Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Ma nisam se uvredio, samo mi se čini da je ovo pitanje prilično polarizovalo ljude za jednu ili za drugu opciju, a sve se svodi u svojoj suštini na slobodan izbor...slobodan izbor u smislu u kojem su i izbori slobodni...dobiješ pare ako si penzos, posao ako si u stranci itd....

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, absolute said:

Ma nisam se uvredio, samo mi se čini da je ovo pitanje prilično polarizovalo ljude za jednu ili za drugu opciju, a sve se svodi u svojoj suštini na slobodan izbor...slobodan izbor u smislu u kojem su i izbori slobodni...dobiješ pare ako si penzos, posao ako si u stranci itd....

Svaka opcija uvek stvara polarizaciju među ljudima. Mislim da si u pravu sa tim da je bolje bilo da su rekli da je vakcina obavezna :))

 

Link to comment
Share on other sites

Ne moze biti obavezna kad je verovatno protivustavna u fazon 190/195 zemalja. Za to treba jak lobi koji verovatno rudari 24/7 kako bi preskocili sve moguce prepreke koje danas postoje. I dalje postoje ljudi koji razmisljaju van kutije medjutim sve ih je manje pa ce tako jednog dana u bliskoj buducnosti postati marginalizovani ili sklonjeni u stranu pa ce Covid reality biti stvarnost za mladje narastaje i generacije koje nece imati nista protiv da se bode na mesecnom nivou i zive Cyberpunk 2077 u realnosti.

Druga stvar je to da vecina previdja bitnu stvar a to je da vakcinacija trenutno nikako ne moze biti "slobodan izbor" iz prostog razloga jer se pozitivno reklamira 24/7 vec 16 meseci na svim mogucim i nemogucim mestima, dok se svi negativni revjuovi guraju pod tepih ili tvrdo brisu sa svih mogucih mreza. Pored reklame koja spasava zivot ide i uslovljavanje sa "putovanjima, sportskim dogadjajima, manifestacijama itd." tako da moze biti bilo sta drugo samo ne slobodan izbor.

  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Nemoj tako...vidis da je ispituju već 10 godin 😄

 

 

Dr Branislav Tiodorović tvrdi da su vakcine ispitane godinama unazad.

"Ja bih rekao ovako, nisam ni za kakvu silu, činjenica je da ovo nisu vakcine kojie nisu ispitane, ruska vakcina je počela da se radi 2002. godine, ovo u Bajnoteku se radilo čitavih deset godina, nisu to neispitane vakcine, ne samo laboratorijski, već se ispitivalo i na ljudima koji su bili dobrovoljci, to nije poznato u javnosti jer se time bave profesionalci i o tome se govori u profesionalnim krugiovima", ističe Tiodorović.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, FATA said:

Ne moze biti obavezna kad je verovatno protivustavna u fazon 190/195 zemalja. Za to treba jak lobi koji verovatno rudari 24/7 kako bi preskocili sve moguce prepreke koje danas postoje. I dalje postoje ljudi koji razmisljaju van kutije medjutim sve ih je manje pa ce tako jednog dana u bliskoj buducnosti postati marginalizovani ili sklonjeni u stranu pa ce Covid reality biti stvarnost za mladje narastaje i generacije koje nece imati nista protiv da se bode na mesecnom nivou i zive Cyberpunk 2077 u realnosti.

Nisam čitao ustave/zakone drugih zemalja, ali kod nas je obavezna vakcinacija itekako moguća i zakonita https://www.paragraf.rs/propisi/pravilnik_o_imunizaciji_i_nacinu_zastite_lekovima.html

Quote

Član 7

Vanredna imunizacija se sprovodi u slučaju pojave epidemije zarazne bolesti ili opasnosti od epidemije zarazne bolesti od većeg epidemiološkog značaja, na osnovu akta ministra nadležnog za poslove zdravlja, u skladu sa preporukama Svetske zdravstvene organizacije, na predlog Instituta za javno zdravlje osnovanog za teritoriju Republike Republike Srbije u skladu sa zakonom (u daljem tekstu: Institut) uz saglasnost Republičke stručne komisije za zarazne bolesti.

