Jump to content

NBGD vs Stari grad - again (+suburbs)


Recommended Posts

@Mitch

ima tog cimanja skoro svuda, ima i kod mene. cimali su i ovde kod mene mog decka, tj cmali su mene pa sam izbegavala da dolazi kod mene dok taj lik koji me je cimao nije zavrsio u zatvoru. mada se sada i razisla ta ekipa, tako da je mnogo mirnije

Edited by mnjah
  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Ma sta lupetas jebo te bog taj tvoj.

 

Nigde na svetu ti stambeni blokovi planski gradjeni da udome sto vise botova nisu kul za zivot iz vise razloga. Medju glavnima su to sto se u tim blok naseljima sa velikim brojem ljudi po kvm-u stvaraju getoi, necisto je zbog broja ljudi i zbog procenta nekulturnih u tom bestbuy scenariju (koliko cesto je golf batica stvarno batica) i da ne pominjem da nigde na svetu stan u zgradi nije bolji od kuce.

 

I na kraju sta ostane? Nbg je bolji od cega tacno kad si sa te tri glavne opstine eliminisao veci deo grada ako ne uzimamo mml-ove u obzir? A ja bi dodao tu i cukaricu kao mnogo bolje mesto za zivot od nbga.

 

I za kraj kvadrat stana zavisi najvise od samog stana, a ponajmanje od opstine. Evo ti celo novo naselje 100m od mene gde je kvm ja kontam duplo skuplji od nbga, a i lokacija bolja. Znam deo cukarice gde su stanovi bolestina, a da ne pominjem kuce, a znam da su u vecini kul i na sve to da ne pominjem opet kuce.

 

To sto je tebi ok da zivis u kasarni jer su organizovane pod pravim uglom je tvoj problem, tvoja porodica nema nikakvu prednost sto zivi na nbgu (jer se nadam da smo prevazisli poste maksije i skole posto mi je ovde u sumi posta na 50m, veliki dezurni maksi na 5min pjehe kao i dve skole i dve pijace), a moze da ima mane tako da je i to glupost u koju si sebe ubedio.

не знам шта ти није јасно од онога што сам написао. кажем да је НБгд најбољи однос цена/квалитет у Београду. то не значи да нема бољих (али и СКУПЉИХ) локација.

 

и ко је икад рекао да је стан бољи од куће? па наравно да је кућа боља, али ако нећеш да даш дебеле паре да имаш кућу на доброј локацији, живећеш у ММЛу како кажеш.

 

око максија/школа/поште/курцапалца...  не кажем да НИГДЕ ван НБгда не постоје прстојни крајеви за живот, поново подвлачим да се ради о односу цена/квалитет. ЦЕО НБгд је планси грађен да у свом блоку имаш све (блок броји људи колико и варошице у Србији), што не значи да ЈОШ НЕГДЕ није плански грађено, али узевши ЦЕЛИНУ у обзир, НБгд има најбољи просек. кажеш Чукарица? треба да кажеш ДЕЛОВИ Чукарице.

 

едит:

 

око гетоизације и ботова... после колапса привреде пре 25 година, блокови ЈЕСУ постали гето, јер су пукле фирме у којима су радили људи који су од тих фирми добили станове. за ових 25 година је тржиште одрадило своје. они који су финансијски пукли су продавали станове по доброј цени јер је најјача тражња за становима била на НБгду, баш због односа цена/квалитет. у мојој само згради се реновирају по 2 стана годишње. дакле постоји значајна флуктуација људи. ти људи који купују станове су они који су најуспешнији део нашег друштва, тако да ће пре да постану гетои делови града где не постоји тражња за становима, него ли НБгд. поредиш западне блокове за социјалу са НБгд. то просто не може да се пореди. НБгд је грађен као понос СФРЈ, а не као масовна градња за социјалне случајеве.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

2003-4 године, не сећам се тачно, али тако негде је било, изашао сам из шеснаестице код Ушћа (ТЦ није био изграђен), долазећи преко Бранковог и самном су на станици изашли неки Французи. тражили су Музеј савремене уметности, па сам их упутио. хтели су мало да поразговарају (јер ми је француски био још релативно свеж тад, па су били одушевљени што не морају да причају енглески), па су ме питали "Је ли ово богати део града?". рекао сам им да је ово "комунистички пројекат исушивања мочваре", па су ме гледали бело. наравно да НБгд није најбогатији део града, али ето, невине очи западних туриста су нешто приметиле прелазећи мост.

 

не знам зашто сам вам ово испричао...

 

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

da bi nam rekao da pored politike, ekonomije, matematike, sociologije, filozofije, umetnosti, sporta i svega ostalog znaš i francuski :tf:

сећам се да нисам могао да се сетим како се каже мочвара па сам са киселим изразом лица процедио swamp.

