Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

 nije, ima baš hd rts1 kanal

 

Da, samo sto su ranije dosta cesto pustali regularan sadrzaj s RTS-a, u regularnom kvalitetu :( zato mi je bio memorisan negde tamo medju poslednjim mestima. Mada sad kad sam ih otkrio sam pogledao i jutros i ok je, ide i HD Dnevnik, Jutarnji program i to. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Da, samo sto su ranije dosta cesto pustali regularan sadrzaj s RTS-a, u regularnom kvalitetu :( zato mi je bio memorisan negde tamo medju poslednjim mestima. Mada sad kad sam ih otkrio sam pogledao i jutros i ok je, ide i HD Dnevnik, Jutarnji program i to. 

Оно што немају у ХД иде у сд :) Типа неке серије или филм :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

koliko znam, imaju sve što im treba da odavde snimaju i emituju live HD feed, za sportske događaje i slično, pošto im je to otprilike jedini izvor prihoda mimo harača koji kupe od naroda

Link to comment
Share on other sites

Mislim da oni dobijaju HD stream kad kupe prava za prenos, pogotovu ako je to ekskluzivni prenos za neku zemlju, verovatno se vise ni ne prodaje bez toga, a opremu za HD emitovanje su dobili/kupili pod tom nekom prisilom ili od nekih stranjskih para, tako da im nije problem da ga samo proslede. Konkretno ovo svetsko prvenstvo u poluvremenu ide tacno najzanimljiviji detalji utakmice i neke analize tipa ako je ovaj trcao za ovim drugim, kako se ovaj treci ubacivao po suprotnoj strani, kako su se kretali igraci tokom poluvremena i sl, ocigledno nesto sto je generalno pripremljeno za taj prenos (nema komentara doduse). 

 

Mene je sad samo malo iznenadilo sto imaju i Dnevnik i Jutarnji i verovatno te neke bitnije emisije u HD snimku, kapiram da opet snimaju takvim kamerama pa im nije problem da ga puste i tamo u boljem kvalitetu. Jer kazem, kad sam prvi put video taj RTS HD bilo je samo ono Bolji zivot koji je sniman u 4:3 pa razvucen s fazon VHS kopije sto je stvano izgledalo uzasno. Bilo bi interesantno znati da li imaju neke ove novije serije na koje su bacili brdo para u HD kvalitetu, tipa Ravnu goru  :tf:

 

Inace interesantan kviz, iz testa opste kulture s prijemnog na ekonomski faks http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/479723/1309-ljudi-je-odgovaralo-na-ovih-30-pitanja-Niko-nije-imao-vise-od-23-tacna-odgovora-MOZETE-LI-VI-BOLJE Moram priznati da nisam bio bolji od studenata :)


od skora i Žika seljak u HD, možda i UHD pošto nije Žika amater.

 

Zika seljak jeste katastrofa ovako kad ga gledas po konceptu emisije i sve to, ali na tome ne treba bazirati celokupan stav prema njemu, jer on kao i Pink i slicni samo radi ono sto narod voli, u sustini je pet puta profesionalniji od vecine voditelja i autora emisija u Srbiji. Da ne pricam sto je nabavio iPad za vodjenje emisije fazon dva meseca posto se isti pojavio, uopste nije tehnoloski zaostao!

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...