Jump to content

Stan na Novom Beogradu - blokovi


Recommended Posts

Sun city izgleda fino, al' koliko sam procitao u komentarima na b92, tu je i Merkator, IDEA, DHL i sta ja znam, tako da je kraj krcat dan-noc.

A kvadrat 1650-1850 eura. 

Atrijum63 kvadrat 1600 + PDV. 

 

Ko kupuje ove stanove po ovim cenama? Za Atrijum je 1300 puna kapa, ne vredi ni toliko.

Edited by vanste25
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uopšte nije loša ideja kupiti staru gajbu u bloku pored Immocentra, 1000 evra je kvadrat. Tipski su stanovi, oni od ~75 m2 su do jaja, mogu da se ruse, pregradjuju, terasa, sveee. Okolina zgrada uvek ima zelenila, uredjena je, nije napravljeno da se iskoristi svaki pedalj da investitor proda već su malo humanije to osmišljavali back in the day. Da je središ, renoviraš, demoliraš, sve to, opet prolaziš jeftinije nego za nov stan u bilo kojoj od tih varijanti, sa sve vraćenim PDV.

 

 

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nickwood said:

Uopšte nije loša ideja kupiti staru gajbu u bloku pored Immocentra, 1000 evra je kvadrat. Tipski su stanovi, oni od ~75 m2 su do jaja, mogu da se ruse, pregradjuju, terasa, sveee. Okolina zgrada uvek ima zelenila, uredjena je, nije napravljeno da se iskoristi svaki pedalj da investitor proda već su malo humanije to osmišljavali back in the day. Da je središ, renoviraš, demoliraš, sve to, opet prolaziš jeftinije nego za nov stan u bilo kojoj od tih varijanti, sa sve vraćenim PDV.

Mislim da je tu već neko vreme haos za parking osim ako ne zabodeš i onu garažu ispod zgrada uz stan.

Inače sam kraj zaista nije toliko loš kada gledaš zelene površine i blizinu velikih radnji pa čak i taj Immocentar nije loš. Naravno sve pod uslovom da neko hoće da pazari gajbu na novom beogradu.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, vanste25 said:

tako da je kraj krcat dan-noc

Frka je za parking, stoji, da je baš krcat i nije. Ako bi ovi napravili dovoljno mesta u nekoj garaži ili tako nešto sasvim je ok kraj za život. Doduše obe cene jesu smehotres :) Deru najstrašnije, pogotovo taj Atrijum. Ma ja kad sam video da su za onu zgradu u 61. bloku tražili nešto tako oko 1600 evra po kvadratu sam bio LOL :)

23 minutes ago, nickwood said:

Uopšte nije loša ideja kupiti staru gajbu u bloku pored Immocentra, 1000 evra je kvadrat. Tipski su stanovi, oni od ~75 m2 su do jaja, mogu da se ruse, pregradjuju, terasa, sveee. Okolina zgrada uvek ima zelenila, uredjena je, nije napravljeno da se iskoristi svaki pedalj da investitor proda već su malo humanije to osmišljavali back in the day. Da je središ, renoviraš, demoliraš, sve to, opet prolaziš jeftinije nego za nov stan u bilo kojoj od tih varijanti, sa sve vraćenim PDV.

 

Da mi je neko nekada kad sam bio klinac pričao kako ću da čitam kako su moje zgrade vrh humanosti mislim da bi mu rekao da laže [:D] Nažalost jeste u međuvremenu dramatično pao standard što se toga tiče, jbg između dve one stepenaste zgrade tamo imaš zelenila kao pola Tašmajdana. S obzirom da mi keva i dalje živi u stanu koji pominješ jeste sve to što se funkcionalnosti tiče, može da se napravi svašta. Poznanik je kupio takav stan za mislim oko 900 eur po kvadratu, uložio još oko 200-300 po kvadratu i napravio perverziju, ono sa sve izvedenim instalacijama za zvučnike kroz zidove i sl. 

Ipak nije sve tako sjajno bajno - liftovi često riknjavaju što može biti problem ako si na višem spratu, krov može da prokišnjava, fasada da otpada, oko svega toga se treba raspitati. I da li komšija kiseli kupus u podrumu :)

2 minutes ago, Lucky said:

Mislim da je tu već neko vreme haos za parking osim ako ne zabodeš i onu garažu ispod zgrada uz stan.

 

Malo je knap ali nije strašno. Plus tu možeš da nađeš garažu (ne garažno mesto kao kod lihvara u West65, Belville i sl) sa sve strujom da možeš i da majstorišeš nešto ako hoćeš za tipa 6-7k evra maks. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Meni se najvise dopada nesto poput bloka 24, iza Super Vera. Sumica, zgrade su relativno novije, ima zelenila i sve je blizu. U starom delu grada si za par minuta autom/busom.

Al' ko ce potrefiti i kvadraturu, i sprat i lokaciju i cenu :)

Edited by vanste25
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vanste25 said:

Meni se najvise dopada nesto poput bloka 28, iza Super Vera. Sumica, zgrade su relativno novije, ima zelenila i sve je blizu. U starom delu grada si za par minuta autom/busom.

