Jump to content

Njuz (nije njuz)


Recommended Posts

55 minutes ago, togFU said:

ma ok to, kao neka "bigger picture", da edukuju i klince o reciklaži itd... ali reći "all-vegan collection iside the video game" je kao sutra da VODA VODA izbaci "gluten-free vodu" 😄

 

pa šta je bigger picture razlika u kojoj oni njih uče o reciklaži unutar video igre (pošto jelda recikliraš u H&M radnji u animal crossingu a ne ovako) u odnosu na to da u istoj toj igri imaju vegansku odeću? :))

56 minutes ago, togFU said:

 I najjače mi je kad vidim isto tako da patike reklamiraju kao "vegan friendly" ili "leather free" a ja u fazonu "hoću kožne patike breeee"

da ti iskren budem, slažem se sa ovim u načelu, ali ovako vizuelno i po dodiru one superstar vegan friendly ili šta god da su  mi deluju kvalitetnije nego obične., sad nemam pojma naravno kako reaguju na kišu i koliko se brzo raspadnu.

44 minutes ago, f4ts0 said:

a kora od jabuke najzdraviji deo jabuke!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

pa šta je bigger picture razlika u kojoj oni njih uče o reciklaži unutar video igre (pošto jelda recikliraš u H&M radnji u animal crossingu a ne ovako) u odnosu na to da u istoj toj igri imaju vegansku odeću? :))

razlika je u tome što, ako sam dobro razumeo, klinci unutar video igre kao moraju da odu do H&M radnje, otvore tu kutiju za reciklažu i ubace staru odeću. Znači ne uče ih samo da je to dobra stvar za okolinu, nego bukvalno im daju instrukcije kako se to zapravo radi. Pa će sutra to i da urade i u RL - "mama, mama, hajde idemo u H&M da recikliramo".

Ali naravno da je primarna poenta cele priče da mogu da kažu da su "suistanaible" i da kao idu uz taj trend...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, togFU said:

razlika je u tome što, ako sam dobro razumeo, klinci unutar video igre kao moraju da odu do H&M radnje, otvore tu kutiju za reciklažu i ubace staru odeću. Znači ne uče ih samo da je to dobra stvar za okolinu, nego bukvalno im daju instrukcije kako se to zapravo radi. Pa će sutra to i da urade i u RL - "mama, mama, hajde idemo u H&M da recikliramo".

Ali naravno da je primarna poenta cele priče da mogu da kažu da su "suistanaible" i da kao idu uz taj trend...

pa ok, ali onda isto tako možeš da kažeš i da ih igra "uči" da kupuju vegansku odeću koja nije od pravih životinja jer jao ne treba ubijati životinje. Pa će onda kad uzmu vegansku garderobu u igri u H&M-u sutra otići i reći "ali mama ja hoću samo vegansku garderobu da mi kupiš u H&M-u" 🙂

E SAD!

Sve bi to bilo kul na papiru da ZAPRAVO dominantna grupa igrača Animal Crossinga nije tipa 20-40 god pa čak i 24-44 :)) Po nekim istraživanjima praktično 50% igrača spada u tu kategoriju :))

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Lucky said:

pa ok, ali onda isto tako možeš da kažeš i da ih igra "uči" da kupuju vegansku odeću koja nije od pravih životinja jer jao ne treba ubijati životinje. Pa će onda kad uzmu vegansku garderobu u igri u H&M-u sutra otići i reći "ali mama ja hoću samo vegansku garderobu da mi kupiš u H&M-u" 🙂

dobro, mogao se očekivati ovakav odgovor iako mislim da nije baš skroz isto - ako bih cepidlačio mogao bih napisati da je veći "learning by doing" faktor kod reciklaže u igrici jer imaš više "poteza" u onosu na samo kupovinu :))


ali svakako lol za godine igrača te igre šta-god da je... jako je svet retardiran i trudim da što manje trošim vremena da "istražujem" takve stvari (opet ću podsetiti na "latinx" diskusiju :D)

Link to comment
Share on other sites

Just now, togFU said:

dobro, mogao se očekivati ovakav odgovor iako mislim da nije baš skroz isto - ako bih cepidlačio mogao bih napisati da je veći "learning by doing" faktor kod reciklaže u igrici jer imaš više "poteza" u onosu na samo kupovinu :))


ali svakako lol za godine igrača te igre šta-god da je... jako je svet retardiran i trudim da što manje trošim vremena da "istražujem" takve stvari (opet ću podsetiti na "latinx" diskusiju :D)

a jbg, ja mogu da se vadim na to da mi je to posao :))

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lucky said:

a jbg, ja mogu da se vadim na to da mi je to posao :))

pa da, slično je i kod mene, zato sam i napisao "trudim se da ne trošim vreme na to" ali isto tako moram zbog posla - ti si naravno više u celoj priči jer si i na toj "gaming" strani.

