Jump to content

Njuz (nije njuz)


Recommended Posts

6 hours ago, SATAN said:

Ево, ја не знам:

https://www.espreso.co.rs/vesti/hronika/1378967/suboticani-koristili-meso-sa-stocnog-groblja-za-ljudsku-ishranu

"Protiv D. P. i B. S. podneta je krivična prijava zbog krivičnog dela proizvodnja i stavljanje u promet škodljivih proizvoda iz čl. 256 st. 2 Krivičnog zakonika. Na teret im se stavlja da su poslednjih četiri, pet godina sa stočnog groblja u Subotici odnosili meso uginulih životinja i koristili za ljudsku ishranu, bez izvršenog pregleda, a najverovatnije isto i dalje prodavali", kaže Livija Panić Miletić, tužilac OJT u Subotici.

Какву казну, шта изрећи овим хуманоидима? Ево ја не знам...

Sledećih 10 godina da jedu samo meso sa stočnog groblja.

Edited by Sting
Double post
  • Upvote (+1) 2

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, togFU said:

ovo zapravo jeste "Njuz", odnosno ekipa careva iz uglednog casopisa ZONA SUMRAKA

videh pre neki dan za onu zoricu iz ne znam odakle što je teška 800 kila i jede 5 pilića dnevno :))

 

13 hours ago, SATAN said:

Ево, ја не знам:

https://www.espreso.co.rs/vesti/hronika/1378967/suboticani-koristili-meso-sa-stocnog-groblja-za-ljudsku-ishranu

"Protiv D. P. i B. S. podneta je krivična prijava zbog krivičnog dela proizvodnja i stavljanje u promet škodljivih proizvoda iz čl. 256 st. 2 Krivičnog zakonika. Na teret im se stavlja da su poslednjih četiri, pet godina sa stočnog groblja u Subotici odnosili meso uginulih životinja i koristili za ljudsku ishranu, bez izvršenog pregleda, a najverovatnije isto i dalje prodavali", kaže Livija Panić Miletić, tužilac OJT u Subotici.

Какву казну, шта изрећи овим хуманоидима? Ево ја не знам...

realno ovo što kaže sting, jer druge bolje opcije nema. 

treba videti i ko je to od njih kupovao i gde je stavljao u promet.

ono ljudi hejtuju lidl meso iz nekog razloga, imam utisak da je mnogo gore kad kupuješ tako u mesarama na pijaci i slično.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Lucky said:

ono ljudi hejtuju lidl meso iz nekog razloga, imam utisak da je mnogo gore kad kupuješ tako u mesarama na pijaci i slično.

Htedoh da napisem da je verovatno zavrsilo u lidlu, ali si se lepo ogradio swe pohvale! 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Htedoh da napisem da je verovatno zavrsilo u lidlu, ali si se lepo ogradio swe pohvale! 

haha, ja stvarno mislim da u lidlu zapravo vrše kontrolu.

znam da svako može da kaže svašta i da lupi kakve hoće pečate, ali ne mislim da bi se oni sa tim zezali plus zaista institut radi kontrolu etc.

to i dalje ne znači da je to najbolje meso na planeti, ali makar reguliše ovakve situacije.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, AlexG said:

Ja bih samo rekao da u Lidlu nikako ne kupujete one proizvode koji imaju narandžastu nalepnicu, pogotovu ne sveže meso. Dalje neću govoriti. Suviše je bolno...

Mislim da bi bas bilo dobro da pričaš ako znaš nešto konkretno :) jer se onako poprilično busa u grudi Lidl oko toga da je kontrola na visokom nivou, te da se ako slučajno nesto "proleti" brzo otkriva i povlači iz prodaje itd... 

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, millanče said:

Mislim da bi bas bilo dobro da pričaš ako znaš nešto konkretno 🙂 jer se onako poprilično busa u grudi Lidl oko toga da je kontrola na visokom nivou, te da se ako slučajno nesto "proleti" brzo otkriva i povlači iz prodaje itd... 

Znam to da sam nekoliko puta najebao od piletine, konkretno. Nikad ne uzimam ona pakovanja kojima tipa sutra ili za dva dana ističe rok. Uvek bude bar nedelju dana, vodim računa o tome. Jbg, moram štedljivo da trošim, četvoro treba da se na'rani od toga. I skoro uvek, ja najebem, jer imam najosetljiviji gastro-intestinalni trakt, te to veče (nekad i celu noć) provedem na wc šolji, što je meni kao dugogodišnjem bolesniku od hemoroida, izuzetno bolno i iscrpljujuće.

Od mlevenog (svinjskog) mesa u pakovanju od 500gr uvek istekne oko 200gr vode, nikad ne može da se isprži, uvek ispade da se dinsta upravo zbog te vodurine...

Bivši kolega me je upozoravao na meso iz Lidla, bio sam u fazonu pfff ti si samo ljubomoran što nemaš Lidl u blizini pa pljuješ....nažalost, ispalo je kako mi je govorio.