Al' ko ce potrefiti i kvadraturu, i sprat i lokaciju i cenu :)

ne znam kako je sada, ali to je svojevremeno bio "top" kraj "pored arene" sa sve 2500 eur/m2 cenama za bilo šta što je iole u tom radijusu da sa prozora možeš da vidiš arenu :)

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam video na oglasima, tamo nema manjih stanova na prodaju. Svi su preko 85-90 kvadrata. 

A stvarno jeste lep kraj.

Nego, bio sam do prodajnog mesta u Savadi i cene su: 1850kvm za placanje cele cifre unapred, 1950 na 2-4 rate i 2000 ako se placa ucesce, a ostalo po zavrsetku (20%+80%).

Kazu da su prodali 80%. Od malih stanova je ostalo svega nekoliko (40-50kvm). E sad da li je to blef ili istina, nemam pojma :) 

Link to comment
Share on other sites

Kad vidim ove cifre stresem se...

Uzeo sam (doduse poprilicno sjeban) stan u sumicama, 64 kvadrata (59 + 5 terasa), za cifru od oko 800 evra po kvadratu, ulozio jos 4-5K za full renoviranje i sve ukupno me nije izaslo preko 55k, batali nbg i ovo dranje koze kao i novogradnju

megalol za 80% stanova finansiranim unapred kesom, koja surova surova laz

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vanste25 said:

A najzanimljivije je da su prodali 80% unapred. Znaci to su stanovi finansirani kesom, bez stambenih kredita jer zgrada nije 80% gotova.

Posle kazu da smo siromasni haha

to naravno uopšte nije istina, valjda si i ti sam toga svestan.

pa evo baš sam pomenuo belville, oni su već tamo 3 meseca po zatvaranju univerzijade pričali kako su prodali 90% stanova ili šta god. a tek pre mesec dana su objavili da su ih prodali sve, posle 7 godina.

1 hour ago, Crno-Sunce said:

Uzeo sam (doduse poprilicno sjeban) stan u sumicama, 64 kvadrata (59 + 5 terasa), za cifru od oko 800 evra po kvadratu, ulozio jos 4-5K za full renoviranje i sve ukupno me nije izaslo preko 55k, batali nbg i ovo dranje koze kao i novogradnju

uf, pa ti si baš dobro prošao, ma koliko da je stan bio sjeban, ako si ga sredio za 4-5k onda nije bio toliko :) Osim ako nisi u nekom suterenu ili šta god, ovo je baš dobra cifra.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, vanste25 said:

A najzanimljivije je da su prodali 80% unapred. Znaci to su stanovi finansirani kesom, bez stambenih kredita jer zgrada nije 80% gotova.

Ne mora to baš da znači jer može neko da uzme stambeni kredit a da hipoteku stavi na drugu nekretninu, stan roditelja na primer. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Lucky said:

uf, pa ti si baš dobro prošao, ma koliko da je stan bio sjeban, ako si ga sredio za 4-5k onda nije bio toliko :) Osim ako nisi u nekom suterenu ili šta god, ovo je baš dobra cifra.

Ma usralo me je za nepoverovati.

Veruj mi bio je toliko ruinirian zestoko.

Da renoviranje nisu radili caletovi ortaci i da cale i ja nismo svaki dan po ceo dan rmbali sa njima izaslo bi me drasticno skuplje.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Od moje devojke najbolja drugarica uzela stan za 1050 evra kvadrat,nov, na 20m peske do centra NS,40kvm dvosoban.Bio sam do njih neki dan,skenjao sam se koliko je dobro.Pametna zgrada,displej na interfonu,mini lampice na stepenicama,ona sigurnosna vrata sa alien kljucom,vodokotlic u zidu,parkinga na izvol'te.Kazu da je izolacija odlicna,visok plafon.Ja sam se skenjao.

Ja sam 2011. platio isto nov stan u NS,ali na 5m do centra u verovatno najskupljoj lokaciji u gradu za 1435e kvadrat bez PDV i to mi je tad bilo da progutam knedlu,iako nisu bile moje pare.Pored mene lik je rekao da je u izgradnji (dok je bila stara kuca na placu koja je srusena) platio 1600e po kvadradu,a da je planirao da proda stan za 2100-2200.

Kontam ja da ste vi u BG,ali osim ako ne pricamo o saloncu u centru,mislim da je 2000 nerazumna cena za kvadrat.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crno-Sunce said:

Ma usralo me je za nepoverovati.

Veruj mi bio je toliko ruinirian zestoko.

