ago, manson said:

objavili i ovi likovi https://rur.rs/2021/12/09/preminula-kristina-k1ka-dukic/

Nisam pratio, ali greota, rip.

Šalu na stranu, pošto je tema dosta ozbiljna, za sada nije baš poznato šta je glavni razlog iako je ovaj koji se navodi oko zlostavljanja online verovatno tačan. 

Ja sam pomalo ispao iz štosa u tom day-to-day komuniciranju sa youtuberima, ali ono što znam iz prošlosti, pošto smo sarađivali sa njom više puta, je da je u smislu odrađivanja onoga što dogovorimo bila maksimalno profi. Još od prvih onih kanter turnira na games.conu pa kasnijih saradnji sve do mislim prošle godine kad smo u novembru/decembru radili onaj online counter strike turnir. Naravno teško je bilo šta provaliti u ovakvim situacijama prethodno, tek kad se desi svi nešto postanu pametni pa se sete nekih detalja itd, ali ja eto iz tih saradnja nikad tako nešto ne bih zaključio. Pre bih mogao u Robin Vilijems kategoriju da smestim kao oni što su stalno nasmejani a ustvari u depri.

Opet, i to oko tih youtube drama je uvek pitanje, ograđujem se od ovog slučaja jer ne znam detalje, ali često i nameste "sukobe" youtuberi (pa i pevači, glumci, poznat je to stunt) ali rezultat uvek bude fan-baza koja te smara, nije lako sa tim se nositi posebno kad si veoma mlad.

3 hours ago, absolute said:

Npr. ja kad sam bio klinac (znači poslednje dve decenije prošloga veka :c) klima uređaj je bio ekstra luksuz, televizor u boji (lol), mašina sa npr. sušenje veša ili za pranje sudova isto tako....

 

a kompovi? 🙂 početkom devedesetih ko je imao komp taj mora da je imao roditelje koji rade u inostranstvu 🙂 u drugoj polovini devedesetih su kompove imali samo "kompjuteraši" 🙂

p.s. pomislih opet dule omanuo pričajte topic, ali ipak je povezano sa gamingom, tako da dule dobar si!

15 hours ago, drndara said:

Au brate, koja tuga.  Slazem se sa Dulom, moze jedna kometa.

da se nadovežem, ono što se zapravo sad zaista postavlja kao pitanje jeste odgovornost Bake Praseta, koji je ne samo redovno vređao i to, već snimio i pesmu, slao koješta itd. I onda to naravno klinci njegovi fanovi isprate i onda i oni to isto rade. 

Ne znam kako naš zakon to posmatra, ako bi se ispostavilo da se ubila zbog toga na primer.

znam da preko ima ta povezanost "podstrekivanje na samoubistvo" ili nešto tog tipa, baš sam sa mladenom pisao na tu temu kad je bila priča o onom filmu sa voajerima, ali ne znam kako je kod nas.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dule_smor said:

Jebao ih majning, i treba korona da nas pobije heh

krpto zapravo izmislili udruženi amd i nvidia da bi se naprodavali kartica. mislim, ovo je blesavo, do pre X godina niko nije ni mogao da razmišlja o tome da će želeti da kupi i poseduje 100, 200, 300 grafičkih kartica, da ne ulazimo u to za koju namenu, što je takođe tek mindblowing.

3 hours ago, manson said:

Baš to, ne možeš da kupiš karticu po nekoj normalnijoj ceni da se igraš kao čovek 🙂 šta jbt da radim ako mi rikne ova koju sada imam? 🙂 

ako nije u garanciji, kupićeš polovnu koja je jedno tri puta slabija za iste pare za koju si kupio tu novu kad si je kupio :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
7 minutes ago, manson said:

Može i ovde valjda 🙂

Ovo je novo? Ladno ovi iz MTS imaju deo za dopune za PS, Xbox, Steam, Twitch... https://mts.rs/Privatni/Aplikacije/Digimarket

doduše za PS treba UK ili US nalog, za Xbox EU, ali dobro, početak 🙂 

 

edit: dobar im je ovaj kurs za USD, 10 USD = 1479 RSD 🙂

image.thumb.png.dd4ba8ad5527cf81a7d63074a2d9030f.png

iju!

pazi, mora UK ili US kad nema Srbije, ali sama činjenica da su ovo ubacili je vrlo interesantna 🙂

nekog direktora MTS-a sin igra igre online :))

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, manson said:

Da, i ja bih rekao da je interesantno. Možda je ovo neki uvod u SRB naloge za PS i Xbox?

ne verujem ... pa VIP je prodavao Riot poene pre jedno dve godine. 

Sama činjenica da su ubacili UK i US kodove samo znači da se neko dosetio da radi preprodaju isto kao što su prodavali i mnoge druge stvari.

Plus i da je uvod u to, to će prvi da najavi Soni a ne MTS a i baš da koordinisano najavljuju u steam i ps i xbox itd mi malo neobično 🙂 sad svi odjednom dolaze u srbiju 🙂

Link to comment
Share on other sites

Steam može u Srbiji da se koristi bez problema 🙂 za PS i Xbox moraš da se dovijaš preko Amazona gift kartica ili slično.

