Jump to content

RUR naj-auto za 2015. godinu!


dovlagsi

RUR naj-auto za 2015. godinu!  

64 members have voted

  1. 1. Najbolji automobil viđen u 2015. je

    • Alfa Romeo Giulia
      8
    • Audi Q7
      2
    • BMW Serije 7
      7
    • Bentley Bentayga
      2
    • Hyundai Tucson
      2
    • Infiniti Q30
      0
    • Jaguar F-PACE
      3
    • Kia Sportage
      0
    • Mazda MX-5
      11
    • McLaren 570S
      4
    • Opel Astra
      2
    • Peugeot 308
      1
    • Renault Megane
      1
    • Škoda Superb
      6
    • Tesla Model X
      9
    • Volvo S90
      6


Recommended Posts

A to što je proceed 10-11k evra i što je mali Rio ispod 10k, to je isto bezobrazno?

Kia Auto d.o.o. bi mogla da ima znaaatno bolju cenu i za Sportage, i za Sorento, a posebno za Optimu da su ti modeli Slovenci kao regionalni distributer videli kao prodajne adute na ovom delu mape Evrope. Videćemo šta će biti sa novim Sportage-om, kad se pojavio u ovoj generaciji pre par godina imao je niže cene, sad ima ove visoke, cenim da je to zbog boljeg plasiranja Tuksona koji je trenutno noviji i atraktivniji. Hjundai i Kia su ista firma, za one koji ne prate. Subjektivno - ja bih pre uzeo Sportage nego CR-V jer mi je Honda baš ružna, a Kia me je u ovih 7 godina uverila da prave vrlo kvalitetne automobile.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

A to što je proceed 10-11k evra i što je mali Rio ispod 10k, to je isto bezobrazno?

Kia Auto d.o.o. bi mogla da ima znaaatno bolju cenu i za Sportage, i za Sorento, a posebno za Optimu da su ti modeli Slovenci kao regionalni distributer videli kao prodajne adute na ovom delu mape Evrope. Videćemo šta će biti sa novim Sportage-om, kad se pojavio u ovoj generaciji pre par godina imao je niže cene, sad ima ove visoke, cenim da je to zbog boljeg plasiranja Tuksona koji je trenutno noviji i atraktivniji. Hjundai i Kia su ista firma, za one koji ne prate. Subjektivno - ja bih pre uzeo Sportage nego CR-V jer mi je Honda baš ružna, a Kia me je u ovih 7 godina uverila da prave vrlo kvalitetne automobile.

Ja se sećam da sam pre dve godine video cene za sportage i da je isto bio među skupljima i cak sam ovde rantovao zbog toga pa mogu i da iskopam to ako opet bude trebalo da te demantujem.

I ja ne znam sta je to tačno kul kod cene za rio kad i fiesta i Swift i masa drugih košta 9 soma? Šta ćemo sa korolom za koliko ono beše, oko 13 soma i to sa alu felnama naspram tog proceeda? 

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

kolko ruznih auta na jednom mestu, sem volva i bmw. dobro i volvo je ruzan, ali na neki kul nacin

A kad kazem osim volva i bmw, u stvari mislim na alfu, jebote kako lep auto :)

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja se sećam da sam pre dve godine video cene za sportage i da je isto bio među skupljima i cak sam ovde rantovao zbog toga pa mogu i da iskopam to ako opet bude trebalo da te demantujem.

I ja ne znam sta je to tačno kul kod cene za rio kad i fiesta i Swift i masa drugih košta 9 soma? Šta ćemo sa korolom za koliko ono beše, oko 13 soma i to sa alu felnama naspram tog proceeda? 

Pa nije da me demantuješ, nego skačeš uvek na prvu loptu. Na onaj cenovnik što možeš da nađeš na kia.rs idu dodatni popusti. Dakle na cene iz kolone AKCIJSKA CENA (ili kako već stoji) idu dodatni popusti u vidu onih njihovih džokera, kojih ima 7-8 različitih. Ti džokeri su smešni naravno, tipa ako imaš dete onda dobiješ popust 300-500 evra, ako si već vozač Kie onda još 500-600 itd. itd. Evo, zovi ih ako mi ne veruješ. Uglavnom, cena Sportidža je uvek niža od RAV4, ali nešto veća od Tuksona mislim samo zbog garancije od 7 godina.

