Jump to content

pričajte


Lucky

Recommended Posts

Uhapsili su Petgrejva, izgleda da će optužiti za ubistvo iz nehata (involuntary manslaughter).

Rezon je da je Petgrejv krenuo na Džonsona koji je imao pak, dobio bodiček od Džonsonovog saigrača zbog kojeg je izgubio ravnotežu, ali je ipak nesmotreno ispružio nogu da nekako prepreči Džonsonu put.

U hokeju sam samo par puta video da je neko krivično odgovarao, i to isključivo kad je igrač štapom napao drugog igrača van igre, sa namerom da ga povredi (u jednom slučaju je igrač ostao bez oka).

Što se tiče okovratnika i generalno zaštitne opreme, uvek je bila teška tema. Još u moje vreme su postajali okovratnici, pretežno među bekovima, koji su tu da ih štite prvenstveno od pakova (bendi, tj. slapshot može da ubije čoveka). Ali kad uđeš u seniorsku selekciju moraš da ih se rešiš da te ne bi zajebavali.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, cali said:

Rezon je da je Petgrejv krenuo na Džonsona koji je imao pak, dobio bodiček od Džonsonovog saigrača zbog kojeg je izgubio ravnotežu, ali je ipak nesmotreno ispružio nogu da nekako prepreči Džonsonu put.

Pa znaš kako,  ne vidim ni kako bi ga za nešto drugo optužili. Em je bio u kontaktu em je to bila utakmica. Itd itd. 

i dalje mislim da je svesno digao nogu (ili makar polu svesno) ali verovatno ne sa idejom da ovog zakolje, samim tim je to i ta kvalifikacija dela. 

Link to comment
Share on other sites

Dal' ćemo konačno otići na taj Euro ili se nastavlja prokletstvo? :))

Фудбалска репрезентација Србије игра у Лесковцу против Бугарске последњи меч у квалификацијама за Европско првенство. Екипи Драгана Стојковића Пиксија потребан је један бод како би и математички обезбедила пласман на континентални шампионат, први пут од 2000. године. Директан пренос меча је од 15.00 часова на Првом програму РТС-а

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Od 2000 jos, znaci nismo bili na Euru posle 5.og oktobra, to je Drasko nesto umesao prste!

pa nije, to je EUro, a EU ne postoji, samim tim nije nikakav legitimitet pridavao takvom takmičenju!

evo kalkulacija:

“Orlovima“ je dovoljan samo bod kako bi obezbedili kartu za Nemačku, jer trenutno zauzimaju drugo mesto grupe G sa 13 bodova.

Prva Mađarska je kolo pre kraja obezbedila prolaz i trenutno ima 15 bodova, dok Crnogorci zauzimaju treće mesto sa 11 bodova.

“Sokolovi“ moraju da pobede Mađarsku u gostima, te da čekaju kiks selekcije Dragana Stojkovića Piksija kako bi preuzeli drugo mesto. Ipak, kako je sve u rukama reprezentativaca Srbije, veće šanse daju se upravo „orlovima“ koji su u pripremi za ovaj meč izgubili od Belgije u Luvenu 1:0.

Ukoliko u poslednjem kolu Mađarska izgubi od Crne Gore, Srbija bi se popela do prve pozicije. Poslednji put, pod nazivom SR Jugoslavija, državni tim osvojio je prvo mesto u kvalifikacijama čak davne 1999. godine.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sića!

Јапански бејзбол играч Шохеи Отани постао је власник највећег уговора у историји америчког професионалног спорта - 700 милиона долара за 10 година у Лос Анђелес доџерсима. Бејзбол је спорт са најдужом професионалном традицијом у САД, дуго је био и најпопуларнији "преко баре", а посебан систем контроле трошкова у односу на НБА и НФЛ је омогућио овај "блокбастер" од уговора.

Pokupio od Noloa savete!

Није му то "пало са неба“. Прво се од 2013. до 2018. пео до врха у Јапану, па је уследио обећавајућ старт у МЛБ у дресу Лос Анђелес ејнџелса, пресечен повредама током 2019. и 2020. године. И сам Отани се осећао потиштено, огромног пада самопоуздања и вере у себе. Следио је потпуни заокрет. Променио је дијету на основу крвних налаза. Кренуо са чучњевима зарад јачања доњег дела тела. Напредовао је у маси. Користио технологију и консултације института за развој играча. Сезона индивидуалних тренинга започета је раније.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Кошаркаш Стефан Балмазовић постигао је 75 поена у победи Бека над Моравом из Владичиног Хана у 15. колу Друге лиге Србије.

Београдски Беко је савладао Мораву 129:76. Балмазовић је уписао поен мање од целе екипе из Владичиног Хана.

