Jump to content

T R A N C E


Recommended Posts

Prosto mi je neverovatno da ovol'ki forum, sa svim ovim muzickim podforumima i topicima, nema nijedan posvecen trensu. Mislim da je vreme da to promenimo! Ovaj topik ce na dalje sluziti da:

 

 

- kacite sta ste novo otkrili od trensa (nebitno ako je 15-20 godina staro ako je novo vama)

- kacite sta vam se posebno svidja od trensa

- raspitujete se o ovom ili onom zanru trens muzike, ovoj ili onoj zurci, kao i ovom ili onom albumu ili izvodjacu

- kacite trens art, flajere, platna, dekoracije i vase slike sa dogadjaja

- najavljujete trens zurke i festivale, i zapisujete svoje utiske sa istih

 

 

Cilj je razbiti predrasude o ovoj lekovitoj muzici, a nadam se da cemo se medjusobno dodatno edukovati, sto u pogledu same muzike, sto u pogledu subkulture, dos and don'ts, trens bontona i tako toga.

 

 

 

Za pocetak, apsolutni fundament u pogledu ovog poslednjeg, trens nije za opasne momke i devojke koji bi da sire svoj ego. Naprotiv, odmotavanje ega je mozda u srzi trens kulture. Pozitivno iskustvo radosti i zadovoljenja sobom i svojom okolinom na bilo kom trens dogadjaju je prakticno uslovljeno dobrim namerama i otvorenoscu sa vase strane. Provescete se i ako upadnete kao padobranac, mrstite se oko sebe i bacate zle munje, ali cete omraciti ljude oko sebe a i shvaticete posle par sati da se bolje zabavljate kada dropujete taj ugrozeni ego trip i da sve bolje funkcionise kada ste sa ostatkom zurke u relativnoj unutrasnjoj i spoljnoj harmoniji.

 

https://www.youtube.com/watch?v=d8IDGdCNuvc

Edited by Ramirez
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Možda je namršten jer ga nešto boli a siledžijku nosi zbog vrućine :c

Inače odlična je ova pesma, što bi rekli traka, odnosno staza

 

 

A mozda su samo zalutali pa im radi primalni (sabanski) instinkt dizanja garda, za cim na trensu ne da nema potrebe nego upropastise scenu.

 

Ali padni mi na grudi Vudi, drago mi je da ti se djasvi!

 

 

 

u novom sadu mi kažemo tabla

 

evo baš sam se juče setio jedne odlične table

 

 

Hehe, sasavi ste vi Novosadjani.. :) 

 

Kul retro stvar!

 

 

I ja pratim i podizem, malo i gitaru da cujete:

 

https://www.youtube.com/watch?v=os_XfWLubDw

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

I ja sam slusao onako usput preko par drugara u to neko vreme, ali niti sam bio na jednoj zurci niti sam zaista upoznao i razumeo tu kulturu. Sto je opet interesantna tacka za sve trens pocetnike, jer je kapiram slicno za sve. Fora je da slusanje i uzivanje u trensu potpuno drugacije pre i posle "inicijacije", ili razbijanja tih predrasuda koje svi manje vise imamo. Mozda nam je neka riba na koju se lozimo rekla da ne podnosi trens, ili smo svedocili kako se prema trensu i trenserima posprdno odnose u javnosti uopste, ili smo pokupili plasiranu predrasudu iz neke druge subkulture (recimo sa tehno scene:), ili znamo klince navijace iz kraja koji se loze na trens pa nam smrdi, nije bitno. 

 

Jasno je da stereotipi postoje i da uticu na nas dozivljaj te da bi na njih trebalo odgovoriti. A iz licnog iskustva tvrdim da i kada mislite da nemate predrasudu, verovatno je imate sve dok ne prodjete bar 2-3 zurke.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam slusao onako usput preko par drugara u to neko vreme, ali niti sam bio na jednoj zurci niti sam zaista upoznao i razumeo tu kulturu. Sto je opet interesantna tacka za sve trens pocetnike, jer je kapiram slicno za sve. Fora je da slusanje i uzivanje u trensu potpuno drugacije pre i posle "inicijacije", ili razbijanja tih predrasuda koje svi manje vise imamo. Mozda nam je neka riba na koju se lozimo rekla da ne podnosi trens, ili smo svedocili kako se prema trensu i trenserima posprdno odnose u javnosti uopste, ili smo pokupili plasiranu predrasudu iz neke druge subkulture (recimo sa tehno scene:), ili znamo klince navijace iz kraja koji se loze na trens pa nam smrdi, nije bitno. 

