Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

2 minutes ago, leisure said:

Konkretno taj podatak sam cuo od https://twitter.com/VelikiProfesor evo ti i nesto o njemu https://sr.wikipedia.org/wiki/Goran_Brajušković
Lik je veliki protivnik sadasnje vlasti. Mislim, moram da ti napomenem, jer vidim da tako kontas stvari.

Контам ствари тако да знам 3 смртна случаја од исте из релативно ближе околине, то сам већ помињао овде и лако је проверљиво, и ти дођеш и извалиш овако нешто 

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, FATA said:


Island = 93% vakcinisanih - 2% pozitivnih i 0.01% smrtnost
Danska = 89% vakcinisanih - 8% pozitivnih i 0.6% smrtnost
Belgija = 87% vakcinisanih - 14% pozitivnih i 1.7% smrtnost
Nemacka = 81% vakcinisanih - 7% pozitivnih i 1.9% smrtnost
Sorabija = 45% vakcinisanih - 18% zarazenih i 0.9% smrtnost

Za statistiku sam koristio

www.worldometers.info
www.ourworldindata.org

 

 

9 minutes ago, leisure said:

Ocigledno nisi razumeo poentu, vadis stvari iz konteksta.

' Tebrex, vakcine stite od virusa, vecina u bolnicama su nevakcinisani, sto se vise povecava procenat vakcinisanih, eksponencijalno se smanjuje broj obolelih i smrtnih slucajeva. '

 

 

Bukvalno moram da ti crtam, ocigledno.

Ne moras da crtas, objasni da te svi razumemo. Bolji zdravstveni sistem, bolji uslovi za zivot, botovi koji postuju mere, visoki procenat vakcinisanih, karantini kurci palci,  a opet im ne ide nesto preterano bolje od nas... 

Evo cifre kazu da seres pa te pitam da objasnis te gluposti koje pises pises. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, leisure said:

Mislis na ove djedove koji su se vakcinisali tako sto je brat doktor Francuz smuckao u limenoj kadi, a vakcinu prvi primio Zivojin Misic?

 

Jel vidis koliko ste smesni?

index.jpg

Они се свакако не би бојали вируса,  испадосте ви хероји уместо сисица

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, leisure said:

Ocigledno nisi razumeo poentu, vadis stvari iz konteksta.

' Tebrex, vakcine stite od virusa, vecina u bolnicama su nevakcinisani, sto se vise povecava procenat vakcinisanih, eksponencijalno se smanjuje broj obolelih i smrtnih slucajeva. '

 

 

Bukvalno moram da ti crtam, ocigledno.

Probaj sa crtanjem posto ti misljenje i pisanje slabije idu. Tesko da se moze nesto izvuci iz konteksta ako u tri posta napises tri nepovezane stvari. Ko macka sto jurca za sopstvenim repom.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Tebrex, vakcine stite od virusa, vecina u bolnicama su nevakcinisani, sto se vise povecava procenat vakcinisanih, eksponencijalno se smanjuje broj obolelih i smrtnih slucajeva. '

Sta vam ovde nije jasno? Dule je potvrdio isto sve ovo od prica njegovih kolega koji su u Srbiji.

 

 

Opet, sta vam tu nije jasno?

2 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

Они се свакако не би бојали вируса,  испадосте ви хероји уместо сисица

Bojali su se virusa i te kako. Jel znas koliko je ljudi tifus pokosio u Srbiji? Srecom, niko nije imao internet tada.

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Dule_smor said:

 

promace mi ovo, a ja sam pitao to:)...zanimljiv stav, kako to sada verujes struci, a za 6 meseci neces verovati, sta ce se promeniti? tj da preformulisem, kako si od uzornog gradjanina koji postuje preporuke dosao do uzimanja sertifikata na mufte, ako ne trolujes naravno:D ozbiljno pitam, posto imam osecaj da se vecina ljudi vakcinisala zbog toga da bi nastavili komforan nacin zivota, a ne zato sto su odgovorni i brinu se za sebe i druge...sto je samo po sebi smesno i apsurdno kao razlog...ne shvati pogresno, ne kazem da si ti takav, pricamo samo...da ne kazem radim istrazivanje heh...inace se slazem sa tvojim misljenjem o dodatnim busterima i objasnio sam gore zasto je glupost ako se radi na ovaj nacin kako se radi, sa istim vakcinama dok virus mutira

jel ti smatras da je takva mera na mestu?

