Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мени се лично естетски допада. Али Србија ниђе везе. Лоше су га тренирали. 

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, killYg0r said:

Ladno imate instaliran TikTok

najčešće može preko weba da se vidi, ne znam zbog čega ovo ne dozvoljava.

sa druge strane, ti kao kolekcionar fitnes instruktorki / ličnih trenera od 18 do 25 godina, čudi me da već nemaš profil na tiktoku 😛 🙂

11 hours ago, shpanac said:

Rekao sam da je loše još neki dan. Fora je što između tih AI kojih ima više, neki furaju baš užasnu estetiku, moguće da sam zaboravio koji je tačno, ali čini mi se da sve što Dall-E izbaci, meni vređa osećaj za estetiku. Ili je obrnuto.

Zavisi šta su ga "učili". Ima korektnih do krajnje groznih. 

Evo ovde neki kao spisak - https://gizmodo.com/ai-art-generator-midjourney-starry-ai-1849397263 može da se zeza neko ako poželi.

Mada od tog trenutka su objavili još dosta novih.

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

najčešće može preko weba da se vidi, ne znam zbog čega ovo ne dozvoljava.

sa druge strane, ti kao kolekcionar fitnes instruktorki / ličnih trenera od 18 do 25 godina, čudi me da već nemaš profil na tiktoku 😛 🙂

Zavisi šta su ga "učili". Ima korektnih do krajnje groznih. 

Evo ovde neki kao spisak - https://gizmodo.com/ai-art-generator-midjourney-starry-ai-1849397263 može da se zeza neko ako poželi.

Mada od tog trenutka su objavili još dosta novih.

(Bug ima btw, ne mogu na telefonu da obrisem "kroz" smajlije, ne mogu nista da editujem kad dodjem do smajlija, hteo sam skratiti quote na samo "Zavisi sta su ga ucili")

Meni je to ustvari prezanimljivo jer je citav sistem ogromne skokove i unapredjenja doziveo sa Dotom, i testovima u njoj. Nekad 2019. ili 2020. sam dosta istrazivao to i kapacitet ucenja AI je OGROMAN, pitanje je ustvari sa koliko fotografija mogu da hrane AI jer se taj kapacitet progresivno povecava (barem ovi koji su direktno iz OpenAI nastali). Ipak, bas mi nije jasno zasto Dall-E ima tu uzasnu estetiku zivih bica, prosto ne mogu da shvatim zasto je tako isprojektovao i osobe i zivotinje.

...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shpanac said:

(Bug ima btw, ne mogu na telefonu da obrisem "kroz" smajlije, ne mogu nista da editujem kad dodjem do smajlija, hteo sam skratiti quote na samo "Zavisi sta su ga ucili")

Meni je to ustvari prezanimljivo jer je citav sistem ogromne skokove i unapredjenja doziveo sa Dotom, i testovima u njoj. Nekad 2019. ili 2020. sam dosta istrazivao to i kapacitet ucenja AI je OGROMAN, pitanje je ustvari sa koliko fotografija mogu da hrane AI jer se taj kapacitet progresivno povecava (barem ovi koji su direktno iz OpenAI nastali). Ipak, bas mi nije jasno zasto Dall-E ima tu uzasnu estetiku zivih bica, prosto ne mogu da shvatim zasto je tako isprojektovao i osobe i zivotinje.

Nije baš ista tema ali ovo je zanimljiv intervju - https://www.rts.rs/page/magazine/ci/story/2520/nauka/5084780/petar-velickovic-dip-majnd-gugl-istrazivac-vestacka-inteligencija-rizici-cet-bot.html

koga mrzi video forma od 30 minuta ima i tekst prerađen.

A koliko sve to napreduje brzo vidi se i na ovim primerima, pre samo par meseci je dospelo u javnost i krenulo da bude "buzz", danas već imaš cele AI generisane elemente koji ti pola posla odrade za neke grafike itd.

Link to comment
Share on other sites

Specifično ovde Kili hejtuje TikTok, koji sam ja napravio zbog posla (ČITAJ: KURVI jkjk), ali TikTok ima jedan od najboljih algoritama u poredjenju sa svim aplikacijama. Ja sam sa svog feeda filtrirao srpski jezik u celini, dakle ne predlaže mi ništa od bljuvotina sa Balkana, a pošto lajkove dajem samo korisnim videima, takve mi uglavnom i predlaže. Upravo pre neki dan mi je naleteo video gde je lik pokazao, u formatu od tipa minut i po, čitav proces copyright+dizajn+video prezentacija+video montaža prezentacije za možda pet minuta uz pomoć AI tools. Genijalno je, iz prve ruke sam video kako u korporativnom okruženju to zahteva po 3-4 plate nečije, a ovde je on došao do jako kvalitetnih materijala solo, i za DALEKO kraće vreme.

Edited by shpanac

...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...