Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja nacelno volim kada je cela epizoda na jednom mestu, al ova mi je nekako meh 

vidi se na svakom drugom koraku da imaju budžetska ograničenja 

ua hbo imaju skoro 2 milijarde dolara profita do sada, a ne mogu da se otvore preko 70 miliona sa sezonu

also, actual runtime samo 46 minuta! no me gusta

Link to comment
Share on other sites

Ја кад сам то почео да причам од прве епизоде прве сезоне, у вези "сиромашног" приказа епског материјала у 21. веку, испадох луд и спаљен на ломачи...

Link to comment
Share on other sites

nisi naishao na uvidjajnost na ovom forumu?!?!?

impossibru(e)! ;o))

 

prva sezona je bila ekstremno low budget (pa joj se ili gledalo kroz prste ili odustajalo od gledanja ako je kompromis bio nemoguc za nekog ) ali je uz to relativno malo para islo imnogo razmisljanja, ono sto mori ovu epizodu je nedovoljno promisljen pristup prici

 

u drugoj sezoni su strasne pare sasute u blackwater koji je i dalje najepskija epizoda serije, ali tamo je bilo 3x vise likova nego ovde pa i samo smanjivanje bitke za potrebe tveepizode nije bilo toliki problem...+ tyrion putting joffrey in his place = win ;o) (i hound i davos i sersi itd...)

 

ovo je trebalo da bude blackwater part 2: this time the water is icy (and personal), ali shisharka

nisu efekti losi, cgi shotovi u ovoj epizodi su ekstremno impresivni (pogotovo kad se "kamera" krece)

problem je manjak interesantnih odnosa izmedju likova koji su potka blackwatera

i onda kad ne zagrizes dovoljno u pricu krenes da obracas paznju na to koliko su uski, kratki ili nepopunjeni kadrovi, sto je odlika jeftinije produkcije

 

daleko od toga na nema super kadrova...sto cgi sto practical fight, i dobro je ukomponovano, samo jednostavno nije dobro kao sto je moglo da bude (a to nakon prosle 2 epizode, koje su carske, nije pametno =o))

Link to comment
Share on other sites

Ако је CGI запаљене шуме адекватно представљање армије од 100.000 људи (и по мало џинова и мамута), онда до клинца. Плус, то је знатно више од обе армије на Црнобујици (ако не рачунамо касније неодређено бројчано појачање Високог Сада и Стене).

Најкарактеристичније о томе о чему причамо је баш задњи кадар - зашто та перспектива и "сеча" доњег дела испред зида? Толико тешко направити 3d са оних пар лешева (lol) и неку неодређену масу на ободу шуме (lol) или макар камп толике армије у даљини или штагод, само да није јебено небо.

 

A иначе фајт је смешан.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda jeste blackwater najepskija epizoda, ali je i dalje poprilicno jadno uradjena.

Ja sam ocekivao da vidim dve vojske u okrsaju, a ne borbu 50 vs 50 oko neke kapije.

Ali da kao sto ti kazes odnosi izmedju likova izvlace malo tu epizodu.

Nisam stigao da odgledam ovu poslednju, ali nadam se da je bitka kod zida bolje odradjena od ove prethodne "opsade".

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

Хтедох да поменем и ту "чувену" Црнобујицу, у смислу квалитета, али ћу се само задржати на +1 на ово што је тандер рекао. Уосталом, ако је прва већа битка у серијалу представљена са случајним бацањем Импа у несвест пре битке, шта даље очекивати...

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Meni se epizoda baš svidela, mislim da preterujete malo. Lik koji glumi ser Alistera (Owen Teale) je fantastičan glumac, baš ima harizmatičan glas koji priliči nekom arogantnom, ali sposobnom komandantu, totalno su mi pomešana osećanja sada pošto su njegova uloga i uloga Slinta drugačije u knjigama. Dijalozi su savršeni, svaki lajn je lego odlično za jednu epizodu fokusiranu na borbu i opstanak, cgi je korektan, fajtovi su sjajni, kadriranje je odlično. Suma sumarum što se mene tiče - odlična epizoda.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Fajt na crnobujici je uzhas onaj napad 30 ljudi na kapiju je tuzhan blago receno :D

 

U ovoj epizodije je malo bolje svidja mi se ona kretnja kamere po crnom zamku ... mislim i dalje je to tuzno (koreografija, borbe prsa u prsa itd su na nivou boja na kosovu) ali navikao sam se :) 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

meni je ova epizoda bila skroz kul, neki su vidim očekivali neko LOTR preseravanje, CGI na maks i to tako, klešuju se dve mase ljudi ko retardi (kao i u svakoj ikada "epic" borbi na filmu), a ono ispade pravi gerila warfare sa jedne strane i taktičko opipavanje sa druge strane zida i to mi je kul. Plus - fajt nije gotov, samo prva runda. 

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ni meni nije losa, al sam se nasmejao dobro kad je klinac klimnuo glavu Dzonu posle strele u Igret umesto kao da mi bude zao. Kao da su stavili klinaca tu da troluje gledaoce, haha

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

meni je ova epizoda bila skroz kul, neki su vidim očekivali neko LOTR preseravanje, CGI na maks i to tako, klešuju se dve mase ljudi ko retardi (kao i u svakoj ikada "epic" borbi na filmu), a ono ispade pravi gerila warfare sa jedne strane i taktičko opipavanje sa druge strane zida i to mi je kul. Plus - fajt nije gotov, samo prva runda.

molim administraciju da strogo kazni čilija jer nije ovo stavio u spojler i sad znam o cemu se radi, i ne mogu dalje da živim.

šalim se čili

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...