Verujem svom sudu i podacima koje sam analizirao najbolje sto mogu. Nisam se vakcinisao zato sto mi je WHO/EMA/Loncar/Vucic rekao nego zato sto sam se informisao o tome kako vakcina radi, od cega se sastoji, pogledao empirijske podatke i odlucio. Isto tako cu i sada da uradim. Buduci da sam primio 2 doze Fajzera i 2 doze Sputnjika te imao koronu prirodno pre svega toga, mislim da mi ne treba nikakva dalja buster doza.

Naravno, ako se sutra pojavi xyz mutacija i naprave novu vakcinu i budemo u sustini back to square one, vakcinisacu se opet, nema problema.

Sertifikat na mufte bih uzeo jedino ako recimo za godinu-dve-tri me prisile da uzmem istu ovu vakcinu koju sam vec primio a recimo pandemija bude prosla. To je sve hipoteticki scenario, ali recimo da tako sada razmisljam.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, leisure said:

Onda avaxi krenu sa 'videcete vi za 5 godina'. Iako nijedna vakcina u Istoriji nikada nije imala dugotrajna nezeljena dejstva, za razliku od virusa koji veoma cesto imaju. (ovo govno od covida moze da ostavi posledice na bubrege, jetru, srce, pluca)

Evo qoute, prvo su "nezeljena" izostavljena, pa su onda usledili cipovi i ostalo. Jel ti citas sta pises? 

  • Downvote (-1) 3

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

40 нотификација о минусима за 5 минута, Влада активирао својих 10 налога, исти си Ребел, нема разлике, мислиш да је свима то битно у животу као теби 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 4

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, leisure said:

Sta ti ovde nije jasno?

Nije mi jasno da nijedna vakcina nikada u istoriji nije imala dugotrajana nezeljena dejstva? Nactraj mi molim te, oni koji su umrli, imali ozbiljne srcane, sjeban imuno sistem... nakon primljenih vakcina, jel oni potpadaju u ta dugotrajna nezeljena dejstva?

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Nikada se u Istoriji nije dogodilo da se pojave nezeljena dejstva od bilo koje vakcine posle duzeg vremena. Ako postoje neki problemi, za sta je verovatnoca jako mala, oni se manifestuju prvih par minuta ili nekoliko dana posle primanja vakcine. Dakle, ne moze da dodje random avax i kaze 'videcete vi za 5 godina', jer tako nesto ne postoji.

Ovu informaciju sam takodje cuo od Profesora Brajuskovica. Eto, mislim da je on dovoljno kompetentan da mu verujem.

 

Bitna stvar - postoje ljudi koji ne mogu zbog razlicitih zdravstvenih stanja da prime neku vakcinu. Kvalitetno zdravstvo i lekari moraju tu da odigraju ulogu i da ne daju svakome bilo sta i tako nekome ugroze zdravlje.

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, leisure said:

Nikada se u Istoriji nije dogodilo da se pojave nezeljena dejstva od bilo koje vakcine posle duzeg vremena. Ako postoje neki problemi, za sta je verovatnoca jako mala, oni se manifestuju prvih par minuta ili nekoliko dana posle primanja vakcine. Dakle, ne moze da dodje random avax i kaze 'videcete vi za 5 godina', jer tako nesto ne postoji.

Ovu informaciju sam takodje cuo od Profesora Brajuskovica. Eto, mislim da je on dovoljno kompetentan da mu verujem.

 

Bitna stvar - postoje ljudi koji ne mogu zbog razlicitih zdravstvenih stanja da prime neku vakcinu. Kvalitetno zdravstvo i lekari moraju tu da odigraju ulogu i da ne daju svakome bilo sta i tako nekome ugroze zdravlje.

A jel misils da to nema veze sa tim sto sve dosadasnje vakcine bile testirane godinama, pa su tek onda pustene u upotrebu? Koliko je testirana covid vakcina?

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Ok, ovo sam ti nacrtao, idemo dalje.

Mislis da 5 milijardi ljudi, 10 milijardi doza nije dovoljno da se ispita vakcina? Jel znas zbog cega su se vakcine ispitivale toliko, a na koje sve nacine je sada ustedjeno vreme? I da li znas da je, recimo, molekularna biologija napredovala vise od elektronike poslednjih 20 godina?

Link to comment
Share on other sites

Nisi ti nisat nacrtao, cak nisi ni odgovorio na moje pitanje. Drugo sve je toliko napredovalo, da nisu u stanju da u periodu od godinu dana pogdode kolika je efikasnost vakcine. Za one stare vakcine su prilicno pogodili. 

