Jump to content

MAD MAX Fury Road


Recommended Posts

film nije fejlovao

polovini mad max nije mad max jer je mel gibson sasusena sargarepa i neadekvatan za snimanje, a i kad su mu nudili da snima on je odbijao - ko to nije ispratio sve ove godine pa je sada iznenadjen i smoren jbg zao mi je :P

moja logika:

posle dvojke trojka je govno
posle trojke fury road svakako nije govno

 

anyway, dobar im je ovaj fazon - mad max u crno-beloj varijanti

 

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moram da dignem topic iz mrtvih jer sam sinoć tek gledao film, pustio lepo na "velikom" tvu kvalitetan snimak i brate lepo uživao 2 sata. Ja sam prvi kome su generalno dosadne moderne akcije (dobre ili loše) i uopšte nemam volju da gledam bilo šta akciono, ali sam uzeo Maksa da gledam čisto da ispoštujem detinjstvo i meni je film sabio. Kakve crna dubina i dijalozi, pa film bi smorio da je probao da bude (previše) dubok i sa smisaonim dijalozima i pričom. Ovako je jednostavno prava kvalitetna sirova akcija sa gomilom bizarnih steampunk njuški i mašina, dakle sa sjajnom scenografijom i kostimografijom. Ceo šmek filma je sjajan, osim možda onih babuskera na kraju koje su malo smorile. Jedino mi je krivo što oni sporedni "bossevi" se nisu malo više istakli sa nekim posebnim fajtovima, ali dobro. Drugo razočarenje mi je što nije bilo malo više nekih naseobina, odnosno lokacija, ceo film su praktično dve lokacije, citadela i pustara.

Film je tako prepun raznoraznih prekul detalja i momenata, što u malim gafovima, što u vizuelnim momentima, da ja stvarno ne mogu da verujem da se nekom ne sviđa ovaj film, a da voli Mad Max serijal. Neko je morao baš nadrkano sa "jebem im majku, oni će meni Maksa da diraju" stavom da gleda ovaj film da mu se ne bi svideo. Film apsolutno deliveruje sve što se od postapokalipstične akcije očekuje.

 

Edit: Eto, preksinoć sam gledao i drugi "povratak" franšize iz ove godine, Jurassic World, i taj film je primer koliko može da se ugovnja nešto što je bilo predojaja, pošto je film teško đubre i nije dostojan filmova iz 90ih, ali je Fury Road sasvim sabio i ispoštovao.

 

edit2 Ali jedno ipak mora da se kaže, Tom Hardy nema ni trunku harizme za Maxa kao što ju je imao Mel Gibson, jednostavno nije to to.

Edited by SavKe
  • Upvote (+1) 2

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 Prosrao se mohi malo

 Road worrior ima otvoreno taj gej vajb, očigledno je da onaj lik sa prve slike (lik koji igra i glavnog negativca iz komandosa), trpa ovu blajhanu devojčicu u pauzama klanja xD mislim, lik ima povodac, o čemu mi pričamo

Sad, ono što stoji, a što mohi ne ume da artikuliše properly :DD je da su banda iz keca i horda iz dvojke bile zastrašujuće (makar meni kao klincu), i da naspram njih war boysi nisu toliko mačo/badass. Ali ono što mislim da mohi propušta je da je "namerno" tako snimljeno, i da to nije fejl filma. Oni su oprana nasilna deca, lišeni bilo kog učitanog moralnog kompasa, jer su odgajana u religiji V8 valhale. Ova stara ekipa je zajebana jer je takva, a ne jer ih je neko takvima napravio. Zato je i moguće da nux promeni stranu, jer ga je novo okruženje resetovalo na osobu koja je on zapravo. Prosto se radi o evoluciji motivacije u filmovima, i meni je to super promena u odnosu na stare, jer smo staro već videli. Svet je imerzivniji zbog toga (koliko mrzim ovu reč, ako neko ima valjanu srpsku varijantu, nek podeli :D)

 Poz, odoh da gledam man from UNCLE sa ženom [8D]

Artikuisao sam ja to kako treba nego su tanki ljudi ovde. U dosta starih kultura su najveći ratnici upražnjavali gej seks i problem je što masa ovde to poistovecuje sa pederastijom kao karakternom osobinom, tj ne mogu da razdvoje to i onda su im testosteron klinci pedercici više badass.

Suplja je priča da u takvom društvu nastanu war boysi koji podsećaju na veslacki tim nekog ustogljenog univerziteta, pričali smo već o tome, meni to nije postapoc okruženje i gubi se sav smisao i atmosfera mad maxa.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Pa  u Fury Roadu je postapoc na steroidima, kao što, npr. Walking Dead to nije i više je "ovako bi verovatno stvarno izgledalo". Plus što je running thing Mad Max filmova da je svaka postapokalipsa drugačija, nabudženija i preteranija od predhodne, i u tom smislu se Fury Road perfektno nadovezuje (ako batalimo kanon hronologiju koja važi za ovaj deo koja je apsurdna sama po sebi).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

pa ono sad kad pogledam te boje koje su forsirane kroz ceo film, i ceo trip filma kao da si na apokalipticnim drogama mi je preteran, mogli su ili bez toga ili bar malo umerenije da bude al ajd sad nove generacije vole sarenilo ludilo. mada gledao sam fury pre neki dan, i film je zapravo jako jako dobar :)

gledajuci onaj snimak sa poredjenja fury road-a i trilogije, lagano sam prepoznao 80% scena jos u bioskopu, u zbog toga mi je film bio prevrh :) mogao bih da gledam jos 3 dela lagano :)

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Zwerko said:

Kako je jebeno dobro, ne znam koji im je klinac trebao CG pored ovakvih kaskaderskih ludorija. Čak i kolor korekcija da je ostala ovakva kakva je bila na raw snimcima bi bila mnogo bliža Road Warioru, što je naravno bolje :)

zato što su ljudi navikli na holivud pa bi im ovo delovalo "jeftino" - ali bi kapiram super prošlo da su ga plasirali kao neki "blair witch" fazon filma :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...