Jump to content

problem sa hardom


FATA

Recommended Posts

to mi je bio externi hard, mozda moja greska sto sam skidao direktno sa torenta na njega, ali mi je posluzio... uglavnom, prekopirao sam sve bitnije stvari na desktop hard i sad ne znam da li da sahranim ovaj, ili postoji neki program koji moze da ga vaskrsne?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ako nemaš garanciju, ništa. Ako si iščupao podatke, dobro je. Stizale su neke loše serije Toshiba hardova kod nas, jbg.

Drugu skoro crkao Seagate od 2TB, tek ušao u četvrtu godinu. I Health i Performace bili na 100%, ništa warnings/errors... Samo u sred rada proškljocao.

Baš sam skoro sa jednim drugim ortakom bistrio na temu hardova, i došli do zaključka da su WD i Maxtor od 160GB nenuništivi, ekvivalenti Golfa dvojke u auto svetu, i da je sve posle toga sranje puno elektronike :-) A onaj od 160GB i 16MB keša je kao Golf dvojka '91-'92 turbo dizel.

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 9/24/2016 at 0:04 PM, millancche said:

Ako nemaš garanciju, ništa. Ako si iščupao podatke, dobro je. Stizale su neke loše serije Toshiba hardova kod nas, jbg.

Drugu skoro crkao Seagate od 2TB, tek ušao u četvrtu godinu. I Health i Performace bili na 100%, ništa warnings/errors... Samo u sred rada proškljocao.

Baš sam skoro sa jednim drugim ortakom bistrio na temu hardova, i došli do zaključka da su WD i Maxtor od 160GB nenuništivi, ekvivalenti Golfa dvojke u auto svetu, i da je sve posle toga sranje puno elektronike :-) A onaj od 160GB i 16MB keša je kao Golf dvojka '91-'92 turbo dizel.

sacuvao sam podatke na laptopu i desktopu, bukvalno po pola... ali se danas desilo nesto neocekivano! C: mi je SSD a D: i E: je isti hard podeljen na 2 particije. a da stvar bude interesantnija, podatke koje sam sacuvao sa mrtve tosibe su na E: particiji. u sentinelu mi prikazuje sledece. sta raditi i kako izvaditi podatke sa E: ?

123.jpg

1234.jpg

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Jebeni WD od 500GB. Nešto masovno nije u redu sa njima, isto onoliko koliko su 160, 250 i 320 bili genralno dobri i pouzdani. 

Svuci neki program za vraćanje podataka. Ja sam koristio Get Data Back NTFS za te stvari. ključno je da ne upisuješ ništa po toj particiji, instaliraj ga, naravno, na ssd i skeniraj taj drive, pa izvlači podatke na SSD.

Citiraj, ili taguj, tj "pomeni" voodooa ili zverka za svaki slučaj.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta da ti kažem, sem da ne odustaješ još, Nije taj WD toliko mrtav. Eliminiši probleme koje možda imaš sa svojim kompom ili sistemom, Viđao sam svašta, da hard bukvalno neće da radi u jednom kompu iznenada, u drugom radi ok, instaliram sistem i teraj. Odnesi WD kod nekog ortaka koji ima stabilan, pouzdan komp i sistem, zakači ga kao sekundarni, i vidi kako se ponaša prema toj particiji. Ako dozvoljava i zahteva quick format da bi je učitao, i da bi je GDB video, uradi quick format slobodno, neće to smetati procesu vraćanja podataka mnogo. Skeniraj sa GDB, probaj i ono sistematskai gubitak podataka - fromat, i ono obrisao sam fajlove, naoružaj se strpljenjem, i nadaj se najboljem :-)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, millancche said:

Ne znam šta da ti kažem, sem da ne odustaješ još, Nije taj WD toliko mrtav. Eliminiši probleme koje možda imaš sa svojim kompom ili sistemom, Viđao sam svašta, da hard bukvalno neće da radi u jednom kompu iznenada, u drugom radi ok, instaliram sistem i teraj. Odnesi WD kod nekog ortaka koji ima stabilan, pouzdan komp i sistem, zakači ga kao sekundarni, i vidi kako se ponaša prema toj particiji. Ako dozvoljava i zahteva quick format da bi je učitao, i da bi je GDB video, uradi quick format slobodno, neće to smetati procesu vraćanja podataka mnogo. Skeniraj sa GDB, probaj i ono sistematskai gubitak podataka - fromat, i ono obrisao sam fajlove, naoružaj se strpljenjem, i nadaj se najboljem :-)

oke ima pomaka ima!!! skinuo sam neki program minitool power data recovery i uspeo sam da prebacim nekih 200mb za pocetak cisto da vidim da li radi. problem je taj sto je kapovano na 1gb ili da dam 60e za placenu licencu i onda mogu da skidam koliko hocu. da li ima negde da se nadje ovo krekovano sranje? ;-)

edit: nasao sam serial na nekom youtube klipu i radi kao talija! srecan sam ko malo dete!

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ekstra! Sad zero fill tog od 500 i na oglase, i topik koji hdd (mehanički) za storage uzeti, da pratim i ja. :-D Ispao sam iz toka sa tim stvarima još od vrmena kad je 250GB bilo ok, a 320 do jaja.

Evo, za storage imam neki stariji wd green model od 1 TB, 99% performance, 100% health,, ali sam čitao negativnih komentara za te starije green serije (ovo je WDC WD10EAVS-00D7B1, 8mb cache), plus je ovaj nakucao 1614 dana i 18000 start-stops count, pa ću ga menjati verovatno do kraja godine.

Za sistem sam hteo nov SSD od 120, postavio i topik, ali sam uvažio sve sugestije, ukljulujući i onu da se štekam za 240-256 MLC modele. Do tada, verovao ili ne, sistem WIn10 teram na WD od 320GB, AAKS model, dakle onaj brži ,sa 16MB keša, radi ok, i ja se sam osećam sigurnije sa njim nego sa ovim modernim sranjima :-D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

^qft

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

@shoosh nisam to zaključio, nego aludiram na ponašanje pojedinih forumaša koji, kada se ponašaju neprikladno na forumu, i ja im na to skrenem pažnju, tako mi odgovore.

Avatar neću menjati, dok mi neko od administratora ne uruči zvanično upozorenje, ili eventualnu blažu ili strožiju kaznu zbog svojstava i/ili sadržine avatara, a shodno pravilniku foruma, i to ukoliko mi argumentovano ukažu da moj avatar zaista krši neko od tih ili nekih drugih pravila.

@Santa <3

I prekinite da oftopikujete, Ako vam smeta moj avatar, ukažite adminima, pa neka preduzmu adekvatne mere. Ovde je tema gubitak i vraćanje podataka sa failing hard diska. 

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...