Jump to content

Tenis 2022/24


Lucky

Recommended Posts

46 minutes ago, mladenq said:

haha čekaj, skoro nisam video bolju izjavu "nije bilo namerno" :)))

42 minutes ago, Dule_smor said:

Ahaha kakva govna...da je bio Nole oduzeli bi mu sve trofeje

bukvalno bi ga banovali iz tenisa :))

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Lucky said:

haha čekaj, skoro nisam video bolju izjavu "nije bilo namerno" :)))

ako sam dobro upratio, citava prica je jos genijalnija, njegov fizio lecio posekotinu svog prsta ovom nekom trofodermin kremom, a onda masirao sinera ne znajuci da ona sadrzi nedozvoljenu supstancu

krema u pitanju:

image.png.4442b44ec9da02080a29c038557f8e54.png

Edited by mladenq
  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, mladenq said:

ako sam dobro upratio, citava prica je jos genijalnija, njegov fizio lecio posekotinu svog prsta ovom nekom trofodermin kremom, a onda masirao sinera ne znajuci da ona sadrzi nedozvoljenu supstancu

 

ustao je ujutru i bio nešto šlogiran i hteo da napravi sendvič a tu je zapravo bio i cimer fizio i on ostavio na pultu u kuhinji ovu kremu i siner hteo da namaže majonez i uzeo ovu kremu i preko stavio prosciutto (jer je italijan jelde) i pojeo dva sendviča i izdopingovao se!

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

To su klasicne fore kad ih uhvate sa dopingom ili necim drugim zabranjenim. Ako je dianabol onda su tainted supplements, pre su drobili dbol u whey protein, pa se prave tose, tipa nisu shvatili da je sranje koje su koristili stavljeno na zabranjenu listu u prethodonm periodu, pa ovi sto skidaju kilazu i koriste klenbuterol(nije anabolik, ali je zabranjen u dosta sportova) su uvek se najeli argentinske govedine, sad imamo kreme i ostale zajebancije... Pro sport bez dopinga nece da ide, izgleda da se samo Rusi dopinguju.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Jebi govno gingersko, uvek mi je bio antipaticaan.

Edit, pa sad mi je jasno zasto nije isao na Olimpijadu, kao upala krajnika lol, ko bre zbog toga preskace turnir. Nego su tamo doping kontrole verovatno rigoroznije pa nije hteo da rizikuje.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dule_smor said:

Jebi govno gingersko, uvek mi je bio antipaticaan.

Edit, pa sad mi je jasno zasto nije isao na Olimpijadu, kao upala krajnika lol, ko bre zbog toga preskace turnir. Nego su tamo doping kontrole verovatno rigoroznije pa nije hteo da rizikuje.

pa ono, za sad ga nisu jebali, tj. makar ne kako bi trebalo 🙂 dal' će nešto da se promeni videćemo.

inače pročitah negde da su za istu stvar nekog drugog italijana ali koji je tipa 200. na ATP listi banovali na 2 godine 🙂

Link to comment
Share on other sites

mislim da je bio 700. na listi i da je popio 4 god, ali je valjda u njegovom slucaju njegov fizio odbio da svedoci da je kompletna moroncina koja trlja svoju otvorenu ranu, na kojoj je doping krema, na otvorenu ranu klijenta

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mladenq said:

mislim da je bio 700. na listi i da je popio 4 god, ali je valjda u njegovom slucaju njegov fizio odbio da svedoci da je kompletna moroncina koja trlja svoju otvorenu ranu, na kojoj je doping krema, na otvorenu ranu klijenta

understandable! kad je ovaj fizijatar bio u Top10, možeš da zamisliš kakav je fizijatar za ove 700. na listi!

inače:

bukvalno ovo bi bio blam da prođe tek tako cela ujdurma, baš me zanima šta će da kažu u međuvremenu.