Кошаркаш Бека је до несвакидашњег учинка стигао уз помоћ сјајног процента шута из игре, убележио је 20 од 22 за два поена, 11 од 25 за три и два од два шута са линије за слободна бацања. Балмазовић је меч завршио са индексом корисности 64, а у игри је провео 40 минута.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ispratio sam ovo, ali ja nisam neki fan fudbala pa nemam pojma kako se ovo posmatra.

koliko ja znam sudija ne svira kraj dok traje "napad" u ovom slučaju likovi su imali šansu, nisu dali gol, dok je sudija gledao na sat ovi su uzeli loptu ali jbg, zakasnili su. 

verovatno ima jasno definisanje ovog pravila ali mi deluje da sudija nije omanuo. opet, ne znam tačno pravila fudbala.

 

Link to comment
Share on other sites

Takodje mislim da je ovde opravdano ponisten gol. Mogao je igrac da se vrti oko kornera jos 2min, to ne znaci da se to smatra opasnim napadom, a i vec su prekoracili dosta nadoknadu. Sudija je primetio da se lopta udaljava od gola, stavio pistaljku u usta i odlucio da svira kraj pre nego sto je igrac uputio centarsut.

E sad, da je prestao da svira dok je lopta bila u vazduhu, mislim da bi ga lincovali ovi drugi, plus mozda nije po pravilima da ponisti odluku na taj nacin.

Da sam navijac reala, odnosno da se ovo desilo mom klubu, verovatno bih mislio drugacije 😄

Jbg nije prijatna situacija ni za sudiju, a ni za navijace.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

fora je sto je uzeo pistaljku da svira, dok igrac reala ide ka korneru, i onda iz nekog razloga nije svirao, nego svira doslovno par sekundi nakon toga kada ovaj prakticno vec centrira haha

samo meni je ovde veci zbun, kao neko ko prati la ligu dugo, otkud da manzano usere real, ja njega znam kao realovog cojka

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, sttevann said:

Mogao je igrac da se vrti oko kornera jos 2min, to ne znaci da se to smatra opasnim napadom,

aha, nisam znao da je pravilo da mora biti "opasan" napad, mislio sam da obično sudija dozvoli dokle god ovi imaju loptu u svom posedu da prosto završe taj napad.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sttevann said:

Pa sad nisam ni ja siguran kako se pravilo bas definise, ali tom logikom mogu da se dodaju igraci reala loptom jos 20min, da dodaju golmanu nazad, itd, a da ovaj ne sme da prekine "napad" 🙂

pa dobro, da, to onda prelazi u onu kategoriju "pasivni napad" iz rukometa, ali kao dokle god imaju loptu u posedu imaju napad. ne verujem da bi baš mogli da se dodaju 20 minuta, jbg, neko bi im presekao loptu u jednom trenutku 🙂

Link to comment
Share on other sites

Sto kaze Mladen, meni je najproblematicnije sto je svirao kraj kada je Diaz uputio centarsut.
To da je istekla nadoknada je tacno, ali opet bilo je i prekida tako da "slobodno sudijsko uverenje" koliko ce trajati sama utakmica...

Link to comment
Share on other sites

To slobodno sudijsko uverenje moze da ima smisla ispred kafane sa flajkom u ruci i tacno se zna kolika je nadoknada, ne bi imao sat na ruci u suprotnom.

Sto se tice odlozenog sviranja on se desava u slucaju opasnog napada a to je kad je lopta u 16m ili neki kontranapad 1na1. Sto se ovog primera tice sudija je ispao retard jer nije odmah svirao cim je stavio pistaljku u usta kad je lopta izbijena na 16m i dok su igraci bili okrenuti ledjima. Uzasan osecaj za igru, ali da je napravio neku vecu gresku i nije.

 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, FATA said:

Sto se tice odlozenog sviranja on se desava u slucaju opasnog napada a to je kad je lopta u 16m ili neki kontranapad 1na1. Sto se ovog primera tice sudija je ispao retard jer nije odmah svirao cim je stavio pistaljku u usta kad je lopta izbijena na 16m i dok su igraci bili okrenuti ledjima. Uzasan osecaj za igru, ali da je napravio neku vecu gresku i nije.

 

HVALA TI FATO NA POJAŠNJENJU!

Sad i ja kad gledam iznova baš sudiju nije mi jasno što nije svirao kad je planirao, mislio je da će lopta da ode negde drugde pa se "opustio" možda, otkud znam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
2 hours ago, Dule_smor said:

Ahaha htedoh bas da okacim pre par dana, ali zaboravih. Nema sanse da je ovo slucajno, mada verovatno niko ne nosi broj 44 u repki.

verujem da ne nosi iz tog jednog specifičnog razloga :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...