Jump to content

SD Crvena Zvezda 2015/2016


Astora

Recommended Posts

Papi Mbođ, oplakao sam [roflmao]

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam danas tabelu Aba lige na zvanicnom sajtu pre pocetka utakmica, pisalo je da je Crvena Zvezda na 2. mestu, Cedevita na 3., valjda zbog bolje kos razlike.

Zvezda dobila Cibonu, sto znaci da bi trebalo bez obzira na ishod meca Partizan-Cedevita da Zvezda zadrzi 2. poziciju i prednost domaceg terena u 1/2 finalu.

Kako sad idu natpisi "Partizan pomogao Zvezdi"? Ne razumem?

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

to se još ne zna, valjda FIBA daje domaćim takmičenjima po mesto, dva u njihovoj Evroligi, ili kako se to zove, dok će "prava" Evroliga imati samo 16 mesta, već je rezervisano 11-12, i gledaju šta će sa ostalim. Zvezda lovi A licencu, ABA hoće da izgura da prvak dobije jedno mesto, i tako, svi se guraju za sebe, ako sam dobro skapirao

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

jebote koliko bih voleo da se ugasi to govno od lige :c

A što? I ovakva kakva jeste ABA, opet imaš da Zvezda ili Cedevita završe sezonu sa 5-6-7 poraza, jer je opet moguće da će od nekoga da izgube. Takodje, imaš par većih utakmica (Cedevita, Budućnost, derbi i neka gostovanja u Hrvatskoj/Sloveniji). Šta bi imao u domaćoj ligi? Derbi, meč protiv Mege i gomilu tekmi protiv timova kao što je Zvezda sad igrala u kupu koji nemaju uslove ni da dodju na sam meč). Te priče kao da će liga i centri da napreduju jer su tu Zvezda i Partizan, po meni ne piju vodu jer u zemlji jednostavno nema dovoljno para. A Mega nikad neće biti tim, jer je Mišku samo bitno da zaradi pare, rezultati ga ne zanimaju. Možda ovako uzmu kup ili udju u play off ABA jer su svi drugi bedni (samo prva 4 tima imaju pozitivan skor ..), ali to im je plafon dostignuća. Da je Partizan od starta bio sa Džiletom, sad bi oni igrali play off umesto Mege, da se ne lažemo

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Tek je onda failovao, jer po meni sistem gde od starta ima samo 16 najboljih ekipa (u Evropi ih ima plafon 20) je najbolji. Basket vlasnicima klubova ne donosi nikakav profit, pare su neuporedivo manje od fudbala, i Evroliga je jedino što valja u evropskoj košarci

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

jebote koliko bih voleo da se ugasi to govno od lige :c

A što? I ovakva kakva jeste ABA, opet imaš da Zvezda ili Cedevita završe sezonu sa 5-6-7 poraza, jer je opet moguće da će od nekoga da izgube. Takodje, imaš par većih utakmica (Cedevita, Budućnost, derbi i neka gostovanja u Hrvatskoj/Sloveniji). Šta bi imao u domaćoj ligi? Derbi, meč protiv Mege i gomilu tekmi protiv timova kao što je Zvezda sad igrala u kupu koji nemaju uslove ni da dodju na sam meč). Te priče kao da će liga i centri da napreduju jer su tu Zvezda i Partizan, po meni ne piju vodu jer u zemlji jednostavno nema dovoljno para. A Mega nikad neće biti tim, jer je Mišku samo bitno da zaradi pare, rezultati ga ne zanimaju. Možda ovako uzmu kup ili udju u play off ABA jer su svi drugi bedni (samo prva 4 tima imaju pozitivan skor ..), ali to im je plafon dostignuća. Da je Partizan od starta bio sa Džiletom, sad bi oni igrali play off umesto Mege, da se ne lažemo

