Jump to content

Poplava 2014 (split sa Pricajte)


Recommended Posts

.насип на НБгд страни никад није био пробијен до сада. вода ће да стигне до Немањине и Калемегдана, Земун ће бити угрожен, цела лева обала Дунава, и десна обала Саве и цео Дунав после ушћа ће да буде плавно. мада, не бих се кладио ни на НБгд. извесно је да ће да буду поплављени подруми, али ако се негде пробије насип на левој обали Саве, све ово што смо гледали до сад ће да буде боза лимунада, јер ћемо имати 300к поплављених у року од сат времена.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja čujem, situacija u Mitrovici je hevi, ali je organizacija od jutros kako treba, Obrenovac je totalni pakao u svakom smislu, nažalost i biće mrtvih, Šabac je trenutno potpuno rasulo, a štab "zaseda". Pozvali su 5k ljudi da dođu, a onda seli da vide šta će sa njima. 

 

Ne čitajte previše Tvitera i kuraca, ljudi lupetaju, a jedan od razloga za to što je država kurac i ne feeduje informacije. 

 

Mediji su im 100% na raspolaganju, pa opet ne mogu da plasiraju pravi info za ovakve situacije.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Nasipi su mislim 8.5m na Savi od ušća prema Obrenovcu (ne računam gradski deo, tu su samo kosi ili ravni kejski zidovi). Uglavnom, ako dođe do povećanja nivoa Dunava, što se prognozira, Zemun će sigurno džakovima braniti sve. Kao pre par godina (sećam se da je tada isto dostignut istorijski vodostaj).

 

Bio sam i danas na savskom nasipu. Voda je već poplavila sve placeve (kućice su još uvek kul zato što su izdignute na stubovima).

Edited by lawl_

:v

Link to comment
Share on other sites

Ne čitajte previše Tvitera i kuraca, ljudi lupetaju, a jedan od razloga za to što je država kurac i ne feeduje informacije. 

 

jedino što trenutno može da se pročita na tviteru je da se ne zna šta je sa jako mnogo ljudi u obrenovcu i da mnogo njih čeka da bude izvučeno. 

Link to comment
Share on other sites

koliko su čvrste beogradske obradne od poplava?

koje su uopšte? 

 

znam da postoji nasip na nbg strani, ali to mi deluje da će biti pregaženo.

 

Nasip na Nbg nije problem, malo su ga usrali s nasipanjem zemlje u korito kad su gradili sojenice prema Ostruznickom mostu ali je i dalje vrlo jak, prakticno najbolji. Problem je Zemun i tamo onaj deo Kalemegdana kod kule Nebojsa, Karadjordjeva ulica i Sajam, tu su ljudi 2006. godine skijali na vodi po ulici. Ali ja i dalje smatram da je BG mnogo manje ugrozen od S. Mitrovice, Sapca ili Obrenovca (jos kad naraste i Sava...)

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ако је на 100.000 км квадратних (нека је само толико) пало по 100 л кише по метру квадратном (нека је само толико) ових дана, то је 10 милијарди кубика воде. и сва та вода мора да прође Ђердап.


Ђердап пропушта до 16.000 кубика у секунди, што је 57.600.000 кубика на сат, или свега ~1,4 милијарде дневно. шта са овим осталим милијардама које ће пре до Београда Савом и Дрином него од Београда кроз Ђердап.


нека део испари, нека се део задржи у подземним водама и коритима и њивама и каналима, али знате ли шта је вишак од само једне милијарде кубика воде...


то је кубни километар воде.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

kad sam cuo da je Drina imala protok od preko 5000 kubika u sekudni zaprepastio sam se, to je strasno mnogo za reku koja u proseku ima 500 kubika u sekundi

 


не бих да звучим као Кептн Обвијус, али сва вода која је пала ових дана стотинама километара унаоколо ће завршити у Београду.

и поготово Смедереву.

