Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

U prodavnicu samo sa digitronom posle overavanja cenoteke i to gde imaju istaknutu cenu po litru i kilogramu. Svačega sam se nagledao, Fairy od 480 mililitara, prašak od 11 kilograma skuplji od onog od 9kg, pakovanja pelena na akciji koja su po peleni skuplja od manjih koja nisu na akciji i slično, cilj je da se potrošač zbuni i kupi impulsivno.

DM je u Nemačkoj izbacio Kolgejt paste iz prodavnica jer su ovi zadržali cenu, a pakovanje smanjili sa 100 na 75 mililitara, evo teksta o tome i celoj homoseksualnoj situaciji sa smanjivanjem pakovanja:

http://www.politika.rs/rubrike/potrosac/Manja-pakovanja-po-istoj-ceni.lt.html

 

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

U prodavnicu samo sa digitronom posle overavanja cenoteke i to gde imaju istaknutu cenu po litru i kilogramu. Svačega sam se nagledao, Fairy od 480 mililitara, prašak od 11 kilograma skuplji od onog od 9kg, pakovanja pelena na akciji koja su po peleni skuplja od manjih koja nisu na akciji i slično, cilj je da se potrošač zbuni i kupi impulsivno.

DM je u Nemačkoj izbacio Kolgejt paste iz prodavnica jer su ovi zadržali cenu, a pakovanje smanjili sa 100 na 75 mililitara, evo teksta o tome i celoj homoseksualnoj situaciji sa smanjivanjem pakovanja:

http://www.politika.rs/rubrike/potrosac/Manja-pakovanja-po-istoj-ceni.lt.html

 

pojma nisam imao da je ovo postojalo, a uvek sam razmišljao kako bi bilo dobro da postoji:

 A sve je počelo upravo odlukom Brisela još 2009. godine o ukidanju regulative o standardnoj veličini pakovanja namirnica.

Nemam pojma, meni je jednostavno neprihvatljivo da se tečnost meri u kilogramima kada se prodaje, posebno kada su druge tečnosti u litrama. 1KG jogurta koji kupiš je zapravo 0,84-0,86l jogurta, što znači da kad dođeš kući i hoćeš da sipaš na primer svakom članu porodice u šolju od 0,2 ili 0,25, računaš da ćeš napuniti 4 šolje od tih 1L ali od 1KG dobijaš samo 3 šolje i "nešto malo".

Link to comment
Share on other sites

Od kad su Milke sad po 80 grama. Ja sam redovno kupovao one Biogric štapiće (čili, kikiriki, plain), i pre par nedelja baš kažem ženi u marketu "e, vidi, ovo pojeftinilo malo, kul", kad mi ona kaže "jok, smanjili su ambalažu, sad je manja kesica". I stvarno manja, nataknem ih. Slično je i sa Next sokovima, bili su oni tetrapaci od 2 litre, narandža, breskva i jabuka, i sad su uveli "novu, megakul ambalažu" od 1.5 litra, onih od 2 nema više nigde

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

video sam kampanju nekih cokoladica kad je poceo taj trend, bilo je u fazonu - nije to manje grama, VEC MANJE KALORIJA! 

gamad.

ma zezaš - meni palo napamet crnohumorno da to predložim - kao eto, jedete manje šećera, mada sad kad razmislim, manje grama uopšte ne mora da znači manje šećera :(

Od kad su Milke sad po 80 grama. Ja sam redovno kupovao one Biogric štapiće (čili, kikiriki, plain), i pre par nedelja baš kažem ženi u marketu "e, vidi, ovo pojeftinilo malo, kul", kad mi ona kaže "jok, smanjili su ambalažu, sad je manja kesica". I stvarno manja, nataknem ih. Slično je i sa Next sokovima, bili su oni tetrapaci od 2 litre, narandža, breskva i jabuka, i sad su uveli "novu, megakul ambalažu" od 1.5 litra, onih od 2 nema više nigde

poznata stvar - tako je i chipsy smanjio sa 50g na 45g pa posle na 40g i pitali su ih oko toga i odgovor je bio "tako su tražili kupci" (lol). 

Link to comment
Share on other sites

U kojoj mesari _tačno i provereno_ mogu da nađem onog klovna što iskače iz kutije.

Default prodavnice igračaka nisu dale zadovoljavajući rezultat.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Jbt ljudi, ovde ima sve vise porodicnih ljudi, zhena deca ovo ono, domacinstva, trosi se mesecno pravo bogatstvo na osnovne zivotne potrebe po ovim nasim lopovskim prodavnicama....  Hajde da organizujemo neku (manje vishe)  redovnu TURU ZA SEGEDIN, fazon 1 auto 3 osobe, ode se lepo jednom u 2 meseca tamo u ona dva Trzna Centra gde nema sta nema, carski izbor a cene rulaju, kvalitet robe ne moze da bude nizhi nego kod nas, samo obrnuto...... I lepo kad se stavi na papir ceo trosak za put ja kapiram da se itekako isplati napuniti auto do jebenog krova tamo i izdeliti trosak puta na 3cu npr....

Evo ja cim se sredim od nove godine (februar) planiram jebeno da zapucavam redovno gore po SVE sto mi treba, od klope do Ikea sitnica....

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...