 

Jasno je da stereotipi postoje i da uticu na nas dozivljaj te da bi na njih trebalo odgovoriti. A iz licnog iskustva tvrdim da i kada mislite da nemate predrasudu, verovatno je imate sve dok ne prodjete bar 2-3 zurke.

 

sve je ovo istina, ali postoji jedan ogroman problem sa trens žurkama kod nas. trens je loš. scena je jako mršava a dj pultove su okuprali dj mare i dj pexy koji puštaju muziku za ljude koji su toliko spida povukli da odavno više nije bitno kakva je muzika.

 

prosto trens je takva muzika da kad je dobar onda je najbolje ikada, a kad je loš onda baš smrdi. recimo cujoši suzuki prošlog leta u barutani je meni jedna od najboljih žurki, ono, ikada.

Edited by prota_
Link to comment
Share on other sites

otkad se u buvari prelaze nivoi

hm. Nivo je kada npr. u metal slugu predjes prvi nivo, a mapa je kada na q3 upalis 17icu? Ili ti hoces da kazes da je 17ica ustvari nivo?

Hoces da kazes da neko za aztec kaze nivo? Ako jeste, onda mi je sve jasno, ali nisam znao da govore nivo za mape :)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Dunno. Dolaze kod nas jos dobri dj-evi, steta pa nekad pustaju pred polu praznim klubom dok negde  A ima i lokalaca koji umeju da pustaju i naprave zezanje. Proteklih nekoliko godina jacaju i neke domace organizacije, od Save the Rave preko Wicked Foresta do matorog Experimenta, uglavnom sastavljene od trens posvecenika. Ima tru ljudi, da kazem tako.

 

Ima i sabana i losih dj-eva i losih zurki verovatno, ali ja to ili filtriram ili imam srecu pa me zaobilaze/zaobilazim takva desavanja. Bitno je naravno i sa kim si na dogadjaju.

 

Ali poenta ovog topika nije puko promovisanje trensa i trens zurki, vec info i edu karaktera. Koliko je do nas ovde koji volimo i trens i te zurke, da upristojimo situaciju i scenu. Evo, ja sam ti javio da imas sutra u NS-u u jednom klubu poslednju zurku u sezoni, mozda ti se ide a nisi ni znao da ima. Poenta je u tome da se informisemo medjusobno kad i gde nesto ima, ako se meni ne svidi loakcija ili ime, mozda tebi hoce i obratno. Kao i da edukujemo, ako to ne zvuci prepotentno, sve zainteresovane, koliko toliko. :)

 

A Suzukija sam nazalost propustio bio a cuo sam sa tri strane da je bilo genijalno!

Link to comment
Share on other sites

Kada kazes trens meni u glavi igraona i kanterasi, godine 2002-03-04, najjaci gas ikada. Nekako mi bas ostalo urezano da je gomila kanterasa slusala psidzu.

 

Ja sam bio na jedno 5-6 zurki tehnokratijinih, bas sam mladjan bio, bila mi je vrlo zanimljiva muzika ali me je kratko drzalo.

Edited by Longli
Link to comment
Share on other sites

hm. Nivo je kada npr. u metal slugu predjes prvi nivo, a mapa je kada na q3 upalis 17icu? Ili ti hoces da kazes da je 17ica ustvari nivo?

Hoces da kazes da neko za aztec kaze nivo? Ako jeste, onda mi je sve jasno, ali nisam znao da govore nivo za mape :)

 

pa igrali smo igre sa nivoima mnogo pre nego što su se pojavile igre sa mapama, pa je ostalo i da je q2dm1 nivo

 

ne znam šta je aztec ofc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...