Jump to content

NBGD vs Stari grad - again (+suburbs)


Recommended Posts

 strašno se zaprljao nbgd od ove nesreće u maju, ja sam u jednom momentu odlučio da kupim rukavice i velike kese za smeće kako bih izbacio đubre iz kanti i pomeo parkić gde mi se sin igra, ali su tog dana ipak očistili

 

pretpostavljam da je zbog toga, inače je čisto (u nekim granicama normale :)

 

 ljudi su stoka generalno, i stalno očekuju da neko nešto uradi za njih. mi se u zgradi talimo za čistačicu, žena dođe jednom u dve nedelje dnevno i spiči nam sve hodnike i ulaz

dixi et signo.

 

mene ovde prozivaju za rukavice, kamen i papuče... kao takav sam suštinski elitista i hedonista. takav sklop se ne uklapa u branjenje štale-spavaonice.

 

živeo sam na Labudovom brdu, na Bežanijskoj kosi, na Obilićevom vencu i u Blokovima (70). četvrtu godinu živim u kajblu (iako sam bio siguran da NIKAD neću živeti u kajblu, kao što sam bio siguran da mi TAB neće ostati za kraj fakulteta, pa tako bi), i sve zamerke mogu da pripišem nekulturi, a NIKAKO planskoj gradnji najbolje od svih opština u Beogradu.

 

NBgd jebe sve ostale delove Bgda po većini parametara. NBgd ne postoji skoro nigde, ni na Istoku ni na Zapadu, na Istoku to nije tog kvaliteta, a na Zapadu to nije tog obima.

 

toliko

not sure if.jpg

[roflmao]

A i nema veze sa tim što ja pričam, jer hejt nije upućen celom kraju i svim žiteljima, nego specifično ljudima koji "brane" svoj kraj rečenicom da imaju poštu, maksi, vrtić, dom zdravlja, prdavnice i sl u kraju. I to takvim stavom kao da to nigde drugde ne postoji u gradu.

 

Pričao sam sa više ne-rur ljudi i kada se dotakne tema "koji kraj je kul u gradu" skoro svi su imali tu istu bot usađenu priču. Alo jebote! :D

 

Svaka čast Boletu što je lepo objasnio. To ima daleko više smisla nego random botovanje o tome šta imaš u krugu od 20 metara od ulaza.

brate, ja svoje vreme cenim najviše na svetu. vreme je JEDINI, razumi, J-E-D-I-N-I nenadoknadivi resurs, i UGOĐAJI po tom pitanju nemaju cenu u mom preferencijalnom katalogu.

 

kao što rekoh, sve je u okolnostima i preferencijama. na NBGd mogu da pljuju samo oni koji IMAJU sredstava da tamo žive, ALI NEĆE jer im je negde bolje (skuplja lokacija). dakle, po kriterijumu cena/kvalitet NBgd nema takmaca. dakle, ono što NBgd pruža je prepoznalo tržište, te je kvm na NBgd odmah iza ili tu negde sa čuvene tri centralne gradske opštine.

 

sve je u okolnostima. dok sam bio momak, stan na Obilićevom nije imao cenu. kao dete sam obožavao Labudovac, sad, kao otac dva mala deteta smatram 70ti blok najboljim. i to je to.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Наравно да је кућа боља од стана, ако је на нормалној локацији. Само ми се чини да за такву кућу треба издвојити неколико пута више пара него за стан?

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Наравно да је кућа боља од стана, ако је на нормалној локацији. Само ми се чини да за такву кућу треба издвојити неколико пута више пара него за стан?

 

zavisi šta ti je normalna lokacija. generalno moje iskustvo je da su kuće jeftinije (po kvadratu), ali to su samo kuće koje nisu na takvim lokacijama da će postati zgrade za 5 godina. 

Link to comment
Share on other sites

Ne lupaj stijo blokovi desno od j gargarina su puni ekipica koje bleje, cimaju ljude koji nisu iz jukra, valjaju gudru itd itd. Nije fazon harlema sa barikadama da panduri ne mogu da udju ali nije sve crno i belo.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Zverko, ne čepi se Draletu

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Zverko, ne čepi se Draletu

 

Opste je poznato da nema nikoga na forumu ko se vise cepi Draletu [:D]

 

 

To onaj deo sa komarcima, vlagom i podrumima punim podzemnih voda?

 

Koliko je meni poznato te zgrade podrume uopste nemaju, vlaga verovatno zavisi od zgrade do zgrade, ali koliko znam veci su problem krovovi. A sto se komaraca tice to je pitanje bilo gde da hoces da zivis pored reke u BG, ima svojih i prednosti i mana, meni su prednosti vece, ali smo vec zakljucili da je to dosta individualno :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ma ja samo da pomenem, da ne bude da su polovne informacije :)

 

Meni jedino na tom celom nbgd uz Savu sto je ostalo u lepom secanju jeste kad sam isao kod nekog dede u bloku 70 da kupujem igrice. On i sin su u stanu drzali piratsku preprodaju igara na disketama valjda i islo se religiozno nekoliko puta mesecno po nove naslove.

