Jump to content

Tapete


Recommended Posts

Caocao.

Zamenio sam gajbu i u novom stanu zid naspram troseda ima neke fensi tapete sto ne bi bio problem da ja nemam projektor. Platno nemam i nemam ni zelju da isto kupim.
Ideja mi je da skinem tapete i sliku gledam direktno na zidu a pre nego sto izadjem iz stana nalepim opet neke slicne. Znam da zvuci retardirano, al' bih stvarno hteo da izbegnem kupovinu platna, koja pritom nisu bas ni jeftina, ako hocu neki kvalitet.

Znaci, koliko je tesko skinuti ovako neke tapete, recimo ove (http://www.emmezeta.rs/uredenje-doma/tapete-i-nalepnice/tapete/41526/stripes-tapeta-city-light-crna/ ) koje u opisu imaju "Otklanjanje na suvo bez ostataka."? Jel' to stvarno tako kao sto pise ili je lie? Koliko kosta majstor za ovako nesto i ima li potrebe za njim, ili je moguce da ovako nesto solo uradim? Jel ista cena za skidanje i sredjivanje zida i za ponovno lepljenje i jel imate nekog da mi eventualno preporucite? Sam zid ima manje od 10ak kvadrata.

Bilo kakva ideja bi mi dobrodosla, osim da pitam u mesari ofc.

.

Link to comment
Share on other sites

Dok sam kao klinac skidao tapete, išlo je lako...Imaš čini mi se i posebna sredstva baš za "otpuštanje" tapeta i lepka, mada je meni mlaka voda rešavala stvar.  Posle samo špahtlom poskidaš tapete. Doduše posle bi taj zid trebalo da pregletuješ i prekrečiš (sve zavisi kakvo je stanje ispod). 

 

tl;dr 

kupi platno :tf:

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

узмеш четку, напуниш лавор врелом водом и намацаш тапете водом, оставиш их неко време да се подклобуче и онда их сфуљаш руком. ако се не подклобуче, нанеси још воде. остатке састружи шпатлом. рачунај да је могуће да ће ти требати глетовање зида после скидања тапета а пре кречења.

ово ради, наравно, само на папирним тапетама, на пластичним - не.

пластичне мораш да цепаш и стружеш шпатлом. негде сам прочитао да на њих ради фен, али нисам потврдио ту технику.

цене тих услуга (скидање тапета, стругање зидова, обијање плочица, скидање паркета, ...) су астрономске с обзиром на то колики је то реалан посао и колико ти знања за то треба и зато пробај у својој режији да се организујеш.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skidao tapete kod sebe, sto rekose voda i spahtla to resava bez problema. Veci je problem isplativost celog poduhvata jer ne znas sta je ispod - gotovo sigurno je da ces zid morati da prekrecis, a poprilicno izvesno i da ces morati pre toga da ga izgletujes pre krecenja da bi imalo smisla i da ne bi imao artefakte svuda po slici. Za to ti samo za materijal treba bar 2-3 hiljade dinara, ako kazes da je zid 10ak kvadrata samo za tapete posle ponovo ti treba 7.000 (gledano po ovom linku koji si okacio, ne znam koliko se inace krecu). Dakle sveukupno 10.000 din troskova da sve sam radis, skidanje postojecih i kasnije lepljenje novih. 

S druge strane platna uopste nisu tako skupa, tipa 244x244 cm je 14.000 din, dakle malo skuplje a mozes posle i da ga poneses ako se selis negde drugde ili iskoristis bilo gde, nije da se to haba. Jes da nije slika bas celih 10m2, ali nije bas ni toliko malo :) Problem je sto su veca uglavnom ona elektricna i skuplja, mozda negde ima i vece a da je rucno.  

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

S druge strane platna uopste nisu tako skupa, tipa 244x244 cm je 14.000 din, dakle malo skuplje a mozes posle i da ga poneses ako se selis negde drugde ili iskoristis bilo gde, nije da se to haba. Jes da nije slika bas celih 10m2, ali nije bas ni toliko malo :) Problem je sto su veca uglavnom ona elektricna i skuplja, mozda negde ima i vece a da je rucno.  

lol :D

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Pa ako je razlika u 4.000 dinara izmedju skidanja tapeta i celokupnog cimanja oko skidanja/postavljanja koje je bar 2-3 dana, ja bih i dalje ostao pri tome da moja opcija nije tako skupa, plus ce slika biti bolja.

Edit: naravno postoji i varijanta carsava, ali gledam ovo ako se uporedjuju stavke koje kostaju relativno slicno.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skidao tapete kod sebe i kod komsinice i kod tetke i kod babe, sto rekose voda ili H2O i spahtla ona majstorska od majstora sto krece stanove to resava bez ikakvih vecih ili manjih ili srednjih problema osim ako ne naidjes na problem. Veci je problem uvek bio isplativost celog poduhvata jer ne znas sta je ispod problema - gotovo sigurno je da ces zid morati da prekrecis ili okrecis, onom cetkom ili onim valjkom majstorskim  a poprilicno izvesno i za ocekivati je da ces morati pre toga da ga izgletujes pa ga pregletujes mozda i dva puta  i to pre krecenja da bi uopste imalo smisla nekog  to krecenje i da ne bi imao artefakte ili mrtve pixele svuda po slici. Za to ti samo za materijal treba bar 2-3 hiljade dinara, ili 20-30 eura sto je otprilike 20-30 dolara ili eventualno 40-60 maraaaka i ako kazes da je zid 10ak kvadrata samo za tapete posle ponovo ti treba 7.000 (gledano po ovom linku koji si okacio, ne znam koliko se inace krecu nisam nikad lepio tapete nit upovao tapete). Dakle sveukupno 100.000 maraka troskova da sve sam radis, skidanje postojecih i kasnije lepljenje novih. 

S druge strane platna uopste nisu tako skupa!! Znam jer smo ih u stranci menjali na svaka 3 meseca!  tipa 244x244 cm je 14.000 din, sto je obican stranacki dorucak!   dakle malo skuplje a mozes posle i da ga poneses, u masnom papiru,  ako se selis negde drugde ili iskoristis bilo gde,mozda sator da napravis kada te razbesnela rulja izbaci napolje,  nije da se to haba. Jes da nije slika bas celih 10m2, ali nije bas ni toliko malo ali nije ni veliko skoro pa taman ali ne znam ja nikada nisam imao to platno u stanu  :) Problem je sto su veca uglavnom ona elektricna i skuplja, mozda negde ima i vece a da je rucno a mozda i nema, mozda ima elektricno da nije skuplje a mozda ima i rucno a da je skupo!  

irl lol [roflmao]

[claps]

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...