Jump to content

СЛУЧАЈ ОБРЕНОВАЦ


Recommended Posts

...

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Nemam neko izgradjeno misljenje prema ministru prosvete jos uvek, ali realno ova izjava mu stoji, da je pameti tako bi svi odgovorili na to pitanje:

 

 

Verbić je rekao da sve što zna o slučaju doktorata Stefanovića čuje iz medija, a da i ako postoji nalaz da je to plagijat, on nije osoba koju bi trebalo pitati za stav, jer postoje stručne komisije koje bi trebalo time da se bave.

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 

"If you want to kill any idea in the world, get a committee working on it."  - Charles Kettering

 

Nisam mislio konkretno na komisiju, mislio sam da je s jedne strane neozbiljno da politicari daju laicka tumacenja da li je neciji doktorski rad plagijat ili ne i da li su misljenja nekakvih strucnjaka gluposti ili ne. Realno doktorske radove kapiram da mogu da procenjuju i o njima diskutuju samo neki relevantni umovi iz te oblasti. 

 

Slazem se ja sa cinjenicom da ovaj rad deluje toliko fejk da i laiku deluje da je plagijat, ali opet to je na neki strucnjacima da definitivno utvrde. 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nisam mislio konkretno na komisiju, mislio sam da je s jedne strane neozbiljno da politicari daju laicka tumacenja da li je neciji doktorski rad plagijat ili ne i da li su misljenja nekakvih strucnjaka gluposti ili ne. Realno doktorske radove kapiram da mogu da procenjuju i o njima diskutuju samo neki relevantni umovi iz te oblasti.

Slazem se ja sa cinjenicom da ovaj rad deluje toliko fejk da i laiku deluje da je plagijat, ali opet to je na neki strucnjacima da definitivno utvrde.

Pa jesu ovi ljudi što su ga opleli stručni, samo nisu njihovi, pa su "budale" http://www.politika.rs/rubrike/Pogledi-sa-strane/Plagijat-ministra-Stefanovica.lt.html

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Pa jesu ovi ljudi što su ga opleli stručni, samo nisu njihovi, pa su "budale" http://www.politika.rs/rubrike/Pogledi-sa-strane/Plagijat-ministra-Stefanovica.lt.html

 

Ta trojica "profesora" iz Britanije su mutnija od Dunava. Slobodan Tomic niti je profesor, niti ima odbranjen doktorat - u pitanju je najobicniji student (link). Da stvar bude jos gora, Politika ga je 2009. godine optuzila da je preko veze dobio stipendiju (link). Ugljesa Grusic je u novinama predstavljen kao profesor sa Notingema, ali lik je zapravo najobicniji predavac (link 1, link 2). Predavaci u Britaniji mogu da budu i sa Master diplomom, ne treba im cak ni doktorat. Kod Branislava Radeljica ista prica, doticni je predavac na Univerzitetu Istocnog Londona (link). Nijedan od njih ne ispunjava uslove da bude primljen u zvanje profesora; nikada nisu bili clanovi neke komisije za odbranu doktorske disertacije... A ovaj Stefanovicev doktorat, malo sam ga prelistao, stvarno je jadan u svakom pogledu...

  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Ta trojica "profesora" iz Britanije su mutnija od Dunava. Slobodan Tomic niti je profesor, niti ima odbranjen doktorat - u pitanju je najobicniji student (link). Da stvar bude jos gora, Politika ga je 2009. godine optuzila da je preko veze dobio stipendiju (link). Ugljesa Grusic je u novinama predstavljen kao profesor sa Notingema, ali lik je zapravo najobicniji predavac (link 1, link 2). Predavaci u Britaniji mogu da budu i sa Master diplomom, ne treba im cak ni doktorat. Kod Branislava Radeljica ista prica, doticni je predavac na Univerzitetu Istocnog Londona (link). Nijedan od njih ne ispunjava uslove da bude primljen u zvanje profesora; nikada nisu bili clanovi neke komisije za odbranu doktorske disertacije... A ovaj Stefanovicev doktorat, malo sam ga prelistao, stvarno je jadan u svakom pogledu...

