Jump to content

ГСП и клима


Recommended Posts

Још од зиме трљам руке у ишчекивању врућине и бусплус контроле која улази у неклиматизовани аутобус да их отерам у курац. Покушавам да нађем документ који наводи шта све услуга јавног превоза обухвата, на сајту у окаченој документацији се то не налази, а тип из кол центра ми се играђивао и избегавао одговор на моје питање да би на крају рекао "негде у службеном гласнику". Пошто овде има правника, а можда је неко покушао већ исто, интересује да ли је пронашао то, или барем зна како да дођем до тога?

  • Upvote (+1) 1

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Corey said:

Још од зиме трљам руке у ишчекивању врућине и бусплус контроле која улази у неклиматизовани аутобус да их отерам у курац. Покушавам да нађем документ који наводи шта све услуга јавног превоза обухвата, на сајту у окаченој документацији се то не налази, а тип из кол центра ми се играђивао и избегавао одговор на моје питање да би на крају рекао "негде у службеном гласнику". Пошто овде има правника, а можда је неко покушао већ исто, интересује да ли је пронашао то, или барем зна како да дођем до тога?

Pravilnici su ti ovde: http://www.sllistbeograd.rs/cyr/pretraga/?q=javni%20linijski%20prevoz&p=0&st=s

E sad ja vrlo sumnjam da je to obuhvaceno nekim pravilnikom. Ne verujem da igde tebi neko garantuje klimatizovan autobus. Da ne pricamo o tome da uvek mogu da kazu da je klima pokvarena :)

Jako mi je tesko da poverujem da bi tako nesto stavili u pravilnik jer onda bi tako nesto morali da ispostuju a znaju da ne mogu u vecini slucajeva.
Ne znam sta da ti kazem osim da kupis auto :tf:

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam pravnik ali sam se svojevremeno bavio tom tematikom, imas Одлуку о јавном линијском превозу на територији Града Београда  nju donosi Skupstina Grada na predlog Sekretarijata za saobracaj (otud znam). Ja se samo nadam da je ovo kod njih na sajtu poslednja verzija, nisam pratio u poslednje vreme. Ono sto tebe interesuje je clan 30. koji opisuje vozilo:

Quote

Vozila u obavljanju linijskog prevoza u zimskom periodu kada je spoljna temperatura ispod 10°C moraju biti
zagrejana. U letnjem periodu vozila moraju biti provetrena, odnosno kada je spoljna temperatura iznad 25°C moraju
biti rashlađena, ukoliko poseduju sistem za rashlađivanje.

Dakle moraju biti rashladjena ako imaju cime :) Ali da se razumemo, pogledaj i ostale clanove te odluke pa ces videti da se pola ne postuje (tipa da ne smeju da reklame budu preko prozora, zato su kao polu providne...). Ne verujem da mozes da "pobedis" u borbi s vetrenjacama oko toga. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Majstor bora said:

Pravilnici su ti ovde: http://www.sllistbeograd.rs/cyr/pretraga/?q=javni%20linijski%20prevoz&p=0&st=s

E sad ja vrlo sumnjam da je to obuhvaceno nekim pravilnikom. Ne verujem da igde tebi neko garantuje klimatizovan autobus. Da ne pricamo o tome da uvek mogu da kazu da je klima pokvarena :)

Jako mi je tesko da poverujem da bi tako nesto stavili u pravilnik jer onda bi tako nesto morali da ispostuju a znaju da ne mogu u vecini slucajeva.
Ne znam sta da ti kazem osim da kupis auto

Jos da si mu rekao i koji auto da kupi. Onako, cisto dobronamerna preporuka za nesto, dobro klimatizovano.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

sve u gsp-u radi kao sat, busevi su mahom novi i čisti, uvek stižu na vreme i staju na svim stanicama, vozači su prijatni i fini, a bogami i sistem naplate je logičan, jeftin i pošten pre svega pa ti samo treba taj argument za klimu da ih oteraš u kurac :D

 

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Doca said:

sve u gsp-u radi kao sat, busevi su mahom novi i čisti, uvek stižu na vreme i staju na svim stanicama, vozači su prijatni i fini, a bogami i sistem naplate je logičan, jeftin i pošten pre svega pa ti samo treba taj argument za klimu da ih oteraš u kurac :D

 

Да, али степен непријатности док се куваш у препуном аутобусу >> наспрам свега наведеног у збиру : ) у тим околностима најбољи и најефикаснији повод за терање у курац 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Corey said:

Још од зиме трљам руке у ишчекивању врућине и бусплус контроле која улази у неклиматизовани аутобус да их отерам у курац. Покушавам да нађем документ који наводи шта све услуга јавног превоза обухвата, на сајту у окаченој документацији се то не налази, а тип из кол центра ми се играђивао и избегавао одговор на моје питање да би на крају рекао "негде у службеном гласнику". Пошто овде има правника, а можда је неко покушао већ исто, интересује да ли је пронашао то, или барем зна како да дођем до тога?

a što bi to sve radio osim da im samo kažeš "ae poz" i odeš dalje? mislim, u čemu je razlika osim možda neke manje satisfakcije jer u suštini si "pobedio" samo nekog jadnog prašinara? druga bi priča bila da se spremaš za TV duel sa direktorom busplusa ili šta god.

Link to comment
Share on other sites

A zamisli tek da sa 42 dodjes u beli svet gde se vozis busem sa arapima i sad ljuljas bebu dok radis od kuce jer zena vodi dete peske u skolu jer je strajk prevoznika ESKALIRAO pa ne radi skoro ni jedna linija :tf:

A i dobili smo obavestenje da neki profesori strajkuju, neki ne, i da se dodje u skolu i vidi na licu mesta (ne vredi zvati, sekretarijat se otvara kad i skola u pola 9) 

Sta je ovo gde se nalazim??

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Vozio se pre neki dan u gsp-u posle sto godina....u prvi sam jedva usao...u drugom je bilo upaljeno grejanje :DDDDDD

Kad sam stigo na posao, kosulja mi je bila kao da sam izasao iz bazena :)

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...