A Korola - super što je jeftina. Evo, ti živiš od mene tj. si živeo od mene na 500 metara, znaš da porodično vozimo Tojote. U novijoj istoriji, Korola koju smo kupili 2000. god. je na 95k km imala problem sa karikama, trošila je litar ulja na 500 km. Izašla je iz garancije, ali nam je prevarant Mijaljević organizovao besplatnu zamenu, tj.polu-generalku da tako kažemo. Godine 2004. smo imali Korolu Verso, na 40-50k km pukotina na bloku. EEEEEEJ pukotina na bloku atmosferskog, benzinskog motora, čoveče! To je bilo regularno u garanciji i odrađeno je, čekali smo 3-4 meseca na proceduru. 2008. smo uzeli ovaj Landkruzer koji viđaš ispred gajbe, na 90k km se javi, ispostaviće se, fabrička greška na zadnjim kočionim cilindrima, zakočio nam auto na ulici sam od sebe, srećom nije keva vozila brzo. Landkruzer je made in Japan, a one dve Korole su made in Turkey. Evo, pitaj mog matorog šta misli sad o Tojotama koje vozi od 1990. godine. Poenta priče - Tojota nema realnu prednost u domenu kvaliteta, posebno u nižoj srednjoj klasi tržišta. Honda, Mazda i Subaru imaju.

 

kolko ruznih auta na jednom mestu,

 

e moj igore, ostara se :D

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ne skacem ja na prvu loptu nego si ti kia fanboi.
Ako se dobro secam korola je bila ispod 13k na sajmu i sad ja treba da budem tojota fanboi i da pratim sve njihove popuste da bi mi vodili ovaj retardirani razgovor? Zasto prosto ne uzmemo cene bez akcija? Ili je to neka nova fora da odrapis cenu pa onda akciju na to da se tripuju ljudi kako su super prosli?

I onda ja hteo da kupim subaru forestera pre pola godine pa cuh da se poznaniku sjebao neki semering na klimi i da se on ne menja i da mora ceo kompresor koji kosta 1700e valjda ... i onda ja zakljucim SUBARU JE SRANJE ... ne onda zakljucim jbg desavaju se sranja, a glupo im je to sto ne mozes da zamenis semering na klimi. Cuo sam i za sranja sa tojotom ali i znam ljude koji su vozili korolu na pola litre ulja od grcke do bga i da ista i dalje radi bez generalne, a ti svoj licni peh prebacujes u ideju da tojota nema realnu vrednost u pogledu pouzdanosti iako je po tome poznata u svetu. Ne mozes na osnovu jednog dva primera donositi takve odluke.

Da ne pominjem sto ako si ih servisirao kod drugara mialjevica, nije nemoguce da ti je uvaljivao kurac i zapravo otaljavao servise bez da proveri sve sto treba, a na sve to ti je mozda izmislio da se sjebalo nesto od soma evra a zapravo je od 100. Kao sto rekoh tako su hteli da zajebu caleta od ortaka iz kraja sa tojotom yaris, izmislili da mu je riknulo nesto za 500e, a zapravo je bio deo od fazon 30 i ruke 50. Plus na sve to prevare sa osiguranjem itd.

I na kraju da zanemarimo sve to, koji testament o kvalitetu ima sportage? Ova aktuelna se pravi od 2010? Gde su se oni to pokazali pa da tako bezobrazno odrape cene?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ne kažem ja da je Kia bolja od svih, nego da ne mora da se Kia automatski isključuje u poređenju sa, eto, Tojotom. Akcije i slične stvari kojima se privlače kupci su nažalost svuda prisutni, a Kia ima eto taj retardirani sistem "akcija + džoker". I tada cena Sportidža može da bude niža. Ja mislim da nisu bezobrazno odrapili cene, ali isto mislim da su trebali odma, kao što npr. u Hjundaiju rade, da stave najniže moguće cene lepo u cenovnik i da sve bude transparentno. Al ponavljam, apsolutno je naglašena ponuda (pro)ceeda i ria koji su kod nas dobri automobili za korektne pare i možda je Sportidž i mogao da bude još jeftiniji, ali zbog nekih uvoznih kvota koje trenutno nose sid i rio, ne može da se postigne dobra ulazna cena za suv. Videćemo šta će biti sa novom generacijom sad na sajmu.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • dovlagsi unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...