 

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

le swampette [:D]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Jel mozes da me podsetis kako se "комунистички пројекат исушивања мочваре" kaze na francuskom?  [roflmao]

communiste projet de drainage de swamp.

 

:)

 

треба да стоји "Проже комунисТ", додуше, кажем да сам тад био свеж, сад сам мало усахнуо...

 

:) 

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

не знам шта ти није јасно од онога што сам написао. кажем да је НБгд најбољи однос цена/квалитет у Београду. то не значи да нема бољих (али и СКУПЉИХ) локација.

 

и ко је икад рекао да је стан бољи од куће? па наравно да је кућа боља, али ако нећеш да даш дебеле паре да имаш кућу на доброј локацији, живећеш у ММЛу како кажеш.

 

око максија/школа/поште/курцапалца...  не кажем да НИГДЕ ван НБгда не постоје прстојни крајеви за живот, поново подвлачим да се ради о односу цена/квалитет. ЦЕО НБгд је планси грађен да у свом блоку имаш све (блок броји људи колико и варошице у Србији), што не значи да ЈОШ НЕГДЕ није плански грађено, али узевши ЦЕЛИНУ у обзир, НБгд има најбољи просек. кажеш Чукарица? треба да кажеш ДЕЛОВИ Чукарице.

 

едит:

 

око гетоизације и ботова... после колапса привреде пре 25 година, блокови ЈЕСУ постали гето, јер су пукле фирме у којима су радили људи који су од тих фирми добили станове. за ових 25 година је тржиште одрадило своје. они који су финансијски пукли су продавали станове по доброј цени јер је најјача тражња за становима била на НБгду, баш због односа цена/квалитет. у мојој само згради се реновирају по 2 стана годишње. дакле постоји значајна флуктуација људи. ти људи који купују станове су они који су најуспешнији део нашег друштва, тако да ће пре да постану гетои делови града где не постоји тражња за становима, него ли НБгд. поредиш западне блокове за социјалу са НБгд. то просто не може да се пореди. НБгд је грађен као понос СФРЈ, а не као масовна градња за социјалне случајеве.

 

Pa nisam ja rekao da je cela cukarica do jaja vec ti tvrdis da je ceo nbg do jaja, a zapravo imas nekoliko mesta na OGROMNOJ opstini koja su OK, a ne DO JAJA. Dok na toj cukarici zapravo imas DO JAJA mesta.

 

Ti koji su najuspesniji idu u fensi DELOVE nbg-a kojih nema mnogo. Blokovi su i dalje blokovi, masa drugih delova nbga su i dalje raspad. Eto mozemo jedan dan da odemo u jednu zgradu u mom kraju pa da poredimo onda tu "prosecnu zgradu".

 

I na kraju krajeva koga zabole kurac za prosek? Sta nekoga ko kupuje nekretninu boli uvo da li je na toj opstini u proseku kvalitet 5/10 ili 6/10 ... bitan mu je kvalitet NJEGOVE NEKRETNINE a njegova nekretnina moze biti 10/10 dok je negde na teritoriji te opstine 1/10.

 

Taj argument proseka moze jedino doci do znacaja ako moras da kupis nekretninu NA SLEPO, sto je naucna fantastika.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

brate pričali smo o opštim stvarima, što sad menjaš teze. hvalio sam Nbgd PRE svega zato što je BLIZU svega, kažem 10 minki do posla, i zbog sadržaja.

 

rekao sam i da sam živeo na različitim lokacijama tokom života, te da mislim da se potrebe menjaju vremenom i da stoga treba menjati i lokaciju. možda stvarno kupim u nekom dobu imanje na Rudniku, jebiga. sve ima svoje prednosti i nedostatke.

 

dakle, NBgd je to što jeste, ČUDO na Balkanu, i šire, relativno uspešan projekat masovnog stanovanja. neke zgrade su ovde stare i po 60 godina, jbg, imaš i ovakve i onakve zgrade, ali SVUDA imaš bulevare, prevoz, struju/vodu/kanalizaciju/grejanje/lift/telefon/internet, dakle infrastrukturu.

 

znaš da 2/3 Beograda nema kanalizaciju, Mohi?

 

1/4 Beograda koja živi na NBgd je ima.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

BB je fenomenalan kraj, samo je skuplji od NBgda (u proseku; samo da me Mlohi ne napadne).

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

brate pričali smo o opštim stvarima, što sad menjaš teze. hvalio sam Nbgd PRE svega zato što je BLIZU svega, kažem 10 minki do posla, i zbog sadržaja.

