Jump to content

split: power dugme na laptopu izaziva reset (da sekira ne otvara novi


sekira

Recommended Posts

Nema veze, obrisani postovi ionako nisu imali ništa korisno u sebi

 

nisu, jer si mu ti objasnio kako da promeni šta se desi kada pritisne fizičko power dugme, a njemu start->shutdown ne radi kako treba

Link to comment
Share on other sites

A da predpostavimo da nisi dobro SKLOPIO lap nakon rastavljanja na delove, tj da si negde napravio spoj (ili fizicki zgnječ) koji uzrokuje da power gumb dobija kontakt...?

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Meni uopšte ne deluje da mu nešto krešuje prilikom gašenja kompa već da ima "issue" kod uključivanja ... te bih pre išao u BIOS pa gledao tamo da se nije nešto resetovalo prilikom rasklapanja kompa, možda neki glupi "power on lan" ili tako nešto (možda update biosa, reset biosa) ili u kontra smeru da je fizički power dugme "loše" naleglo pa je i dalje u nekom "ON" položaju (što bi doduše značilo i da ga gasi iz Win-a, osim ako nije isključena ta opcija). Ili možda lap ima onaj neki glupi bloatware "instanton" i tako nešto, pa on baguje.

Link to comment
Share on other sites

nisu, jer si mu ti objasnio kako da promeni šta se desi kada pritisne fizičko power dugme, a njemu start->shutdown ne radi kako treba

 

Takođe sam dva posta kasnije napisao i kako da promeni u power optionsima, možda ne bi trebalo da adminuješ s posla.

Link to comment
Share on other sites

rasklopio sam laptop opet da proverim spojeve, sve mi izgleda u redu

 

 

 fizički power dugme "loše" naleglo pa je i dalje u nekom "ON" položaju (što bi doduše značilo i da ga gasi iz Win-a, osim ako nije isključena ta opcija).

 

gde je ta opcija? :D

Link to comment
Share on other sites

Takođe sam dva posta kasnije napisao i kako da promeni u power optionsima, možda ne bi trebalo da adminuješ s posla.

 

A to, onda Control Power, Power Options, CHange Plan settings, Power button action

 

 

ovim se menja šta radi fizički power taster, a u opcijama start menija negde ima koje će dugme biti uvek vidljivo a koje opcije idu u podmeni, ali ništa od toga neće rešiti problem da komp radi restart umesto shutdown-a.

Link to comment
Share on other sites

ja imam problem da shvatim :)

sekiro, tebi je problem softverski, tj kada kliknes start, pa shutdown, on restartuje? ako je tako prvi put cujem.

elem probaj da otkucas shutdown -s -t 1, pa ako oces javi jel ugasio il resetovao

a i ovo vuduovo bi trebalo da je correct.

http://www.sevenforums.com/tutorials/850-power-button-start-menu.html. evo jos jedan link da budem advansd

mada tu kad se menja, promeni se i "sta pise" na dugmetu tj pisace sleep, restart...a ne shutdown

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

softverski je problem, raskacio sam sve dzekove sa maticne ploce (da eliminisem ubagovano power dugme i nagnjecene kablove koje sam skidao prilikom ciscenja) i kliknuo na shut down i ista stvar se desila

 

pokrenuo sam windows u safe modu, kliknuo na shut down i laptop se normalno ugasio, bez ponovnog pokretanja

nakon toga i u ovom normal modu se lepo gasi i sve radi kako valja

 

hvala svima koji su pomogli :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...