Vanredna imunizacija može biti obavezna ili preporučena, za sva lica ili određene kategorije, u zavisnosti od procenjene opasnosti za dalje prenošenje bolesti.

Kod nas je trenutno preporučena ali pod uslovima navedenim iznad može biti i obavezna. Da nije tako bilo 1972. sasvim je moguće da bi gomila ljudi izginula od Variole. S tim da mislim da u ovom slučaju ni preporuka SZO nije za obaveznu imunizaciju, pa jedino to možda fali, ali bi svakako moglo kod nas da se donese da hoće. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, absolute said:

Da me interesovalo šta ima da predvidi, da će se možda destiti, a možda i neće, mislim da bi sam izguglao...od SF ipak preferiram Clarka i slične autore... 


Veruj mi da tvoje misljenje cenim, al kad uporedis tako nekoga ko je svoj zivot posvetio nauci... onda jebiga, moram da trolnem 😄

Jos posle napises kako su ljudi polarizovani po ovom pitanju. Cija cemo predvidjanja onda da slusamo? Od one Jovane?

 

 

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alfa said:


Veruj mi da tvoje misljenje cenim, al kad uporedis tako nekoga ko je svoj zivot posvetio nauci... onda jebiga, moram da trolnem 😄

Jos posle napises kako su ljudi polarizovani po ovom pitanju. Cija cemo predvidjanja onda da slusamo? Od one Jovane?

 

 

I Dule je svoj život posvetio nauci...i šire...

I to da je Djordano Bruno i dalje ne menja činjenicu da je to samo predviđenje...isto tako ljudi od iste te nauke predviđaju da će da postane kao obična kijavica ili tako nešto...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Lagano Laki, ima koga sam pikirao pre tebe! 

A nesto da te pitam onako drugarski... Krenulo je hladnije vreme (bar sam tako primetio sinoc jer me nije bilo nekih 60 dana...), jel ti ne padne na pamet da je to zapravo ona prehlada koju smo imali svih ranijih godina kad se nocna temperatura spusti ispod 16? Samo eto jedina razlika koju imamo danas je da se zove korona? 

@Zwerko

Necu da komentarisem nasu lakrdiju jer im tako dajem na kredibilitetu. Ono sto hocu da te pitam je sledece:

1. Da li je isto uvesti obaveznu vakcinaciju za virus koji ima smrtnost 30% i virus koji ima x<1%?

2. Ako u celom svetu ne postoji konsezus oko obavezne vakcinacije, zasto mislis da ce neko prvi probiti led? Ako, vakcina ne stiti vakcinisanog niti smanjuje procenat prenosenja koja je poenta obavezne vakcinacije? Hocu reci da je ovo sve jedna velika farsa i namestaljka koje su uvek vazile za protivustavne... 

Sve dok je moguce editovati testove, kupiti negativne PCR testove, kupiti sertifikat o vakcinaciji za par stotina evra i nemati striktnu kontrolu prelaska granica sve ovo ce biti jedna velika sprdacina

1 minute ago, Vlada_ said:

ortak laborant koji odbija da se vakcinise zakacio treci put, drugi put zavrsio na infuziji 

O ne, primio je infuziju! 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, absolute said:

I Dule je svoj život posvetio nauci...i šire...

I to da je Djordano Bruno i dalje ne menja činjenicu da je to samo predviđenje...isto tako ljudi od iste te nauke predviđaju da će da postane kao obična kijavica ili tako nešto...

Vecina stvari je predvidjanje sada, samo je nesto zasnovano na "najsmesniji virus 5g" osnovama, dok je nesto zasnovano na empirijskim/naucnim. Ovi drugi, cije misljenje jedino i uvazavam, nisu svi saglasni oko trenutnog pristupa i to je ok. Zajednicko im je da se slazu da u vakcini ipak nema cipa.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

О чипу овде највише причају заговорници вакцине, нисам видео да је на овом топику неко други то поменуо 

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, FATA said:

Hocu reci da je ovo sve jedna velika farsa i namestaljka koje su uvek vazile za protivustavne... 