I da, ovo sve što tvrdim, je iz Lidla u ulici Trogirska padina, na Medakoviću. Za ostale ne znam i ne mogu da tvrdim.

Link to comment
Share on other sites

Ale, ja sam isto prestao da kupujem meso sveže iz Lidla.

Ne sviđa mi se ni piletina ni sve ostalo, mada nisam nikad pokvario stomak od tog mesa (ruku na srce ima probavu tako da mogu da jedem kamenje, ližem bare i da mi opet ništa ne bude) jednostavno mi jako sumnjivo i "miriše" i izgleda, čak i kad je skroz sveže.

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Možda ste i u pravu, ko bi ga znao. Ja nisam primetio veću razliku u tim marketima, tipa Lidl vs Maksi itd.

Ima razlike u odnosu na neke baš popularne mesare (pisali smo već ovde o tome), ali mi je dosta slično što se tiče super marketa.

Gde bi onda trebalo kupovati? 🙂

Link to comment
Share on other sites

meni je par puta Lidlova mlevena svinjetina bila bas losa, imalo je meso taj neki ukus cudan (koristio ga za punjene paprike) koji nikad nisam osetio. posle dve cudne kupovine sam skroz prestao da ga pazarim, ubrzo zatim i piletinu jer sam verovatno utripovao da je i ona losa. a mozda je i bila losa, jebemliga, tesko je izbaciti onaj ukus iz glave kad te jednom nesto zezne. doduse to je bilo kad su krenuli da se otvaraju pre par godina, ne znan da l' su nesto promenili u medjuvremenu, ali necu ni da proverim!

a konkretno da mi se nesto desilo - devojka i ja smo imali mini trovanje mesom iz one podzemne Idee, na pocetku Kosovske. nesto smo bili knap sa vremenom, pa smo uzeli njihove vec gotove cevape (burazer koji je radio na mesu je uvek bio car sa nama, par puta nam je cak bio u fazonu "uzmite nesto drugo, ovo nije najsvezije" pa smo mu bas verovali). never again =c

Edited by evgeniy
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, evgeniy said:

a konkretno da mi se nesto desilo - devojka i ja smo imali mini trovanje mesom iz one podzemne Idee, na pocetku Kosovske. nesto smo bili knap sa vremenom, pa smo uzeli njihove vec gotove cevape (burazer koji je radio na mesu je uvek bio car sa nama, par puta nam je cak bio u fazonu "uzmite nesto drugo, ovo nije najsvezije" pa smo mu bas verovali). never again =c

ja ne znam da li postoji nešto gore od tih gotovih jela u supermarketima. to ne samo da grozno izgleda, nego je nenormalno skupo za ono što nudi. pa i da nudi zapravo dobar kvalitet, opet je skupo, skoro kao da si u restoranu.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dule_smor said:

Nemam pojma, ja jedem meso iz Lidla ovde u Njemacke i nista specijalno nisam primetio. Cak im je svinjski vrat prilicno ukusan. Ako mi izraste treca ruka jbga.

Ti se ne računaš, ti imaš i Njemački Ariel...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2023 at 9:46 AM, AlexG said:

Znam to da sam nekoliko puta najebao od piletine, konkretno. Nikad ne uzimam ona pakovanja kojima tipa sutra ili za dva dana ističe rok. Uvek bude bar nedelju dana, vodim računa o tome. Jbg, moram štedljivo da trošim, četvoro treba da se na'rani od toga. I skoro uvek, ja najebem, jer imam najosetljiviji gastro-intestinalni trakt, te to veče (nekad i celu noć) provedem na wc šolji, što je meni kao dugogodišnjem bolesniku od hemoroida, izuzetno bolno i iscrpljujuće.

Od mlevenog (svinjskog) mesa u pakovanju od 500gr uvek istekne oko 200gr vode, nikad ne može da se isprži, uvek ispade da se dinsta upravo zbog te vodurine...

Bivši kolega me je upozoravao na meso iz Lidla, bio sam u fazonu pfff ti si samo ljubomoran što nemaš Lidl u blizini pa pljuješ....nažalost, ispalo je kako mi je govorio.

I da, ovo sve što tvrdim, je iz Lidla u ulici Trogirska padina, na Medakoviću. Za ostale ne znam i ne mogu da tvrdim.

Interesantno skroz... Lično ređe kupujem u Lidlu meso za svoje potrebe, nešto skoro sam prelomio i pazario kilo i nešto mlevenog, i potvrdiću zaključke više ljudi ovde da vizuelno nije delovano nešto super, a ni mirisom, mada nije da sam neko ko ima toliko iskustva da zna kako treba da miriše dobro mleveno živo meso, meni je svaki taj miris gadnjikav jbg :D Problema posle konzumacije nismo imali svakako.

