Jump to content

Hackintosh Ethernet problem


.338

Recommended Posts

Joj, kud me natjera da instaliram Mac OS X na laptop.

Naime, instalirao sam Yosemite 10.10.1 na laptop Lenovo P500, ali nemam interneta.

Wi-Fi nema nikako, pa sam prikopcao DSL kabal iz rutera u laptop. Iz rutera mi ide jos jedan kabal u PC. 

Pise Ethernet connected, cabble plugged, sve ok. ali kad pokusam da 'surfam' ne ucita mi stranicu uopste. U network statusu mi pise ISP Failed, Internet Failed i Server Failed.

Sve kext fajlove sam probavao, brisao cache fajlove i nista.

Ako je neko imao ili ima iskustva sa hackintoshom da mi pomogne, ubi me ovo.

 

Edited by Guccimist

Pak'o brate.

Guccimist.

Link to comment
Share on other sites

pa tesko ce ti neko ovde pomoci, prilicno je specifican problem :D

idi na forum odakle si pratio uputstvo za pravljenje tog hekintosa, tonymac ili gde vec pa pitaj tamo, evo ja sam malo guglao i vidim da nisi jedini, verovatno ti trebaju pravi ethernet drajveri :D

Link to comment
Share on other sites

nisam se davno baktao sa hackintoshom ali sam imao sličan problem na "nativnom" OS X-u, problem je bio u protokolima, ali za početak svakako možeš da probaš network diagnostics pa vidi šta će ti reći. To ti je CoreServices ili Utilities,  možeš i da držiš option pa klik na wifi ikonu.

doduše ovo deluje kao neki ozbiljniji problem ali ništa ne smeta da probaš.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se isto tako jednom prilikom patio s tim Hackintoshom i na kraju nisam uspeo da nateram drajver za grafiku (integrisanu u procesoru) da radi, ali to je bilo pre jedno dve-tri verzije OS X. Najbolje ti je zaista samo njihov forum jer tesko da ce neko ovde imati neki odgovor na tako specificno pitanje. 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Rijesio sam problem, uzeo sam USB adapter. Sad hvatam wifi.

Kupio sam neki Tenda W311U+ adapter za 12e.Dobio sam neke drajvere na cd-u za mac, ali za druge verzije sistema, pa sam nasao na internetu beartextender (wireless utility) i automatski mi je pronasao adapter. 

 

Moze lock.

Pak'o brate.

Guccimist.

Link to comment
Share on other sites

Ali nije ti baš neko rešenje kad moraš da nosiš dongle sa sobom svugde iako imaš wifi na laptopu.

doduše tu sad ide i pitanje šta će ti uopšte os x na tom kompu, ali to je druga tema :)

A znam, ali sta cu, nemam drugo resenje. 

Pak'o brate.

Guccimist.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...