Da renoviranje nisu radili caletovi ortaci i da cale i ja nismo svaki dan po ceo dan rmbali sa njima izaslo bi me drasticno skuplje.

svaka čast, pazi, 55k sa sve renoviranjem za toliki stan na toj lokaciji je stvarno nevera. još mi reci da su one zgrade u Strumičkoj i onda si definitivno džek pot ub'o :)

Link to comment
Share on other sites

Soliter u Ljermontovoj, :D

ma usralo me je zestoko, spustio sam im cenu stravicno puno jer im je trebala ziva kinta

WP_20160206_005_zpsvlmmfgyw.jpg

WP_20160206_003_zpsujsp1j7j.jpg

WP_20160130_012_zpstnzqosw7.jpg

WP_20160130_015_zpsmxi1cwxy.jpg

 

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Dende said:

Od moje devojke najbolja drugarica uzela stan za 1050 evra kvadrat,nov, na 20m peske do centra NS,40kvm dvosoban.Bio sam do njih neki dan,skenjao sam se koliko je dobro.Pametna zgrada,displej na interfonu,mini lampice na stepenicama,ona sigurnosna vrata sa alien kljucom,vodokotlic u zidu,parkinga na izvol'te.Kazu da je izolacija odlicna,visok plafon.Ja sam se skenjao.

Ja sam 2011. platio isto nov stan u NS,ali na 5m do centra u verovatno najskupljoj lokaciji u gradu za 1435e kvadrat bez PDV i to mi je tad bilo da progutam knedlu,iako nisu bile moje pare.Pored mene lik je rekao da je u izgradnji (dok je bila stara kuca na placu koja je srusena) platio 1600e po kvadradu,a da je planirao da proda stan za 2100-2200.

Kontam ja da ste vi u BG,ali osim ako ne pricamo o saloncu u centru,mislim da je 2000 nerazumna cena za kvadrat.

Ziveo sam i ja u NS, i to u Vase Stajica, vrhunski kraj, tu sad ima jedna lepa zgrada na cosku (Sremska - Vase Stajica), a u Vase Stajica ima ona crna lux zgrada... I nisu cene ni blizu ovom divljanju po Bg.

@Crno-Sunce 

Umivaonik pobedio :D

Edited by vanste25
Link to comment
Share on other sites

brao džokeru vrh gajba i sređeno za te pare. a zanima me baš posle x meseci godina kako će da izgleda taj lavabo, pa javi plox - tripujem se da će to staklo da urniše kamenac.

1 hour ago, Dende said:

Kontam ja da ste vi u BG,ali osim ako ne pricamo o saloncu u centru,mislim da je 2000 nerazumna cena za kvadrat.

naravno da je nerazumno, ali ima nekih koji ne pitaju za cenu :) pri čemu bih razumeo da ne pitaju za cenu a nalaze se na nekoj vrh lokaciji, nego ljudi kupuju neke rupa lokacije a plaćaju ogromne pare.

Link to comment
Share on other sites

Za koju ti novogradnju smatras da je na ok lokaciji? Sta mislis o Radoja Dakica (Blok 7a) ? To je ok lokacija, al' kvadrat 1650, isto Neimar radio. 

Kad malo bolje razmislim, ne svidjaju mi se stare zgrade. Liftovi su stari, svaki cas se renoviraju (kod mene u sadasnjoj zgradi, 3 lifta, soliter 20 spratova i malo-malo pa 25 000 eura traze za popravak lifta), uglavnom se oseca neki ustajali miris i niko da prekreci imena klinaca iz kraja koji su se potpisali svuda. 

Daleko od toga da imam kesa, al' samo trazim nesto fino, na kredit naravno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dende said:

 

Kontam ja da ste vi u BG,ali osim ako ne pricamo o saloncu u centru,mislim da je 2000 nerazumna cena za kvadrat.

Ne bi verovao, ali postoje krajevi u BG koji su mnogo lepsi I bolji od centra I stoga je, naravno, I kvadrat skuplji. Ali da ne otvaram pandorinu kutiju :D

Link to comment
Share on other sites

WP_20151205_007_zpsm3t6gun1.jpg

Ovu sobu nemam slike "posle" jer sam nju minimalno odradio samo zidove i pod, nabacao neki namestaj fazona radi ali nisam nista sredjivao..
 

WP_20151205_001_zps04im1ily.jpg

Tamo gde je trenutna kuhinja je ranije bila minijaturna minijaturna soba za nekog liliputanca, zid je srusen i umesto njega postavljen stol

WP_20151206_003_zpsqjesmfl4.jpg

Ovo je trenutna spavaca soba, Vidi se i glory hole kojim se dobijao uvid u kupatilo :D

Jin jang sto su zapravo 2 (DVA) mala stola sa belom i crnom pepeljarom (u trenutku fotkanja bili su beli i crni podmetac). Izuzetno nefunkcionalno ali lepo :D

Umivaonik se za sada za divno cudo sjajno pokazuje, samo ga redovno sredjujem nekim govnetom protiv kamenca i nema previse problema, sa druge strane da sam uzeo klasican umivaonik oduzeo bi mi drasticno vise prostora..

Jedino sto sam se sjebao za ugaonu garnituru, ovaj ugao mi ni pod razno ne treba, bolje da sam uzeo dvosed i fotelju na razvlacenje i neki detalj tu u cosku, al jbga

Americki plakar, iako je pregotivan i preogroman, mogao sam i walk in ormar da uradim sto mi u datom trenutku nije palo na pamet, avaj.

Sav namestaj je radjen po meri tako da konacno posle vise od decenije imam krevet na kome mogu da se opruzim (220x180)

 

 

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...