Jeste, poznato je da u svakom Ustavu od kad je sveta i veka stoji "Farsa i nameštaljka nisu dozvoljene" [roflmao]

Ja sam samo konstatovao da obavezna vakcinacija u velikom broju zemalja (ne svim jer u mnogima ne postoji obaveza ni za druge vakcine) može biti propisana bez problema. I kao što rekoh jedan od osnovnih problema korone jeste što je smrtnost u suštini mala pa najveći broj ljudi smatra da neće njih. Ono što zagovornici te teorije ne kapiraju da smrtnost nije jedini vektor procene epidemije, drugi je brzina prenošenja, a kod korone je ona poprilično velika što značajno opterećuje bilo koji zdravstveni sistem u svetu i ljudi ne mogu da se zbog toga leče od drugih stvari. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

@Lucky Sto se tice vakcinisanih ljudi koje obole, niko nije ni rekao da ne mogu da obole. Poenta vakcine je da se izbegnu tezi slucajevi i hospitalizacija (recimo da je trenutni primer za ovo Izrael), kako zdravstveni sistem ne bi trpeo (sto smo imali ne tako davno).

@FATA Naravno da je slobodan izbor, jer kao sto smo ustanovili vakcina nije obavezna. To sto je uslov za nesto (da prisustvujes koncertu) je vec na samim drzavama, i neke od  evropskih su to i uvele (3G u Austriji, Izrael, Grcka...j).  

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

О чипу овде највише причају заговорници вакцине, нисам видео да је на овом топику неко други то поменуо 

 

354623584_Screenshot2021-08-25at10_05_06.thumb.png.b6021437ec3852d63416e20768c956cf.png1239000971_Screenshot2021-08-25at10_04_09.thumb.png.e8f3ffbce608e397b278c7371066c3f9.png

93562090_Screenshot2021-08-25at09_46_38.thumb.png.f98b1df707d61f98caf93e4ec933bf59.png

 

 

868182838_Screenshot2021-08-25at09_46_49.png.67c928d4ba0f8df1eb71d6907be88c3e.png

 

Ima tu i price o Bil Gejcu ubici itd. Jako poučan video.

 

 

Nemke, o ovome ti pričam. Mnogo je ovih nadrilekara na koje se ljudi lepe.

  • Like +1 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, fuse.buca said:


@FATA Naravno da je slobodan izbor, jer kao sto smo ustanovili vakcina nije obavezna. To sto je uslov za nesto (da prisustvujes koncertu) je vec na samim drzavama, i neke od  evropskih su to i uvele (3G u Austriji, Izrael, Grcka...j).  

Ima jedan citat koji jako volim a to je: "Bolje cutati i biti smatran budalom nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju".

A da ti objasnim na sta mislim...

Vakcina nije obavezna i slobodan je izbor, ali neces moci da radis ako nisi vakcinisan ----> Disclose.tv on Twitter: "NOW - Biden calls on U.S. companies to mandate the #COVID19 vaccine for employees following the FDA decision. https://t.co/DPITsiv6PL" / Twitter
Vakcina nije obavezna, ali ne mozes da upises klince u skolu.
Vakcina nije obavezna, ali ne mozes na sportske manifestacije, koncerte, restorane itd..
Vakcina nije obavezna, ali ne mozes da dobijes kredit.
Vakcina nije obavezna, ali ne mozes da putujes bez iste.
Vakcina nije obavezna, ali ne mozes da imas goste iz drugih porodica.
Vakcina te ne stiti od virusa, ne sprecava da nekom drugom preneses virus, deluje da ces moraces da se vakcinises na svakih 6 meseci, ali eto nije obavezna... Samo nemas pravo da zivis normalno i na nekada osnovna ljudska prava.

Tako da pre nego sto lupis nesto poput

Naravno da je slobodan izbor, jer kao sto smo ustanovili vakcina nije obavezna

bolje razmisli i "Ispeci pa reci" jer ovako ispadas glup. Mozda zapravo jesi glup pa ne znas sta je indirektno uslovljavanje, ali evo da ti dam primer. 