S druge strane, par puta godišnje društvo i ja organizujemo roštilj koji potraje, bogami, skoro ceo dan, recimo ili doručak+ručak+večera istog dana, ili ručak i večera početnog + doručak sledećeg dana bude što ispečemo, a od toga mislim da oko 70 posto budu stvari iz Lidla šabačkog - ćevapi, nešto ribe, roštiljska, neka rebra nešto marinirano, a piletina bude pola Lidlova pola domaća nekad neko spremi. Nisam nikad imao problem, a ne sećam se da je i neko od društva.

Takođe, ne znam koliko si mator i koje te sve boljke muče, ali činjenica je da što smo stariji neke namirnice teže podnosimo i varimo, bez obzira na kvalitet istih, recimo poznato je da prirodno postepeno postajemo manje tolretantni i teže varimo mleko. Piletina, npr, meni neke varijante, bez obzira na poreklo, hoće nekad da smetaju, pržena i roštilj ne toliko, ali kuvana, ona najzdravija, od nje nekad osećam kao da nisam svario ništa, i neke blage tegobice od kojih imam utisak kao da sam tek zaklao i pojeo živo meso i kao da se nalazim negde gde se kolju pilići i da sam okružen tim mirisom, sačuvajmese bože :D A najbizarnija stvar je koliok sam na jebeni MAK osetljiv, to nije problem sa varenjem već više simptome neke trovanja dobijem od jednog parčeta štrudle, i treba mi dan do dva se dođem sebi :D Prvi put kad se desilo, kontam da sam imao oko 33 godine, išao sam u prodavnicu gde sam kupio tu štrudlicu da ih zamolim da provere roki, sve bilo ok... Sahranu/daću - dve kasnije sam tek utvrdio tačno o čemu se radi :D

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, millanče said:

A najbizarnija stvar je koliok sam na jebeni MAK osetljiv, to nije problem sa varenjem već više simptome neke trovanja dobijem od jednog parčeta štrudle, i treba mi dan do dva se dođem sebi 😄 Prvi put kad se desilo, kontam da sam imao oko 33 godine, išao sam u prodavnicu gde sam kupio tu štrudlicu da ih zamolim da provere roki, sve bilo ok... Sahranu/daću - dve kasnije sam tek utvrdio tačno o čemu se radi 😄

uvek postoje te stvari, a još više u novije vreme, da su ljudi manje tolerantni na svašta nešto da ne kažemo alergični.

možda sam i pisao ovde o ortaku kojeg otkida glava kad pojede krastavac 🙂

ajde ovi što su standardnije alergični na tipične alergene tipa kikiriki to i da ne pominjem.

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2023 at 10:25 AM, Lucky said:

Možda ste i u pravu, ko bi ga znao. Ja nisam primetio veću razliku u tim marketima, tipa Lidl vs Maksi itd.

Lidl bas na oko izgleda ocajno. Naravno ima i razlike gde je koliki promet, koliko cesto menjaju/stavljaju svezije.

Tu ima i onaj momenat gde koriste fore da meso izgleda svezije uz pomoc svetala u vitrinama ili tako sto stave najsvezije/najbolje delove gore koji se vide a ljudima daju ono smece ispod od pre x dana.

On 10/6/2023 at 2:20 PM, Lucky said:

ja ne znam da li postoji nešto gore od tih gotovih jela u supermarketima. to ne samo da grozno izgleda, nego je nenormalno skupo za ono što nudi. pa i da nudi zapravo dobar kvalitet, opet je skupo, skoro kao da si u restoranu.

Ima mucenika koji to jedu, uglavnom ovi sa stomacima koji mogu da svare kamenje ali to je bukvalno nesto najgore sto covek moze da priusti (posto je daleko od jeftinog) sebi.

Tu bih jedino spremljene salate izvojio koje ne mogu puno da sjebu, sem ako ne naguraju sirce ali onda znaci i da je to bilo na isteku da umre.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, killYg0r said:

Lidl bas na oko izgleda ocajno. Naravno ima i razlike gde je koliki promet, koliko cesto menjaju/stavljaju svezije.

 

generalno svako to pakovano meso je rizik jer ne znaš tačno kako izgleda unutra kad mu pogledaš "dno" i tako to. u ovim mesarama itd može odmah da se pogleda pa ili ti odreaguješ ili mesar, a ovde je baš upitno.

ja sam jednom tako kupio u maksiju pre 2-3 godine i bilo pakovano, nije bilo svežeg i kao ajde jbg, rok sasvim ok, kad sam otvorio ono sa donje strane sve pokvareno već 😞

2 hours ago, cali said:

Kad praviš roštilj, taj ekspres restoran ti je super da pokupiš pečeni krompir i kupus salatu na kilo

pa eventualno bukvalno kupus salata. sve drugo je baš problematično.

 

Link to comment
Share on other sites

Tesko je oprati, iseci i zaciniti salatu 😄

Zezam se malo, kad pravim rostilj volim sam sve da pravim. A krompir mi nesto ne ide sa rostiljem 😕

Ok mi je krompir sa onim ispod sacha i te fore, ali pljeke, cevapi, kobaje mi nesto idu samo sa salatom :c

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...