 

rekao sam i da sam živeo na različitim lokacijama tokom života, te da mislim da se potrebe menjaju vremenom i da stoga treba menjati i lokaciju. možda stvarno kupim u nekom dobu imanje na Rudniku, jebiga. sve ima svoje prednosti i nedostatke.

 

dakle, NBgd je to što jeste, ČUDO na Balkanu, i šire, relativno uspešan projekat masovnog stanovanja. neke zgrade su ovde stare i po 60 godina, jbg, imaš i ovakve i onakve zgrade, ali SVUDA imaš bulevare, prevoz, struju/vodu/kanalizaciju/grejanje/lift/telefon/internet, dakle infrastrukturu.

 

znaš da 2/3 Beograda nema kanalizaciju, Mohi?

 

1/4 Beograda koja živi na NBgd je ima.

 

Ako 2/3 Beograda nema kanalizaciju onda NBG nije 1/4. No ovo je bilo ocekivano od takvog poznavaoca matematike :tf:

 

Nismo pricali o opstim stvarima, pricali smo o zivotu na periferiji (danska, australija stagod) i zivotu kod nas (sto je u sustini zivod u gradu) jer je kod nas to jos uvek jeftino, a kod zapadnjaka nije. Pa si ti onda naveo nbg kao neprikosnoven iz razloga da ti je sve tu, famozni maksi posta i slicni. Nakon sto smo apsolvirali da sve navedeno postoji u svakoj iole validnoj opstini, a da su iste mnogo zanimljivije za zivot, ti si se uhvatio PROSEKA. Ja ti opet kazem, boli me k sto rakovici pripada i neka vukojebina iza strazevice, ja ne zivim na CELOJ OPSTINI RAKOVICA vec zivim u gotivnom kraju gde cene kvadrata nisu surove a isto sam na 10 min od grada i imam sve navedeno. I onda te pitam, sta mene boli k za FAKIN PROSEK neke opstine kad je moj kraj bolji od bilo cega na NBGU ZA TE PARE (ne pricam o mojoj kuci, ortakinja skoro uzela stan u kraju pa znam cene), a poenta je bila GOTIVNA LOKACIJA ZA ZIVOT.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Превише сте субјективни у овој расправи. Ако хоћете да ово све има неког смисла, можемо да се сложимо око неких објективних питања и да оцењујемо по крајевима, или да изгугламо та питања :>

Ево погледајмо само последњи пост:

sta mene boli k za FAKIN PROSEK neke opstine kad je moj kraj bolji od bilo cega na NBGU ZA TE PARE (ne pricam o mojoj kuci, ortakinja skoro uzela stan u kraju pa znam cene), a poenta je bila GOTIVNA LOKACIJA ZA ZIVOT.

шкк брате? :)

слично и Дебели прича, да се разумемо.

Ево ја живим 20 година у 45ом блоку. У кајблу сам зато што реално морам да тренутно живим ту, а радије бих сада живео негде на Дорћолу (иако ми је кајбло у срцу!) и кад ми неко помене ББ баца ми се пегла. Ја мислим да из овога можемо закључити да је Дорћол најбољи, а ББ најгори крај у Београду!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Ako 2/3 Beograda nema kanalizaciju onda NBG nije 1/4. No ovo je bilo ocekivano od takvog poznavaoca matematike :tf:

 

Nismo pricali o opstim stvarima, pricali smo o zivotu na periferiji (danska, australija stagod) i zivotu kod nas (sto je u sustini zivod u gradu) jer je kod nas to jos uvek jeftino, a kod zapadnjaka nije. Pa si ti onda naveo nbg kao neprikosnoven iz razloga da ti je sve tu, famozni maksi posta i slicni. Nakon sto smo apsolvirali da sve navedeno postoji u svakoj iole validnoj opstini, a da su iste mnogo zanimljivije za zivot, ti si se uhvatio PROSEKA. Ja ti opet kazem, boli me k sto rakovici pripada i neka vukojebina iza strazevice, ja ne zivim na CELOJ OPSTINI RAKOVICA vec zivim u gotivnom kraju gde cene kvadrata nisu surove a isto sam na 10 min od grada i imam sve navedeno. I onda te pitam, sta mene boli k za FAKIN PROSEK neke opstine kad je moj kraj bolji od bilo cega na NBGU ZA TE PARE (ne pricam o mojoj kuci, ortakinja skoro uzela stan u kraju pa znam cene), a poenta je bila GOTIVNA LOKACIJA ZA ZIVOT.

od BILO ČEGA?

 

looooooollll

 

ima delova NBgda, recimo delovi Bežanijske kose ili spomenute 4spratnice uz Savu, koji šiju tvoj kraj i u ceni i u svemu ostalom.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...