Link to comment
Share on other sites

Baš me zanima za Sinnera da li će biti ikakve reakcije na US Openu od strane publike ili medija 🙂

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић играће у првом колу Ју-Ес опена против квалификанта. Потенцијални ривал у другој рунди му је земљак Ласло Ђере, а олимпијски шампион пре финала неће моћи да се састане са Јаником Синером и Карлосом Алкаразом.

 

Ако успешно започне турнир у Сједињеним Државама, олимпијски шампион из Париза ће у другој рунди одмерити снаге са бољим из дуела сународника Ласла Ђереа и Немца Јана Ленарда Штруфа.

Ђоковић би у трећем колу могао да се састане са Аустралијанацем Алексејем Попирином, а највеће су шансе да му противник у осмини финала буде један од двојице Американаца - Бен Шелтон или Френсис Тијафо, који је недавно играо финале мастерса у Синсинатију.

Фаворити да заиграју против Ђоковића у четвртфиналу су Рус Андреј Рубљов и Бугарин Григор Димитров.

У полуфиналу најбољег тенисера свих времена могли би да сачекају Немац Александер Зверев, Американац Тејлор Фриц или Норвежанин Каспер Руд. 

Бранилац титуле у Њујорку и четвороструки шампион Ју-Ес опена постављен је за другог носиоца и пре финала неће играти против Јаника Синера, тренутно првог тенисера на АТП листи.

У другој половини жреба су и Шпанац Карлос Алкараз и руски тенисер Данил Медведев, па се ни они сигурно неће наћи на Ђоковићевом путу до финала.

Новак Ђоковић је освајао пехаре на Ју-Ес опену 2011, 2015, 2018. и 2023. године.

A i ostali:

 

Осим Ђоковића и Ђереа, Србију ће на Ју-Ес опену представљати још тројица тенисера - Душан Лајовић, Миомир Кецмановић и Хамад Међедовић.

Лајовић ће у првом колу играти против петог носиоца Данила Медведева, а победника овог меча у другој рунди чека бољи из дуела у којем Мађар Фабијан Марошан игра против квалификанта.

Кецмановић за првог ривала има Јапанца Јошихита Нишиоку. Победник овог дуела ће се у другом колу састати са бољим из меча у којем 18. носилац Лоренцо Музети из Италије игра против Американца Рајлија Опелке.

 

Link to comment
Share on other sites

Професорка Анђелковић каже да је врло вероватно клостебол брзо помогао при зарастању ране код сарадника који је масирао тенисера. Међутим, додаје да постоји низ нејасноћа у вези са овим случајем.

"Зашто је уопште купио крему која у себи има забрањену супстанцу и има знак за допинг; да ли је тренер рекао физиотерапеуту да је унутра допинг супстанца или не, пошто око тога постоје несугласице; зашто је физиотерапеут масирао са посекотином на руци; зашто није прао руке пре масаже или носио рукавице; како је Синер успео два пута да у једном дану обори своје суспензије након допинг позитивног случаја; како се дефиниција апсолутне одговорности у спорту (спортиста је увек одговоран за све што унесе у своје тело) овога пута није применила јер Синер није 'унео' свесно супстанцу; како за разлику од других спортиста неће одговарати са стручност људи у свом тиму коју су неминовно направили грешку; зашто су му одузети бодови ако нема повреде правила и допинг позитивног случаја… Много је тога о чему може да се дискутује – правних, етичких и медицинских, чак и без било какве острашћености у вези са овим случајем", наглашава професорка Анђелковић.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Leonardo DyStopio said:

Teniser u besu namerno opali lopticu u publiku, pogodi gledaoca iiiIII - nastavlja mec. U SAD. Kod istog sudije koji je diskvalifikovao Novaka Djokovica 2020. za skoro istu stvar.

 

ahahah, ispratio sam ovo ali ne i da je potpuno isti sudija u pitanju :)) pa to je genijalno.

ali dobro, novak je pogodio sudiju a ne gledaoca, to se možda karakteriše kao napad na službeno lice i sprečavanje obavljanja posla te ometanje u radu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...