Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

već duže vreme je novac jeftin tj. niske su kamatne stope, mene je iznenadilo što je belibor ovoliko visok, ne pratim ga jer se ne koristi ni za šta značajno.

pogledaj libor i euribor koliki su, biće i tebi čudno što je belibor preko 1%.

Link to comment
Share on other sites

interesovao sam se jer je belibor osnova za dinarske kredite sa promenljivom kamatnom stopom, a gledajuci prethodne dve godine, uglavnom je bio oko 9%, tek nedavno je poceo da pada i dosao do 4%. laicki mi ima smisla da je visok jer smo zemlja sa niskim kreditnim rejtingom, kontam da to ima veze. planiram kredit na 3 god, pa ne bih da me iznenadi povratak na staro. a ako evropske banke namestaju kamatne stope, sta je onda ovim nasim banditima da navuku raju na nisku promenljivu kamatu, pa za 6 meseci vrate na 8.

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

kao što rekoh, ne koristi se ni za šta značajno :D

ako nisi spreman na rizik varijabilne kamatne stope, ti uzmi kredit sa fiksnom stopom. nema tu neke pameti, i svako ko tvrdi da može da predvidi kretanje indikaitvnih kurseva je ili neozbiljan ili kockar zavisnik. 

Link to comment
Share on other sites

Opet ja o "zaštiti potrošača" ali ne znam da li ste skontali laganu promenu u iskazivanju cena na suhomesnatim proizvodima u maxiju i ideji - više nije na kilogram cena, nego na 100g, čista navlaka da ti "90 dinara" deluje manje nego "900 dinara". Verujem da je trenutak blizu kada će i tu da krenu da ističu cene poput "95 dinara 80 grama" i slične "divne" kombinacije za zbunjivanje.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

To je super, da ljudima ne secne vrat pravo ka parizerima kad vide 2000 din, ovako mogu da gledaju lepe male smirujuće cene a i poskupljenja se nekako lakše progutaju kad su u desetinama a ne stotinama dinara :tf:
 

živo me zanima ko ima najbolje regulisan sistem zaštite potrošača, znam da bi UK trebalo da bude na nekom ok nivou, ali ne bih znao iz prakse. Da vidim prosto kako je to rešeno ili je svugde ovaj princip "obmanjivanja".

Link to comment
Share on other sites

ne bih rekao da je UK kul po tom pitanju. pada mi na pamet recimo ona njihova fora "ovaj hleb je funtu ali ako kupite dva drugi ćete dobiti za peni" a zapravo je realna cena hleba pedeset penija.

moguće da sam se prevario, ali često nalećem na članke koji baš obrađuju ovo što si pomenuo i da to njihovo regulatorno telo kažnjava takve reklamne šeme, kao i da sistem žalbi od strane kupaca zapravo dovodi do reagovanja. Sad, možda je sve po sličnom principu kao i kod nas, nego su ovi najglasniji u medijskom smislu.

Link to comment
Share on other sites

Jebote koliko je najgora stvar kad čoveka uhvati stomačni virus, premirao sam sinoć celu noć, kao da mi pacovi kopaju po stomaku, a ni jedan položaj ne pomaže.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...