 

Smederevo se dobro drzi za sada, problem je samo ovih jebenih kilometar i po od stare luke do tvrdjave gde nema nasipa...meni je neverovatno da pored svega i onih poplava 2006. oni ne naprave jebeni kilometar nasipa od 3 metra, pa koliko to kosta majku mu...jos je to sam centar grada, opstina, sud, sup, zeleznicka i autobuska stanica...ali nadam se da nece biti ko 2006

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

главна Вучићева хаубица - златно грло, Михајловићева, је дошла да командује одбраном Шапца. локални штаб је распуштен пре око сат времена и постављен је народни посланик за шефа новог штаба. Стефановић, министар полиције, командује у Обреновцу. тамо се води тешка борба за живот око 1000 људи, који већ цео дан чекају на евакуацију, без хране и воде.


јављено је да је практично цела војска распоређена на потезу од Уба према Шапцу, ојачавајући одбрану од Колубаре и Саве.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

to je to, sabac mora da se brani kako rece veliki vodja zamisljajuci da je zivojin misic verovatno...ali stvarno, cemu ovo lozenje, tri prsta, zastave i cetnicke pesme :fp:

 

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/465658/Vise-od-3000-dobrovoljaca-krenulo-za-Sabac-Iz-autobusa-se-vijore-srpske-zastave-putnici-pevaju?ref=fbblic

http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/sabac-uzivo-navijaci-omladina-policija-uz-pesmu-brane-sabac/55287

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Je l' ima nekog ko je u Sapcu, da nam kaze da li je doslo do promene situacije, ili i dalje pijani navijaju i koliko vredi dolaziti sutra, ako se vec stoji u centru i kisne?!

Нису сви пијани, а и ови што јесу су радили као и сви остали, само што су се спрдали, али су радили. Ко може сутра нек иде, ја ћу вероватно ићи опет само да осушим одећу и мало одморим

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je situacija u Sapcu i okolini, za sada bar, stabilna sto je i najbitnije. 

 

Inace vodostaj reka i prognozu za isti mozete pratiti na ovom linku http://www.hidmet.gov.rs/ciril/prognoza/prognoza_voda.php

 

Prognoza za BG i za Savu i za Dunav je da nece stici ni blizu granice vanredne odbrane od poplava, dok je kod Sapca i S. Mitrovice prognoza za period nedelja-utorak da ide i do 170 cm iznad granice vanredne odbrane od poplava. Doduse ovaj javlja danas da su podigli bedem na preko 7m visine, a prognoza je do 6.8, valjda ce da izdrzi... 

 

Edit: doduse Velika Morava ide preko granice vanredne odbrane od poplava, a u pm... 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 

10.00 - Премијер Алексндар Вучић именовао Љубишу Диковића за шефа штаба за ванредне ситуације у Шапцу.

сад ће се нешто можда и постићи.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Dajte split za poplave, ovo će trajati nedeljama.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je situacija u Sapcu i okolini, za sada bar, stabilna sto je i najbitnije. 

 

Inace vodostaj reka i prognozu za isti mozete pratiti na ovom linku http://www.hidmet.gov.rs/ciril/prognoza/prognoza_voda.php

 

Prognoza za BG i za Savu i za Dunav je da nece stici ni blizu granice vanredne odbrane od poplava, dok je kod Sapca i S. Mitrovice prognoza za period nedelja-utorak da ide i do 170 cm iznad granice vanredne odbrane od poplava. Doduse ovaj javlja danas da su podigli bedem na preko 7m visine, a prognoza je do 6.8, valjda ce da izdrzi... 

 

Edit: doduse Velika Morava ide preko granice vanredne odbrane od poplava, a u pm... 

 

koliko ja vidim ovde dunav kod zemuna u sredu je skoro 650, sto je granica vanredne odbrane od poplava...inace juce zvao babu u kucevu, kaze ona je ok, mada su javili da se izlio pek u klisuri kod sene i turije i presekao put prema pozarevcu

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vidis to mi promaklo, ali u svakom slucaju deluje da ce sa Savom biti mnogo veci problem. Predrag Maric obavestio da je popustilo 100m nasipa kod TENT-a, u Obrenovcu su ga nacisto najebali :(

 

Edit: Sad vidim da pise da se podaci azuriraju svakog dana u 12h, dakle nije mi promaklo nego kad sam ja gledao nije bilo prognoze za sredu, to je bio zez, zato mi je delovalo da je "ni blizu"...

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...