Jump to content

Go pro


gruja

Recommended Posts

Sve sam vise u fazonu da pazarim Go pro, ali naravno, pre toga bih da se savetujem sa RUR mudracima. 

Koja je generalno najbolja prica, da li uzeti novu, ili opusteno pazariti polovnu? U cemu su razlike izmedju dvojke i trojke, i sta otprilike obavezno treba uzeti od dodataka (head strip + u shot sam ja otprilike pikirao, ali kontam da mozda treba jos nesto).

Inace, ovde sam gledao neke cene, pa i sa te strane bolje me uputite da li da gledam ove lihvare i dalje, ili ne :D

http://www.beosport.com/internet-prodaja/kategorija/156-hd-kamere-i-oprema/

 

Svaki savet je dobrodosao.

 

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

trojka ima mogućnost da snima kadar koji nije "iskrivljen" što na dvojci možeš da ostvariš samo "ulaženjem u sliku" i smanjenjem rezolucije samim tim. 

 

black je kul jer snima u 60 frejmova u fullhdu pa možeš da se zezaš sa slowmo.

 

plus sve ovo što kaže mohi, i nikako ne kupuj kod nas, nađi nekog da ti donese.

Link to comment
Share on other sites

A da trojka black moze 720p valjda 120 frejmova, a 1080p 60 frejmova. U svakom slucaju te tehnicke informacije imas na sajtu, a ono sto rekoh gore ti je licni utisak koliko ove wifi opcije znace.


E da i ovo sto se ne pominje bas:

 

Trojka ima kuciste koje je slicno starom DIVE kucistu sa dvojke jer su skontali da je sa tim dive zastitnim staklom mnogo bolja slika.

Plus dvojka ima problem da pri jacim udarcima hoce sd kartica da ispadne, a posto kamera baferuje recimo 10ak sekundi pa onda snima to na sd karticu, nama je recimo tako propao snimak kada jer ortak imao sudar motorom. To su na trojci ispravili tako sto kuciste ima plasticni kurcic koji kao drzi sd karticu da ne ispadne. Jos nisam probao da li radi i nadam se da necu :P

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ne mora niko da ti donosi, mozes sam naruciti na ebay.com

Za svega 330EUR dobijas je na kucnu adresu, s' tim sto ces MOZDA platiti nesto malo carine oko 2k dinara. Uglavnom, pogledaj pa uporedi sa ponudom iz nekih nasih prodavnica i vidi sta ti se vise isplati itd.

http://www.ebay.com/itm/GoPro-Black-Edition-HERO3-Plus-Camcorder-Wi-Fi-Remote-1080p-60fps-CHDHX-302-/321443710840?pt=Camcorders_Professional_Video_Cameras&hash=item4ad789c778

Pozdrav!

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ko može da izbegne domaću carinu trebalo bi da to uradi u širokom luku. 

 

Kreće muka da me hvata kada je potrebno nešto da se šalje kod nas, skoro da mi dođe ljudima da kažem "e nemojte da šaljete".

 

Pre dva dana sam opet išao u buđavu glavnu poštu na carinjenje (i naravno platio troškove "pojednostavljenog carinjenja" ili šta god) za dva A4 kartona što su neke kao diplome/priznanja u nikad jadnijem pakovanju i teško 100grama.

 

no da ne odemo opet u off.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bas dosta stvari kupio sa ebay-a, nekoliko puta su mi poslali paket kao "gift", ne placa se carina ali se dosta duze ceka, nekih 10ak dana duze nego sto bi se cekalo kada se salje regularno. Kada je dobar prodavac u pitanju, ne vidim u cemu je problem platit nesto 300eur, pa i da je 1300?

Edited by Nemu5
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam bas dosta stvari kupio sa ebay-a, nekoliko puta su mi poslali paket kao "gift", ne placa se carina ali se dosta duze ceka, nekih 10ak dana duze nego sto bi se cekalo kada se salje regularno. Kada je dobar prodavac u pitanju, ne vidim u cemu je problem platit nesto 300eur, pa i da je 1300?

 

Problem je sto je nasa carina crna rupa i sto je pitanje da li ti se isplati da ih tuzis za 300e ako se nesto desi i da ko zna mozda dobijes posle 3 godine sudskog spora itd itd.

 

A da ne pominjemo sto je gopro americki proizvod dakle ide full carina na njega + pdv sto mu dodje recimo 28-30% (ne znam kolika je carina na video opremu) sto na 300 eur izadje 100eur, a ne 2k din.

  • Upvote (+1) 2

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

meni su skoro ocarinili/naplatili za paket od 40k rsd ( po njihovim kursevima, kolko su pismeni nisu ni videli da je paket bio 450funti, a ne 450$)- 12k rsd :)

 

takodje sam neke suplemente iz usa narucio 40$ sa sve postarinom naplatili su 900rsd PDV :) lol

 

tako da ako narucujete gledajte da stavite vrednost paketa sto je manje moguc ( u specijalnim instukcijama upisete pls, can you put price XX instead of XX due custom regulations . ty ) i 100% prodavaca oce da izadje u susret .

 

gl uglavnom uvek je bila lutrija :)

 

ps. secam se pre 4-5god. neka izdavacka kuca mi je poslala paket od 100 diskova ( tezak oko 10-15kila mozda i jace ) i napisali su vrednost 0 -free i ja sam se 3 sata cimao sa carinicima, na kraju sam isao kod direktora carine koji mi je objasnio ovako fino:"druze nema veze sto to tebi treba za promo svrhe , da su diskovi prazni kostali bi bar 100e, idi dole i plati nemoj da se glupiras"-lol i onda oni uradili sami procenu da to vredi 100e taj paket i ja platio 4-5k jer mi na firmu stiglo , to sam platio uslugu da mi skinu carinu hahaahha

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

Overi Beosport dali imaju i dalje akciju, na kojoj daju 20% popusta na ceo rachun ako kupish bilo koja 4 artikla.

 

Uzeo sam Gopro 3+ Black edition pre metar dana za 36k kod njih, a osnovna cena mu je bila 44.990 uz naravno 2 godine garancije.

 

Poz

Edited by Tiger21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...