Jump to content

Nvidia GTX 970/980, Maxwell 2nd Gen


voodoo_

Recommended Posts

Zavisi koji model. Kad je krenula pomama za majningom, proizvođači kao što je PowerColor su krenuli da štancuju kartice koje prosto nisu imale dobro hlađenje a i ko zna na čemu je još fušareno, samo da se napravi što pre, što više i što jeftinije dok se još može kome prodati. I onda tako kupiš karticu kojoj je neko izvadio dušu i nadaš se najboljem. Drugar je uzeo Sapphire R9 280X u garanciji i sad je koristi downclockovanu (ne nešto preterano, ali ipak) jer na fabričkim klokovima ne radi stabilno, a neće da se jebava po servisu dokazivanjem da je kartica nestabilna, pošto puca bez pravila i zavisno od igre.

 

Tako da ja to ne bih uzimao. Da ne pričam što je R9 270 u rangu GTX 660, od kojih je GTX 760 brži 25-30 posto.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam presao sa 6850 na 270X i ne bih rekao da je razlika u performansama bas neznatna, nisam bas direktno merio ali u nekim igrama mi deluje maltene duplo.

Drugo, i mnogo bitnije sada kada se igram se komp ne cuje kao mlazni avion, moj Sapphire jer urlao kao blesav.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Bome je riskantno kupovati sada, skoro svaki model u sredini ima pricu iza sebe.

Sacekati nove amd izgleda najbolje, cisto radi opcija i pada cena

Edit:

What if, gtx 780 6gb => gtx 970 3 gb? Slabiji proca, al više cuda, bolja memorija i za 2.5 gb veća. Mišljenja?

Edited by Jerry Drake

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-270X-vs-Radeon-HD-6870

 

 jača je, ali je daleko od duplo jače kartice

 

 i moj sapphire je do jaja bučan kad uđem u igru, i to smeta ukućanima (a kad kažem ukućanima mislim na ženu :D). i sad sam u dilemi šta mi je činiti

 

Razlika u performansama mislim da je malo bolja nego sto je ovde, ali kazem nije to toliko ni bitno jer mi nije to bio osnovni razlog zamene, 6850 je sasvim ok gurao igre koje ja igram (u prevodu najvise World of Tanks :) Najbitnija razlika je u nivou buke, gde ti na linku pod "Noise And Power", stoji da je 6870 za nijansu bolji od 270X, a to mi je roflmao :) 

 

U praksi moj Sapphire 6850 se cuje kao mlazni avion pod punim opterecenjem, a u poredjenju s njim s 270X cuje kao benzinski motor kola. Pritom ja nemam neku fensi 270X, imam ovaj PCS sto Vudu pljuje [:D]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Stvarno, ako se sad ne poseru po nV i utabaju petom onda nikad nece. Treba da odete na pcberzu da vidite kakve su svadje na forumu izmedju nv i amd botova kad neko pomene gtx970 probleme ili navodne rezultate koje postize 380x. Kao da im i jedni i drugi placaju da se medjusobno pljuju.

Link to comment
Share on other sites

Bila je prica o tome i neko pametan je okacio fotku na kojoj se vidi kako se kod nas formiraju te cene, ukratko mi imamo muzicki dinar i taksu za standardizaciju uracunatu u svaku cenu. Da li je to 25% od cene svaki put? Najverovatnije.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

GTX 980 Ti Latest Update: Nvidia CEO Jen-Hsun Huang confirms new flagship specs; teases release date
http://www.vcpost.com/articles/65397/20150510/gtx-980-ti-latest-update-nvidia-ceo-jen-hsun-huang-new-flagship-specs-teases-release-date.htm
 
 http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-980-ti-gm200-gpu-possibly-arriving-q2-2015-custom-variants-greenlight/

 

 

Naravno, kod nas su skuplje 980/970 kartice sad nego kad su izasle :D

 
JEBII

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

E pa da se pohvalim, pazario sam GTX 970 G1 i odmah da kazem da ASIC ne vredi djoku. Meni ocitava 62.5% a bez dizanja voltaze, sa 112% power gpu mi bustuje 1540MHz bez artefaktovanja. Nisam jos silio grafiku nesto preterano ali sa +50mV je prihvatila 1580MHz (+200 offset) ko iz p*cke. Je li safe da se ide na max +87mV za svaki dan? Memoriju jos nisam dirao :)

 

edit: nema artefaktovanja ali puca driver na 1580MHz i +50mV.

 

edit 2: 1550Mhz boost, 1900MHz memorija (Hynix). Nema pucanja drajvera. o/

Edited by ImbaQQ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...