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Johnn1e said:

Ne mogu da kazem da sam narocito razmisljao na temu niti da me zanima. 😅

nije ti ni malo paradoksalno i groteskno da ljudi ne mogu da umru ako nisu vakcinisani protiv korone? sto ne bi otisli korak dalje i ukinuli im svaku zdravstvenu negu onda? a evo, mozda ce te ovo zanimati vise...cuo si verovatno da je po nekim ustanovama i bolnicama u Nemackoj obaveza testiranja celokupnog osoblja svaki dan pred pocetak posla, bez obzira da li su vakcinisani ili ne...sta je sledece, da obrnemo krug vise lepo

 

8 hours ago, Johnn1e said:

Hae hipoteticko pitanje. Kako vidis, ili vidite, da ce da se "zavrsi" prica sa koronom?

Imas virus, koji kako za sada deluje, ne ostavlja duzi prirordni imunitet od 6m do godinu dana, kao i ostali korona virusi. Da se ne vezujemo za brojke dal je 1 ili 2% letalitet, daleko je veci od drugih virusa koji su do sada izazivali pandemije i imaju ovaj stepen infektivnosti. Sto znaci da svake godine kada prodje lepo vreme, pomre brdo matorih ljudi, po koja mladja osoba, bolnice pune itd. Koja vakcina koju smo do sada napravili ostavlja duzi imunitet od prirodne infekcije? 

Koji je end game, dokle tako?

 

pa verovatno ne spamovanjem buster doza u nedogled koje su potpuno iste, dok se sojevi menjaju kao carape...jedino ako nekome ne odgovara da se sve prolongira ko zna dokle...a zar za ovu korona vakcinu nisu rekli da daje bolji i duzi imunitet od prirodne infekcije?

 

1 hour ago, leisure said:

Mislis na ove djedove koji su se vakcinisali tako sto je brat doktor Francuz smuckao u limenoj kadi, a vakcinu prvi primio Zivojin Misic?

 

 

index.jpg

 

da ne znam koliko je medicina napredovala pomislio bih da je ta vakcina od pre 100 godina bila efikasnija od ove...oh wait

  • Upvote (+1) 2

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, daniiL said:

Nisi ti nisat nacrtao, cak nisi ni odgovorio na moje pitanje. Drugo sve je toliko napredovalo, da nisu u stanju da u periodu od godinu dana pogdode kolika je efikasnost vakcine. Za one stare vakcine su prilicno pogodili. 

O da, odgovorio sam ti i to na osnovu informacija jednog od vodecih molekularnih biologa u Srbiji, koji pritom, o Vucicu i Konu prica i misli sve najgore. Tvoj je problem sto ne mozes/ne zelis da procesuiras te informacije, jer su suprotne tvom 'misljenju'.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, leisure said:

O da, odgovorio sam ti i to na osnovu informacija jednog od vodecih molekularnih biologa u Srbiji, koji pritom, o Vucicu i Konu prica i misli sve najgore. Tvoj je problem sto ne mozes/ne zelis da procesuiras te informacije, jer su suprotne tvom 'misljenju'.

Ajde pokusaj opet da odgovoris, samo ovog puta bez digresija ka ravnozemljasima, cipovima i ostalim budalastinama. I bez sakrivanja iza imena drugih ljudi, cak iako su oni protiv Vucica i nomen est omen Kona. Opet, nijedna vakcina u istoriji nije imali dugorcne posledice, pa su farmaceuti i ostali bezvezno trosili pare, resurse, vreme i ostalo, da bi utvrdili kakav dugorocan uticaj imaju vakcine na ljudsko telo. Budi altruista, budi covek pun empatije, skrati muke struci i ubogom pucanstvu. 

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, leisure said:

Koja vakcina je ikada manifestovala negativne efekte vise od mesec dana nakon vakcinacije?

Sta kaze random Google pretraga:

https://www.health.qld.gov.au/news-events/news/long-term-effects-of-vaccines

"These events will usually occur within weeks to at most a few months after vaccination, not years." 

Nisu long term, al su retki po principu, nije govno, vec se pas posro. Slicno tovojoj danasnjoj humoresci o vakcinama.

Vakcinacija je pocela, malo pre godinu dana, tako da jos uvek ne mozemo pricati o godinama. 

Zato nastavi da crtas!

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Pa RNK se, valjda, i nisu pravile do sad...nisu, doduse, ni virusi tek tako...

Za 10ak godina ja cu stvarno razmisliti da primim...jos nekoliko basketa do tada da odigram, pa me bk...

35 minutes ago, SATAN said:

Jopet mutanti...pa sad morate i protiv mutanta da se borite...

Idemo...

R.png.8b361cad43973489f4f25ccf699e2bfd.png

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...