Link to comment
Share on other sites

 pošto ekipica koje ćoškare i valjaju gudru nemaš nigde drugde [:D]

 

 a to da cimaju ljude koji nisu iz kraja jednostavno nije tačno, milion puta sam prošao tuda kasno noću, i nikad me niko nije iscimao

 

Imas, na primer i na banjici koja iz slicnog razloga nije kul.

 

Ima i kod mene ali su to dve ekipe od po 3-4 lika za celo naselje. Kapiras poentu? Sto u parizu nije frka u onom delu gde su redovi zgradica sa 2-3 sprata nego u onom delu gde su stambeni blokovi? Poenta je u brojkama i u tom "golf" fazonu, sta se ceni. Masa likova se kune u blokove i lozi na ceo trip blokova i eto potraznje za tom stambenom oazom.

 

Razlika u odnosu na to je sto na nbgu imas i taj geto blok fazon i malo mirnije delove ali ti mirniji delovi su i dalje zgradurine, a ako cemo da gledamo samo delove neke opstine, lepo sam rekao gore, opet su sve ostale "glavne gradske opstine" bolje.

 

Proci kroz gandijevu ili jurija gargarina nije isto kao zavlaciti se izmedju zgrada dok trazis broj zgrade koji nema nikakve logike sa zivotom (oh planske li gradnje). Kad sam bio klinac i kad nije bilo gps-a da te odvede na lokaciju su me par puta po blokovima cimali i to kad sam bio sam sa ribom (sto je meni posebno niska kategorija pederluka) kad sam tako isao od ulaza do ulaza i trazio broj.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ne znam ko se lozi na blokove lol. U blokovima kupuje stan onaj koji nema za bolje, kao i na bezaniji recimo. ne znam da se neko lozi 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Kad sam bio klinac i kad nije bilo gps-a da te odvede na lokaciju su me par puta po blokovima cimali i to kad sam bio sam sa ribom (sto je meni posebno niska kategorija pederluka) kad sam tako isao od ulaza do ulaza i trazio broj.

ovog ima u celoj jebenoj srbiji, bez preterivanja.. ne vidim zasto bi to pripisao iskljucivo blokovima, jer ce klosari u svakom kraju da te cimaju, bio sa ribom ili ne. 

blokovi su vise dobili taj kultni trip getoa i batica u istom, samo zato sto je opstina sa najvise stanovnika, pa je i logicno da ce tu da bude najvise svega, pocev od golf batica, huligana, droge itd.  i ja sam tripovao da je nbg dzungla dok sam bio klinac, posle kad prodjes par puta kroz svaki kraj, shvatis da je sve do licnih afiniteta, od toga gde si odrastao i na sta si navikao.

 

ziveo sam na cukarici, tacnije filmskom gradu, do 15e godine, isao u osnovnu u zarkovo i ceo taj deo mi i danas najbolji kraj. kad sam bio klinac, sve je bilo u poljanama i okruzeno sumom, drugim recima idealno mesto za igru, fudbal, voznju bajsa. posle sam krenuo u srednju i kukao sam sto mi treba 45min do centra. :)

 

trenutno zivim na dedinju u kao fensi kraju, a opet su me posle par dana od doseljenja iscimali likovi kod dizajnerske skole , cisto da vide ko to stoji pored grafita "delije 1989" i koga poznajem. :D jedan drugar koji se doselio iz centra, vasina ulica, place svako vece kako oce da se ubije od dosade i praznine na ulicama ovde. ne moze nista bez kola (koja nema), a ranije mu je sve bilo na 2min. smeta mu cak i mrtva tisina uvece.

u sustini, slazem se sa tobom u onom postu gde objasnjavas zasto nbg nije idealno mesto za zivot, kako ga neki ovde idealizuju, ali nemoj da sad prica ode u pravcu "na nbg te cimaju dok si sa ribom, a na cukarici nece kad vide da si sa ribom" :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Nije poenta samo u opstini sa najvise stanovnika jer blok nema veze sa recimo delom oko sava centra.

 

Poenta tih blok stambenih naselja je uvek bila kolicina ljudi po kvadratnom metru. Imas i kod mene u kraju zgrade ali nemas niz od xyz zgrada od 18 ili koliko spratova vec kruzic koji cini 7-8 zgrada od 4 sprata i izmedju park.

 

Nije isto kad na 100 kvadratnih metara imas 10 ekipa koje bleje po ceo dan i kad imas jednu. Statistika je cudo, moze da se desi da te ovamo ta jedna iscima, a tamo nijedna od tih 10 ali to su sve sbb kbb, sustina je da kad imas masu ljudi, a pogotovo masu ljudi koji su morali da uzmu tu stan jer nemaju za neko lepse mesto, mnogo su vece sanse za stvaranje okruzenja koje porodicni ljudi ne zele za svoju decu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...