Jump to content

pričajte


manson

Recommended Posts

9 hours ago, cali said:

Ček, ako 3D Realm napravio Duke Nukem, a on je kod TT, da li to znači da TT je izdavač Ripouta?

nažalost taj filozoraptor ne radi tako :))

3DR je zapravo jedan od timova koji se "otkupio" iz Embracera kroz Saber split - https://adria.ign.com/killing-floor-3/43133/news/saber-interactive-se-zvanicno-odvojio-od-embracer-a

To mu sad dođe "Beacon interactive" u kojem su između ostalog sad i naši drugari iz Med Head Gamesa 🙂

Ali IP prava su nešto potpuno deseto i ne samo da su klasterfak najčešće da se nema pojma ko šta drži, nego su i prebacivana od kojekoga kojekude, pa je tako i nesretni Duke na primer sad završio u Take Two iako ga je u startu napravio 3DR.

Čitao sam skoro i neki intervju sa People Can Fly - npr oni ljudi bi hteli da naprave novi Painkiller ali iako je njihovo čedo IP nije više kod njih nego ga je držao Plaion do skoro pa je trampio sa Koch Media 🙂

Link to comment
Share on other sites

Niko ne zna sta su muke teske dok ne predje Oddworld bez greske! Propisao sam krv!

Ne znam gde smo pisali da se danas igre prave za idiote koji nemaju ni strpljenja ni skila, ali koja jebena igrica i koliko me je izludela da mi je malo falilo da polupam sve sa stola...

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

nazalost, to je tcno. kada sam pricao sa likom iz 2K na temu XCOM-a novog rekao mi je da su morali da pojednostave igru kako bi zadovoljili publiku. Pa su ga jos dodatno pojednostavili u XCOM2. Rukovodjenje finansijama iz prvog XCOM-a iz devedesetih je bio veliki NO-GO jer je suvise kompleksan. Sami su rekli da danasnja (tj. tadasnja publika, bilo 2015 mislim, sad je verovatno jos gore) niti ima strpljenja niti ima volje da se udubi i da nauci sta treba da radi.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Just now, cali said:

@oddball kakvo ti je mišljenje o Xenonauts i Phoenix Point, pogotovu u odnosu na X-Com?

nisam igrao. Xeno mi deluje da je radjen bas po principu starog XCOM-a, a PP ima neki drugaciji sistem (koji moze biti interesantan).

ako ikad budem skrpio vremena da se igram opet prvo cu probati Xeno

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Odrastao sam na UFO, Terror from the Deep i Apocalypse. X-Com sam obrnuo tri puta (2 na Ironman), Xenonauts 3 puta krenuo, 1 odigrao do kraja (ironman).

Problem je što uz dubinu dođe i širina. Mikromenadžment inventara u Xenonauts mi je verovatno bio 10% playtime. To nikome ne treba. Ili u originalnom UFO što si morao da proizvodiš bombe i magazine. Kao naslednici UFOa, tačno svidi razlika u pristupu:

  • Xeno je verniji originalu, ali zbog toga ne provodiš dovoljno vremena na borbenoj mapi. A kad provodiš, 90% bitaka će biti praćenje jednog te istog šablona (jurišne puške i sačmare razvijene u strelce, snajperi i mitraljezi iza njih, i mic po mic dok ne primete protivnika). Glavni razlog što sam odustao prva dva puta je što sam imao još 20-30 bitaka do kraja gde eventualno mogu da izgubim 1 vonika, ali svaka bitka je 30-60min pomeranja i mikromenadžmenta
  • X-Com se rešio dubine i širine originala, ali je zadržao core mehaniku zbog koje mi je igra bila toliko zabavna. Plus su uveli novu "dubinu": npr. time based misije gde moraš da se stalno krećeš. Klase i sposobnosti. Nova grana razvoja vojnika (egzoskeleti). X-Com 2 je otišao korak dalje i uveo infiltraciju u misije, različite resurse i odbrojavanje do doomsdaya.

TL;DR meni je X-Com primer igre koja je rizikovala i uspela. Rešila se gomile sporednih stvari ali je zadržala ono što je čini kultnim naslovom. I Xenonauts je dobra igra, ali se suviše oslanja na rafinisanje postojeće formule, i zbog toga ima i smaračke elemente originala.

U tom smislu Phoenix Point mi je isto mnogo kul, jer su isto zadržali core mehaniku UFO (i to više od X-Com), ali su imali radikalne eksperimente ssa ostalim: Strateška mapa ima gomilu novih koncepata, protivnici su biološka stvorenja koja se adaptiraju tvojoj taktici, povremeno ratuješ i sa drugim frakcijama, balistika je ludački dobro urađena, itd. Toplo ti preporučujem da probaš prvo Phoenix Point kad budeš imao vremena.

