Jump to content

СЛУЧАЈ ОБРЕНОВАЦ


Recommended Posts

кум ми рекао да су у суботу поплављени у Болечу после краткотрајног пљуска, и то горе него у "библијском потопу".

 

опасност није прошла. да видимо сад, ако се поплави ИЈЕДАН град више у Србији, треба да видимо онда шта даље и како.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Inace juce sam sedeo s nekim ljudima pa pokupio par interesantnih abrova na temu poplava, odgovornosti i sl:

 

- Sabac: problem je sto formalno gledano ne postoji nacin da Vlada imenuje ili smeni stab za vanredne situacije u jedinici lokalne samouprave. Iskljuciva nadleznost za obrazovanje staba za vanredne situacije u jedinici lokalne samouprave prema Zakonu o vanrednim situacijama je na jedinici lokalne samouprave. Zato niti onaj Babic koji je prvi imenovan za Sabac, niti posle Dikovic, nigde nemaju formalno imenovanje na to mesto, imenovao ih je Vucic na televiziji (sto je malo glupo s obzirom da je on satro neki pravnik). Ono sto je Vlada mogla da uradi, a iz nekog razloga nije (ili bar meni nije poznato da jeste), jeste da imenuje Republicki stab za vanredne situacije koji dalje moze nalagati štabovima jedinice lokalne samouprave šta da rade ili da angažuje ljudstvo i mašineriju na njihovim teritorijama. A i fakat nekako dodje logicnije da Dikovic bude komandant Republickog staba za vanredne situacije nego za opstinu, tj grad. 

 

- Obrenovac: Ovo je sad prica nekog lika koji je ranije ziveo tamo i poznaje dosta ljudi, izmedju ostalog nekog lika koji je tipa 20 godina bio predsednik opstine, jos u komunisticko vreme. I kaze taj lik sto je bio predsednik opstine je otisao prvi dan u opstinu da se ponudi ako moze nesto da pomogne, valjda je on bio tu i 1981. i zna sve te planove odbrana od poplava i to. I onda je u opstini nasao samo jednog lika, posto su svi ostali otisli tamo gde je Toma bio dosao, i kao objasnio mu to za te planove i to, a ovaj ga je pitao "a gde su ti planovi?", nasta je ovaj odgovorio da su verovatno u arhivi. I nista, covek se ponudio da pomogne iskustvom, rekao da ga zovu, ali ga naravno niko nikada nije posle pozvao :(

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

aman ljudi kakav pritvor, demantovano je. pustite vest da odleyi jedan dan, nemojte se odma yaletati i biti f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

aj sad ozbiljno.

jel stvarno neko misli da ima pravnog osnova za pritvor zbog tvitera?

trubilo se dan dva da se zaplase ljudi, i sad je ukinuto. ma hajte molim vas.

previse je vesti, prebombasticne su. malo filtrirajte i ne ska ite na orvu loptu.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

 pritvor za ovo, je bo te

 

Koliko sam ja sad skotano sad je pritvor maltene default zasta god im padne napamet, kako da objave na televiziji da je neko corkiran ako nije zavrsio bar u pritvoru? Pretpostavljam da su i tu dali ono neko obrazlozenje tipa "uznemiravanje javnosti"... 

jel stvarno neko misli da ima pravnog osnova za pritvor zbog tvitera?

 

Igore, ako nisi shvatio nije bas bitno da li ima pravnog osnova za pritvor, oni su im u startu odredili pritvor pa su posle jednog dana ga ukinuli... valjda su i oni skontali da je previse... 

 

Edit: U stvari odredjen im je pritvor 22. maja i lezali su u pritvoru. Danas je ukinut na osnovu njihovih zalbi. 

 

Edit2: Sad sam tek ovo procitao "Krivično veće je našlo da ne stoje zakonski razlozi zbog kojih im je pritvor bio određen, a to je opasnost da bi mogli da ponove delo" - pritvor im je odredjen zato sto su se uplasili da bi mogli da ponovo pljuju Vucica na twitteru  [roflmao]

Edited by Zwerko
  • Downvote (-1) 3

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

nisam te bas razumeo.

Ali ako su od 22 do danas bili u pritvoru, opusteno neka tuze drzavu zbog protivpravnog lisavanja slobode, ima sad advokata specijalizovanih za tuzbe protiv drzave, barem ce pasti pare za dobro letovanje.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Da, 22. maja im je bio odredjen prvi prtivor od strane sudije za prethodni postupak i on je trajao do juce valja, kad su im odredili pritvor od 30. dana, pa je to ukinuto zbog njihove zalbe. U svakom slucaju 22.-28. maj su bili u bajboku. 

 

Verujem ja da oni hoce da tuze drzavu i dobice, ali to opet ide od para svih nas, a realno je potpuna retardacija za to odrediti pritvor. To je ono sto sam rekao u odgovoru na Stijin prvi post - sada je pritvor uobicajena praksa za interesantne slucajeve u medijima, a ne ono sto bi sustinski trebalo da bude - izuzetak ako je bas neko opasan, uticace na svedoke i sl. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

aj sad ozbiljno.

jel stvarno neko misli da ima pravnog osnova za pritvor zbog tvitera?

trubilo se dan dva da se zaplase ljudi, i sad je ukinuto. ma hajte molim vas.

previse je vesti, prebombasticne su. malo filtrirajte i ne ska ite na orvu loptu.

 

ti si izlapeo nacisto izgleda...znaci ok je tako da drzava hapsi na par dana ljude bez osnova i zastrasuje narod?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

i vas sa mirca sto ste predvidjali hiljadu mrtvih treba na informativni razgovor :tf:

 

a vucica psihopatu ce moci samo puskom oterati sa vlasti :D zato sam resio da izadjem prvi put na izbore i glasam protiv tog jezivca (poz grujo)!

Link to comment
Share on other sites

gde sam napisao da je ok?

drzava odavno ovde ne postojopi, a ovo radi da zaplasi. ofc opste je vec poznato sada da ih dobijas na strazburu na keca.

dakle zajebano bi bilo da im je odredila pritvor, drzala, osudila i poslala na izdrzavanje kazne. sto se naravno nece desiti jer nema zakonskog osnova.

iz mene govori rezigniranost, jer su se mafijasi uhapseni tokom sablje, pa posle pusteni recimo, samo tako nafatirali tuzeci drzavu.

tako da i ovo troje ako su pametni kogu zavrsiti kintu.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja sam vise mislio da li je twitter/facebook medij koji je "priznat" od strane suda.

Da si u ПОЛИТИЦИ pisao o 3000 mrtvih, naravno da bi to bilo sirenje panike i laznih vesti, pa idemo dalje da vidimo sta i kako.

Ali lupetanje po tviteru i fb, mislim da to nije sredstvo javnog informisanja.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...