Toliko si ruzan da te ni najruznija nece jer se eto nisi vakcinisao pa si odlucio da odes u javnu kucu. Stizes tamo a gazda ti kaze da za sirotinju jedino sto ima da ti ponudi je shemale. E sad ti u biti nisi peder daleko bilo, ali jbg naravno da je to tvoj slobodan izbor, jer kao sto smo ustanovili naguziti shemale nije obavezno... Tako se neko neobavezno vakcinise ko bi hteo na more u Grcku, a tako neko ko nije peder naguzi shemale neobavezno. 

  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Zwerko said:

Ono što zagovornici te teorije ne kapiraju da smrtnost nije jedini vektor procene epidemije, drugi je brzina prenošenja, a kod korone je ona poprilično velika što značajno opterećuje bilo koji zdravstveni sistem u svetu i ljudi ne mogu da se zbog toga leče od drugih stvari.

Da li ti stvarno verujes u to sto pises? Ok verovao si u i zutu politiku pa zar ne vidis dokle ste nas doveli? (jeste da je SNS vece zlo, ali DS je bila osnovna verzija, ovo sad je upgrade)

Kod nas smo imali 750.000 pozitivnih za 16 meseci sto nista ne znaci, ali ajde nek bude. Isto tako kazu da tezu klinicku sliku ima 20% pozitivnih sto bi znacilo 150.000. Da li je tebi realno da se zdravstveni sistem u Srbiji optereti i raspadne sa 150.000 pacijenata za ~16 meseci? U Srbiji postoji nekih 40.000 bolnickih kreveta pa ako saberes 2 i 2, meni deluje nerealno... Ne?


Po podacima Batuta iz 2019 bilo je vise od 1 milion otpusnica iz bolnica u toj godini, sa tim da je popunjenost bila oko 65%. Neka bude i da je pola od te cifre npr. 500.000. To znaci da se nas sistem raspadao 3x gore u godini pre korone, ali nekako smo uspeli jer Srbi. Danas kad je 3x manje odjednom ce nam groblja biti mala i sl.?

Ae jos nesto.

The overall burden of influenza for the 2014-2015 season was an estimated 30 million influenza illnesses, 14 million influenza-associated medical visits, 591,000 influenza-related hospitalizations, and 51,000 flu-associated deaths (Table: Estimated Influenza Disease Burden, by Season — United States, 2010-11 through ...Oct 25, 2018


image.thumb.png.f110547b25e6666ca17f0e28e2f967a2.png



Jel shvatas koliko nema logike to sto tvrdis i pricas?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

je l' si ti to upravo pokusao da analiziras opterecenost bolnickog sistema tako sto si uzeo u obzir samo korona pacijente a ignorisao sve ostale kojima je potrebna bolnicka nega? 

aj' pitaj sve te doktore koji vec godinu dana zavijeni u 17 slojeva krvare u batajnici, areni itd. kakva je situacija i kako to zapravo izgleda umesto sto iz svoje fotelje znas sve najbolje 

  • Upvote (+1) 1

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vlada_ said:

je l' si ti to upravo pokusao da analiziras opterecenost bolnickog sistema tako sto si uzeo u obzir samo korona pacijente a ignorisao sve ostale kojima je potrebna bolnicka nega? 

aj' pitaj sve te doktore koji vec godinu dana zavijeni u 17 slojeva krvare u batajnici, areni itd. kakva je situacija i kako to zapravo izgleda umesto sto iz svoje fotelje znas sve najbolje 

od kako je korona "eksplodirala" bukvalno da ne postoje drugi pacijenti pa ne znam na koje tacno mislis, ili samo odbijas da prihvatis realnost?

osim sto ih muce sa dugim smenama, procedurama i skafanderima, ne deluje mi da se sistem jednog trena raspadao... barem ne po prici koju je Mara ovde iznela. to sto na TV mutanti pricaju je druga prica... price za moroncine poput ovog Diega kome sam trebao da polomim oba kolena na fudbalu onomad

  • Haha (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...