Edited by cali
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Meni i dalje deluje dosta interesantno, iako je ovaj trejler samo cinematic. A cene su bukvalno standardni Ubisoft, ništa oni tu ne bi dirali 😄 Mislim iste su bile i za ovaj Avatar od prošle godine i sl... 

Edit: A, ipak sam se zeznuo, nema Deluxe Edition koji je bio kod prethodnih igara, ali ovaj Standard, Gold i Ultimate su te cene. 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Za Scorn je svojevremeno plan bio da bude izbačen u dva dela, a u tom periodu je u FAQ stranici stajala i ova rečenica 

Quote

These two parts represent everything that will ever be done. There will be no DLC, expansions or sequels. Ever.

Tako da nemoj da se nadaš previše 😄 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nova trilogija je peakovala na Rise of The Tomb Raider - ispeglali su gameplay i meni je u top 3 TR nadlova. Shadow je uneo par novih stvari koje kurcu ne vrede, i priču koja je maksimalno retardirana.

Tako da ako misle da im glavna novina bude politička korektnost, srećno 😄

Link to comment
Share on other sites

https://www.reuters.com/technology/take-two-interactive-cut-5-its-workforce-2024-04-16/

Quote

Take-Two Interactive Software (TTWO.O), opens new tab will lay off about 5% of its workforce, or around 600 employees, the publisher of the "Grand Theft Auto" franchise said on Tuesday, as the video-gaming industry extends its more than two-year long job cuts.

The company will also scrap several projects in development as part of a cost-reduction plan, which is expected to result in total charges of up to $200 million. It declined to name the projects that have been canceled .

Take-Two said the move is expected to drive more than $165 million of annual cost savings.

The company's shares were 1% higher in extended trading. They have fallen nearly 10% so far this year.

The move aligns Take-Two with Tencent-owned Riot Games, Electronic Arts (EA.O), opens new tab and Japan's Sony Corp (6758.T), opens new tab in trimming workforce this year due to uncertain spending from consumers after the pandemic-era boom.

 

Link to comment
Share on other sites

Sad ostaje pitanje koliko će zaposlenih Nordeus morati da otpusti!

 

On 4/13/2024 at 8:46 PM, manson said:

 

ali zove se Tomb Raider? :))

Jel planiraju da promene skroz i ime u Lara Croft nešto nešto? 🙂

onda treba neko drugi da uzme IP i nastavi da radi staru priču 🙂

Link to comment
Share on other sites

Blizzard i sve vezano za njih treba bre spaliti. Ej bakšiš. Ono traže ti punu cenu za igru, pa još DLC, pa bi još i preko toga neki dinar da im daš 🙂

https://kotaku.com/elden-ring-overwatch-blizzard-microtransactions-tipping-1851410524

 

Ne znam da li sam ikada pomislio, e ovim likovima pored svih para koje sam dao, hoću da dam još 10 ili 20 nečega 🙂 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, manson said:

Ne znam da li sam ikada pomislio, e ovim likovima pored svih para koje sam dao, hoću da dam još 10 ili 20 nečega 🙂 

čak i da neko tako razmišlja, podržiš indie ili one man show igre itd, kupiš tipa soundtrack pored osnovne igre, to mu dođe kao "bakšiš" u nekom smislu.

najjače da treba dati pare blizzu.

ali pazi, mi smo tu u manjini, gomila njih je "jao bliz carska firma", pa ako gledaš iz ugla da su ljudi donirali pare onog Kendal Džener (ili Kajli džener više ne znam kojoj) pošto joj je falilo da postane najmlađa milijarderka na svetu, onda o čemu pričamo 🙂 kad imaš mozak koji donira pare ribi da bi ona postala milijarder ?! od čega ti kao donor ofc nemaš ništa 🙂 onda bakšiš za blizz igru nije daleka ideja.

Link to comment
Share on other sites

Još malo Blizza, otkazan Blizzcon ove godine https://blizzcon.com/en-us/news/24072107

Quote

After careful consideration over the last year, we at Blizzard have made the decision not to hold BlizzCon in 2024. This decision was not made lightly as BlizzCon remains a very special event for all of us, and we know many of you look forward to it. While we’re approaching this year differently and as we have explored different event formats in the past, rest assured that we are just as excited as ever to bring BlizzCon back in future years.

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, manson said:

Još malo Blizza, otkazan Blizzcon ove godine https://blizzcon.com/en-us/news/24072107

 

pa kad nemaju šta da pokažu 🙂 OW2 se raspada pa su ga metli i na Steam + otključali sve heroje, o Diablo 4 više niko ni ne priča.

za mobile znaju da ne smeju da se blamiraju da o njemu pričaju na blizzconu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...