A već brdo igara možeš da plaćaš mobilnim (takozvani DOB, direct operator billing), tipa WOT. Doduše ovo nije to rekao bih, ovde platiš i dobiješ kod koji posle ukucaš u nalog. Ali opet, ne znam da li baš smeju, i mogu, tako na svoju ruku da prodaju ove dopune/kartice, od koga ih nabavljaju? 🙂 

 

edit, a valjda je red da više i stvarno dodju u Srbiju i što se konzola tiče 🙂 

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

Može Steam da se koristi sasvim normalno, ali ovo je namenjeno za klinca koji nema karticu koju bi koristio na netu ili mu roditelji ne daju karticu da koristi za to, nije to kod nas toliko specifično, svuda po Zapadu imaš da kupiš top-up kartice u svakom supermarketu, od iTunesa, preko Steama do PSN i Google. 

Problem je što ovo nije baš "na belo", lepo si primetio da WoT ima saradnju sa MTS-om baš i da možeš da platiš preko sms poruke, zato ga ovde i nema. Ovo je klasičan model preprodaje kodova kakav imaš na cdkeys, kinguin i sličnim sajtovima, samo što radi državni telekom operater a ne neka random firma iz Dubaija 🙂 Što je vrlo interesantno videti da to neće smetati Sony ili Microsoft, jer je to onako baš baš grey area, da kažem najblaže. I ti te kodove možeš bez problema da kupiš bulk što bi se reklo sa raznih strana pa ih posle preprodaješ, i to je ovo što oni ovde rade. Zato i nema nekih bitnih igara koje bi klinci sigurno kupovali - tipa Fortnite jer je Epic zaključio da im se to ne isplati i uopšte nemaju fizičke kodove za bilo šta (tj vrlo retko kao neka specijalna izdanja), nego samo kupuješ kod njih u prodavnici. 

Sad baš onako nisam sam sa sobom da li je ovo dobra ili loša stvar, s jedne strane je dobra, s druge nije, nisam pametan 🙂

1 hour ago, manson said:

edit, a valjda je red da više i stvarno dodju u Srbiju i što se konzola tiče 🙂 

Taj problem je malo kompleksniji. Ne znam da li se sećate pre par godina je bila poprilična frka oko uvođenja 20% PDV-a na digitalne usluge, tipa Google, Steam i slično. Sad koliko su meni objasnili neki koji se bave tim stvarima (nisam 100% siguran da je tačno, ali meni deluje smisleno) neki od njih tipa Steam i Google na primer su to rešili tako što su registrovali firme ovde i onda ulaze u normalan sistem PDV-a gde im se to posle vraća ili šta već i na taj način su napravili da nemaju problem, tj da su cene ostale na nivou koji je bio ranije. Ja koliko sam skapirao Sony relativno zabole patka da se cima s nama na taj način, jer smo em malo tržište em relativno zakonski komplikovano (plus nismo ni EU, nijedna od zemalja "Zapadnog Balkana" nema svoj PS store) i onda je to ćao. Microsoft je tu još i gori, njima prosto Evropa nije ni prioritet pa je spisak zemalja gde imaju store mnogo kraći - nema ni Slovenije, Hrvatske, Bugarske, Rumunije, dok mi dođemo na red... 🙂

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, manson said:

Steam može u Srbiji da se koristi bez problema 🙂 za PS i Xbox moraš da se dovijaš preko Amazona gift kartica ili slično.

A već brdo igara možeš da plaćaš mobilnim (takozvani DOB, direct operator billing), tipa WOT. Doduše ovo nije to rekao bih, ovde platiš i dobiješ kod koji posle ukucaš u nalog. Ali opet, ne znam da li baš smeju, i mogu, tako na svoju ruku da prodaju ove dopune/kartice, od koga ih nabavljaju? 🙂 

 

edit, a valjda je red da više i stvarno dodju u Srbiju i što se konzola tiče 🙂 

ma i mislio sam na PS i Xbox pre svega.  Steam je tu odavno. 

Ovo je tipična pijačna varijanta, kupili kodove negde preko i sad valjaju i to još nisu ni odlučili da "prikriju zaradu" u smislu da probaju da budu blizu realne cene nego roknuli 50% na sve i kao idemo :))

Na stranu što ako odeš u mts poslovnicu i kažeš dajte mi steam karticu ima da kažu "kakvu strim karticu?"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
45 minutes ago, manson said:

Opa https://news.microsoft.com/2022/01/18/microsoft-to-acquire-activision-blizzard-to-bring-the-joy-and-community-of-gaming-to-everyone-across-every-device/

Microsoft to acquire Activision Blizzard to bring the joy and community of gaming to everyone, across every device

sačekali par dana da take two i zynga prođu sa PR-om kao "najveća akvizicija ikada" i kao, evo gledajte sad šta je najveća akvizicija ikada! :))

inače skroz ima smisla potez, jer MS očajnički mora da nađe dobre originalne naslove u svom portfoliju, Sony ih tu šije već dve generacije konzola unazad ako ne i tri. 

Naravno ne ulazim u samu cenu kupovine koja je suluda, više mislim na to što će ovako obezbediti svaki novi CoD i OW2 i Diablo kao Xbox ekskluzivu mesec dana pre nego što je puste na PS na primer a nešto će i zadržati samo za sebe sasvim sigurno 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...