Zato sto bih pre da razigravamo decu iz Kraljeva, Valjeva, Nisa, Novog Sada, nego neku decu iz Niksica, Zadra, Novog Mesta, Mostara...plus dve tekme godisnje u bilo kom od tih mesta bi napunilo sve te hale i ako nista, omogucilo bi klubovima vecu zaradu na godisnjem nivou nego sto imaju sada kroz ceo KLS. Ovde cak i sad kad odes u Split ili Zadar, ne bude vise ljudi od prijatelja kluba i clanova familije igraca...slazem se da love nema, ali generalno me smara tudj prosperitet na osnovu toga sto nas jedino interesuje to prvenstvo...

  • Upvote (+1) 1

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Grujo druže, koja deca?

Prvo, sport je u ovoj zemlji u toliko rasulu, da se ta deca bave sportom samo zbog para, i da već svi od 14 godina imaju neke menadžere. Dalje, ko će da ih razigrava? Sve što valja pokupiće prvo Miško, zatim FMP, a onda nešto i Zvezda i Partizan i to je to. Teško da će se sad zbog KLS pojaviti još neka ekipa, možda neko "čudo" na dve sezone, kao Metalaca, koji je manje više pred gašenjem i to je to. U KLSu ćeš pored ove 4 ekipe iz ABA (a sledeće godine ni Metalca neće biti) imati i neke zalutale, kao npr Smederevo u kupu. 

Na žalost, ali tako je, u državi para nema, tek ih nema za klupsku košarku i to nikakva liga neće spasiti. Zato ipak treba igrati ono takmičenje koje nam donosi prolaznost u Evroligu, jer je to jedino takmičenje koje ima neki kvalitet u Evropi.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja polazim od toga da ni taj plasman u Evroligu vise necemo imati po svemu sudeci, pa ako necemo igrati nista, onda bolje da igramo u KLS. 

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Zato ipak treba igrati ono takmičenje koje nam donosi prolaznost u Evroligu, jer je to jedino takmičenje koje ima neki kvalitet u Evropi.

Problem je u tome sto je prolaznost timova iz ABA ka Euroligi sve teza, i pod znakom pitanja je kakva ce ona biti u buducnosti. (mozda jedno mesto u kvalifikacijama, ili osvajanjem EK-a) U srecnim vremenima su je igrala 3 tima, spalo je na 1. Cetiri turska tima u EL od 16 klubova je uvreda za sport u celini. (Nije mi jasno kako su uopste zamislili da ce funkcionisati zatvorena EL na duze staze sa tih 16 klubova.)

Link to comment
Share on other sites

naravno da je sve teže, jer imaš ukupno 16 timova koji igraju Evroligu. Osim vašeg jednog F4, i ukupno 3-4 puta koliko ste bili u top16, a mi sad dva puta, i Cedevita jednom, niko drugi nema nikakve uspehe. Zar stvarno neko očekuje da će od 16 timova siromašna liga kao ABA da ima jedno? Naravno, ako prolaze godine, a mi završavamo u grupnoj fazi, logično je da će da te prebace u kvalifikacije. Nije idealna situacija, ali je valjda poenta da igraš sa najboljima?

Šta imaš sa druge strane? Tu Fibinu ligu šampiona, kako već, gde će da igraju 32 ekipe, i to one koji neće igrati Uleb. Ko je ispratio, Ulebov Evrokup će igrati Himki, Nižnji i slične ekipe iz Rusije i drugih jakih liga koji neće stići do Evrolige. Kod Fibe te očekuju Italijani (bez Armanija) i Francuzi (koji su teške kante), druge raspale grčke ekipe i loši Španci. I što bi igrali to, da imamo 3 predstavnika iz ABA?

I jedni i drugi smo krivi što kad smo imali F4 u Areni, nismo igrali finale, otišli u EL i nastavili da je igramo do daljnjeg. Domaće takmičenje nikad ne bi imalo dve licence za EL, da se ne lažemo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...