Jump to content

Alat za kolaboraciju unutar tima?


voodoo_

Recommended Posts

slack > asana

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam da overim nekoliko programa/aplikacija za timski rad, treba mi na poslu, i za sada vodi vudijeva asana, pa rekoh da ga pohvalim! Mada za projekte koje hoces da delis sa odredjenom grupom moras da zavuces ruku u dzep ofc, druga ogranicenja nisam do sada susreo. Evernote za firme se placa nazalost, mada bi mi on najvise odgovarao, cini mi se. TeamWox mi se jako dopada, ali se isto placa, sto mi ne odgovaa. Enivej, mislim da je topik odlican i da sam tek odskrinuo vrata kolaborativnog softvera!

Mogao bi mozda neki split, uzevsi u obzir da topic nije o tome xD

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

znam da je potpuno oftopik, ali bolje ovde nego da otvaram novi:

  1. kako se razmenjuje kod izmedju programera u manjim/vecim timovima? samo git/mercurial/subversion?
  2. na koji nacin svi budu "up-to-date" sa kodom ako istovremeno vise osoba radi na istoj stvari? stalno mora da se radi push/pull? (2b: a sta ako dve osobe edituju isti fajl? je l' to zavisi od sistema, je l' svi resavaju taj problem isto, ili mozda postoji opcija da se odabere ciji ce fajl da se commituje da ne bi doslo do konflikta?)
  3. kako se kod merguje? tek kad se nesto odradi do kraja, tad se smesta u master branch, a do tada ima poseban branch (ili sam totalno pogresno shvatio sta je branchovanje)?
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

1. Za veće timove ne znam, ali za manje nema potrebe ništa osim version controla i eventualno nekog teamwork alata (kao npr. Asana) čisto zbog koordinacije šta ko treba da radi ako numete da pričate IRL.

 

2. Konflikte će pokušati da reši VCS sistem ako može (tj ako su izmene u fajlu "dovoljno daleko", jer ih generiše "diff" alat koji osim offseta čuva i ime funkcije u kojoj su izmene plus nekoliko redova pre i posle, pa će uspeti da ih nađe čak i ako nisu na odgovarajućem offsetu u fajlu), ali može da ne prođe, ostaće ti "rejected" fajlovi pa možeš da probaš ručno da ubaciš. U krajnjem slučaju, ako radiš nešto bitno, tu je uvek "lock" fajla (samo ne treba da zaboraviš da otključaš nakon što komituješ). Doduše ne znam kako ide na web projektima, ali u ovim "tradicionalnim" jezicima se obično sve pocepa na mnogo fajlova (tipa svaka klasa ili logička celina u jedan fajl), tako da ako ga zaključaš, obično nećeš zajebati ostale.

 

3. Nema neke potrebe za branchovanjem osim ako ne radiš nešto što će ići u više koraka i za šta postoji dobra verovatnoća da neće proći. Ali dobro si shvatio branchovanje.

 

Uglavnom iščitaj opet http://git-scm.com/book/en/Git-Basics

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ne znam kako misle da se probiju na tržištu kad naplaćuju ono što je kod drugih (poznatijih) mahom free...

 

pa zato shto free =/= bolje :) oni su enterprise software, overi im spisak klijenata :)

 

btw. nisam affiliated sa njima nikako, al' znam da im je vrh software :)

Link to comment
Share on other sites

ne znam kako misle da se probiju na tržištu kad naplaćuju ono što je kod drugih (poznatijih) mahom free...

oni su se već ozbiljno probili, pošto je Ilija od AC ispazario A5 :)

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

do jaja je npr? [:D]

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

vudice ludice, jel je potrebno placati nesto za vise timova ili neku vrstu grupa u asani?

 

aha, vidim, treba da se otvori organizacija izgleda

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Preveo Asanu na srpski putem Transifexa i GitHuba. Sve što treba je da namestite Chrome na srpski i instalirate ovu ekstenziju:

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/asana-translate/mmmjfjdbamonmaajclfcpicaanaonlfc

 

Naravno, ekstenzija je još uvek work in progress i nije moguće sve prevesti, ali simpatično je.

  • Upvote (+1) 2

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

** 0.30 **
- Added Serbian thanks to krmko

 

[:D]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...