Sve ok, al hoćubda kažem da ono navedeno tamo prosto za bilo koga bode oči nesumnjivo, a ko ume da čita i napisao je dva seminarska rada na faksu.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Hajd da pitam ovde, pošto je kontam vezano za poplavu. Kaže mi pre neki dan keva kako su zvali neku komšinicu, babu, da je pitaju dal mogu da dođu i provere stanje ili štetu od vode ili tako nešto. Isto se desilo još jednoj starijoj ženi u ulazu i nekoj njenoj sestri. Ortak mi posle isto kaže da su kod njega zvali dva puta ali da su ih iskulirali. 

 

Jel se dešavalo to nekom od vas ovih dana?

 

Kod nas isto zvali, ćale se javio ali i on je iskulirao i izlapeo i nažalost nisam i dalje skapirao šta tačno pitaju ti sa druge strane žice tj. šta hoće konkretno sem da dođu i vide to nešto vezano za vodu.

Meni to sve do jaja smrdi inače i to zbog par stvari - Prvo, nisam pročitao igde niti video da ima neka akcija tog tipa, a kontam da bi "služba za saniranje i procenu štete posle poplava" ili "proveru voda posle poplava" bila ipak neka vest negde. Drugo, to je keva primetila, da zovu samo žene tj. žene na koje se vodi taj broj telefona. Kod mene se vodi na kevu, kod komšinica na njih, ortaku isto na kevu, itd. Treće, nismo ni blizu poplava bili.

 

I ja sad kontam da su to neki prevaranti koji stalkuju starice koje žive same da bi ih pljačkali ili šta već.

 

E sad, za razliku od ostalih u ovoj priči, mi imamo caller ID na fiksnom i sad sam pogledao broj - 011/630-34-72

 

Ćale kaže da je neka žena zvala, a proverio sam na http://www.11811.rs/PretragaPoBroju/Index i dobio adresu koja kaže da se broj vodi na - Hamidović Ajku, Vojvode Stepe 407A na Voždovcu. Gugl i ne kaže nešto posebno šta se nalazi na toj adresi sem da ima par nebitnih lokala u zgradi od kojih ni jedan nema taj isti broj telefona. U pitanju je Stepa Stepanović naselje između V. Stepe i Kumodraške.

 

Šta vi mislite o ovome i jel ima neko neki potpuniji info o čemu se tačno radi sa tim pozivima?

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Koliko je meni poznato procenu stete vrse komisije koje obrazuje stab za vanredne situacije na toj teritoriji. U praksi su to uvek neki opstinski/gradski sluzbenici i kao takvi se i deklarisu (jer im je tako i lakse da ih ljudi prime). Sanse da to radi regularno sada na Vozdovcu sada mislim da su ravne nuli. Dakle 99% je neka prevara, sad je samo pitanje da li se drndati da ides da prijavljujes to u muriju jer oni tamo poprilicno smaraju. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa kontam da bi i info o takvoj akciji bio istaknut negde. Ja pored svih ovih stvari koje sam video, zvaničnih i nezvaničnih oko poplave nisam video to, niti sam čuo da iko priča o tome. A pogotovo što ja ni ne živim na Voždovcu, već na NBG :D Pa bi kao tom teorijom trebalo da me zove neko sa NBG. Ne znam još, ali definitivno razmišljam da umešam pandure, samo mi je eto bezveze što i dalje ne znam šta tačno pitaju preko telefona, da sam se ja javio, pa ajde, nego ćaleta boli kurac i kad neko normalan zove, a kamoli ovako.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

A lol, ja procitao ovo Vozdovac pa sam skotano da su i tu babu zvali na Vozdovcu. 

 

Za Nbgd mogu da ti pouzdano kazem da ne rade to, niti ce raditi u ovom slucaju. Ako se radi uvek je u komisiji neko iz gradjevinskog ili odseka inspekcije iz opstine, dakle ako nista neko ko je predstavlja kao sluzbeno lice i moze da pokaze nekakvu legitimaciju. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...