Nisam hteo da pominjem posao al' kad si već pokrenuo tu temu - Npr. konkretno ta H&M sličica koju sam okačio je nešto što sam video na nekom webinaru o trendovima, na kome sam bio, pa - zbog posla :))

 

 

Link to comment
Share on other sites

haha (ako nije neka antiruska propaganda) 🙂 https://www.themoscowtimes.com/2022/02/10/russia-sentences-teens-over-terrorist-plot-to-blow-up-minecraft-fsb-building-a76328

Quote

A Russian court has sentenced three Siberian teenagers for terrorism Thursday for activities including plotting to blow up a virtual Federal Security Services (FSB) building in the popular online game Minecraft. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, manson said:

video sam ovo, ali sam takođe mislio da je i ovo zapravo fejk vest 🙂

videh negde neku objavu, bio je doduše samo jedan klinac a ne tri.

dajte vi što znate ruski i pratite rusiju da vidimo koliko je ovo istina 🙂

4 hours ago, togFU said:

Nisam hteo da pominjem posao al' kad si već pokrenuo tu temu - Npr. konkretno ta H&M sličica koju sam okačio je nešto što sam video na nekom webinaru o trendovima, na kome sam bio, pa - zbog posla 🙂)

i šta kažu trendovi, kad kod nas kreće woke priča, rainbow color flags i to? 🙂 koliko smo još daleko! ili blizu!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, beba isus said:

ahah svake godine pozar. totally legit. jebeni buvljak, ko ce kome da zapali poso 😄

bilo pre neki dan na vestima da su nekom liku samo odvezali splav i pustili ga niz vodu i stavili drugi na to mesto :))

pa on našao splav x kilometara dalje negde pa ga vraćao, pa mu nisu dali da se nakači na njegovo mesto ali su ga posle pustili, neko ludilo 🙂

Link to comment
Share on other sites

hahahah

Quote
Quote

Kontroverzni britanski influenser Oli London, koji je prošle godine izazvao mnogo pažnje zbog estetske operacije koju je uradio kako bi izgledao kao član korejskog K-pop benda BTS, sada planira da smanji veličinu svog penisa, da bude "100% Korejac".

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Naime, grupa pripadnika specijalne policije, koja je imala zadatak da uhapsi dvojicu dilera, zaglavila se u liftu jedne stambene zgrade.

Prema informacijama do kojih je došao portal Klik.ba, grupa pripadnika Specijalne jedinice Uprave policije MUP-a Tuzlanskog kantona krenula je na zadatak u kojem je trebalo da uhapsi dve osobe osumnjičene za stavljanje u promet droge.

Međutim, akcija je krenula naopako jer su se četiri policajca zaglavila u liftu koji je po svojoj konstrukciji bio namenjen za dve osobe.

Izvori portala Klik.ba navode da su zaglavljeni policajci tada zatražili pomoć, a osumnjičeni dileri su to iskoristili kao priliku da pobegnu, pri čemu su odbacili određenu količinu droge koju su imali kod sebe.

 

someone represent GIF

Link to comment
Share on other sites

https://www.independent.co.uk/life-style/catgender-bristol-university-pronoun-guide-b2010087.html

Quote

A pronoun guide intended to educate Bristol University staff on gender inclusion has divided opinion due to references to ‘catgender’ and ‘emojiself’.

According to the LGBTA Wiki the guide linked out to, "someone who is catgender may use nya/nyan pronouns". Nya/nyan means “meow” in Japanese. Catgender is also described as someone who "strongly identifies" with cats or other felines or “experiences delusions relating to being a cat or other feline".

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

zanima me da li "novine" tipa blic su ovoliko retardirani u vezi rata u UKR zato sto im je neko rekao da to treba da kace, ili su tolko polu-debilni da samo prevode ono sto sto vide u zapadnim medijama. ili neki mix. u svakom slucaju bolje cerka kurva nego novinar blica

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, reki said:

zanima me da li "novine" tipa blic su ovoliko retardirani u vezi rata u UKR zato sto im je neko rekao da to treba da kace, ili su tolko polu-debilni da samo prevode ono sto sto vide u zapadnim medijama. ili neki mix. u svakom slucaju bolje cerka kurva nego novinar blica

verovatno je miks svega toga što si rekao, ali sam mišljenja da je tas na vagi nešto više u smeru toga da samo prevode ono što vide u zapadnim medijima.

plus blic kao deo ringiera verovatno ima pristup sadržajima ringiera globalno kroz CMS (sad ja malo "sanjarim" ali moguće da postoji tako nešto) što im još dodatno olakšava taj proces jer samo mogu da preuzmu tekst sa eng (ili ger ili šta god) lokalizuju ga a slike već imaju od tog originalnog teksta i samo rokaju.

urednički deo se verovatno više fokusira na glavne vesti na naslovnoj itd i tu malo nešto kao uređuju ali sve što je level 2 povezanih vesti imam utisak da niko ni ne proverava.

Quote

 

Бразилска војска купила 30.000 пилула вијагре, "невино" објашњење није прошло у јавности
Бразилска морнарица и војно ваздухопловство су купили више од 30.000 пилула вијагре, наводећи да им је потребна за лечење пулмонарне хипертензије. Међутим, многи нису уверени да је ово објашњење истинито.

Политички противници бразилског председника Жаира Болсонара побунили су се након што је откривено да је војска купила десетине хиљада пилула против импотенције.

 

hahaha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...