Jump to content

Psihologija - faks


Recommended Posts

drugari pomagajte ovo je vazno vadite ikone

 

drugarica zeli da upise psihologiju, ali program i ljudi na fakultetu beogradskog univerziteta joj ne prijaju i ne vidi sebe u tom svetu

ja nemam pojma o ovome, ali ona zeli nesto drugacije, ne mora da bude faks, moze i neki kurs i to bilo gde u evropi ali da to nije neka klasicna psihologija kao kod nas

bioenergija i te fore takodje dolaze u obzir (sta god to znacilo)

 

ako bilo ko zna za neku alternativu i voljan je da pomogne, bio bih veoma zahvalan

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo mogu ja da ti pomognem najozbiljnije moguće. Prvo šta treba da uradi je da sazna šta je psihologija i čime se bavi. Moguće je da je psihologija ne interesuje, naročito ako kaže: "ali program i ljudi na fakultetu beogradskog univerziteta joj ne prijaju i ne vidi sebe u tom svetu".

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

ili to ili da sačeka da napuni 18 god i prestane da se loži na dead can dance, pa opet da malo detaljnije pogleda plan i program i rako te dosadne stvari

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Evo mogu ja da ti pomognem najozbiljnije moguće. Prvo šta treba da uradi je da sazna šta je psihologija i čime se bavi. Moguće je da je psihologija ne interesuje, naročito ako kaže: "ali program i ljudi na fakultetu beogradskog univerziteta joj ne prijaju i ne vidi sebe u tom svetu".

 

+1

 

i +1 na ljubaznost koju samo Bole može da pruži.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ako ce ti znaciti moje iskustvo, ja sam se opasno lozio da upisem psihologiju (procitao masu knjiga, recitovao frojda i t ako ta sranja) sa 18 jer sam se tripovao da kontam ljude i da im mogu pomoci a jos plus uz sve to sam masivna zena u dusi sa bundakom osjecanja i svega.

Onda sam dosao u drugi grad i zivio 3 god sa 2 teska mentola u glavi i skontao sam da nekim ljudima stvarno nema pomoci.

Nek odjebe od psihologije, jos plus ako joj odgovaraju kursevi i to predlozi joj neki kurs primjenjenog kulinarstva :D
mozda i oprcas :D

Link to comment
Share on other sites

http://gestaltstudio.org.rs/

 

Nek' baci pogled na ovo.

 

Dve ortakinje idu tamo, al' one studiraju psihologiju. Kol'ko kapiram, svako ko hoce da tera ljude da im prichaju o detinjstvu i majci, ide ovde.

 

 

To gore je link za jedan vid psihoterapije, a ne psihologiju. Psihologija nije psihoterapija.

 

Inače postoje kod nas i druge škole psihoterapije, kao što su recimo psihoanaliza (http://www.bpa.org.rs/edukacija.html) ili konstruktivizam (http://www.ukons.org.rs/index1.htm).

 

prosledio sam linkove, hvala

 

 

Link to comment
Share on other sites

zato sto se tako olako i nekriticki odbacuju sve teorije koje nisu u mejstrimu je psihologija u kurcu. a ni ti u mejsntrimu ne znaju gde biju i svi su protivrecni. ne znam skoro nista o bioenergiji, ali sam ubedjen da ni vi koji pljujete po tome nemate pojma sta je. inb4 pominjanje raznih retarda i ljudi koji uzimaju pare na prevaru (jer to ne postoji u akademski priznatoj psidzi)

Edited by Dr. Steinman
Link to comment
Share on other sites

znamo mi šta je bioenergija (sama reče kaziva) ali nije ono što ta riba misli. Ona misli na neke "mistične i spiritualne" aure, čakre i ostale gluposti, a pod psihologijom podrazumeva astrologiju "praktično" primenjenu na drugu osobu (aka - mušteriju kojoj se izrađuje astrološka karta... pu).

 

Nego, oftopic, video sam Istoka u daljini malopre kako ide u MUP NBG, onaj saobraćajni odsek :D

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...