Jump to content

Dungeons & Dragons Neverwinter


Recommended Posts

@loopy, jebem li ga. gameplay koji sam gledao i stvari su napisane ovde su mi bile relativno zanimljive, pa rekoh da probam.

 

drugari sa "lol retard, ovo je odlicno, gtfo" stavom neka zaobidju spojler

 

onaj uvodni trejler je nesvakidasnje besmislen, ali dobro. mogli su malo da se potrude i zagolicaju igraca trejlerom, da se osetis bitnim, da pokazu neke lokacije iz igre koje bi delovale zanimljivo i koje bi zeleo da posetis. sve sto je trejler rekao je "andedi napadaju grad, ovo definitivno nikad nisi video, a tu je i zmaj". *omg, space enter klik klik ajde gasi se*

napravio sam ork voriora (dual wield, ne znam kako se zvase klasa) i spawning point mi je bio na nekoj plazi. UI mi je bio cudan, voice acting (barem tu na pocetku) je bio trapavo odradjen, borba mi nije prijala, nista.

ne znam, mozda sam jednostavno ocekivao previse, ali naglasavam da sam bio jako euforican sto se igranja novog MMOa tice i eto kakvi su mi utisci.

 

s obzirom da mi za par dana prolaze neke obaveze, mozda probam jos jednom. priznajem da cu reci da sam poj'o govna ako mi se igra bude svidela. a voleo bih da se to desi, ne zato sto volim da jedem govna (mada ima i toga, jel'te), nego zato sto mi se igra nesto =)

Edited by digrejzö
Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka ti je da odradis bar prvi solo dungeon (posle introa). Ako ti se ne bude svidela ni posle toga, onda ok. Mislim da su dungeoni uradjeni u pravom D&D fazonu (uproscenom naravno), ali mi je slicna atmosfera u svakom slucaju.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Aj da i ja zapljunem ovu temu.

 

Prestao sam da igram igru pa pre nekih dobrih 2 meseca, te mogu da napisem neki mini review a da nisam pod uticajem (utiskom?) same igre pa da je hvalim ili pljujem.

No nazalost svesce se na pljuvanje svejedno, jer upada u kosh free to play, pay to win.

Leveling mi je bio cool, zone su fino uradjene i zone-specific eventovi koji iskacu na svakih sat vremena su me stalno terali da trckaram okolo, skupljam svitce, trazim blago ili ubijam elitne creepove za bonus XP + gemove. PVP mi je smrduckao malo na low levelu jer se svodio na sviranje klavira tj. lupanje magija kako su stizale sa cooldowna za neki mizerno do prosecan damage, samo u svrhu punjena specijala (aka daily powera) koji moze da oneshotuje nekoga, ili ga osevapi dovaljno da mogu da ga dokusurim nekom prosecno damagujucom magijom. Naravno ista prica se nastavila i na maximum levelu samo u jos vecoj krajnosti, spam spellovi nisu radili gotovo nista, 5-10% hpa po jednom a specijal maltene zagarantovan oneshot, osim ako protivnik ima full pvp gear. Dungeoni su u startu bili interesantni ali ubrzo se primeti obrazac, svaki boss je creep sa 10x-20x vise HP-a od regularnog moba + konstantan zerg addova koji su obicno isti oni koji su ubijani do samog bossa, kao trash. Jos jedna stvar, sve ima mnogo HP-a, na Epic difficultyju dungeona (max level) sve ima toliko mnogo helta da poslednji boss uvek traje makar 10 min, a pojedini i po 20 min. Da ne pricam o tome sto gotovo ni jedan dungeon ne mzoe da se predje bez 2 healera to jest clerica koji bace neki krug na pod koji daje 40% damage reductiona i obojica stoje u njima i gotovo  ne primaju damage a taslace ih 200 addova dok tri dpsa ubijaju bossa natenane. Cak i kad bi grupa radila onako kako predpostavljam da je zamisljeno, a to je da dps ubija sve te addove kako oni izlaze i da damaguje bossa dok nema icega osim istog, nemoguce je fokusirati odredjenu metu osim ukoliko je ona izdvojena od ostalih, ali onda nece biti dovoljno dpsa jer ne moze da se radi AOE.

 

Aj sve te falinke u samom dizajnu na stranu. Moguce je preci dungeone i skupiti gear, ali enchantovati sav taj gear najboljim enchantovima kosta miminum 1000 ZEN-a, ili ti 10$, ili druga varijanta je kupovati ZEN u in-game menjachnici za astralne dijamante koji su glavni currency i dnevno je moguce sakupiti maksimum 25000, sto mu u dodje 14 dana igranja minimum po trenutnoj ceni ZEN-a (355 AD -> 1ZEN). 15 itema po 14 dana, do the math, naravno postoji i opcija prodavanja itema na aukciji za astralne dijamante koji ne ulaze u dnevni limit od 25k ali i to je sica i retko kad ce se neki item prodati za besne pare.

 

Game updateovi su za sada uglavnom bili dodatci kojekakve kozmetike u ZEN shop od mountova, petova do dye-a za farbanje itema, po poprilicno bezobraznim cenama, tipa fensi konj za 6000 (60$).

 

All in all, fina ideja mehanike, odlican setting u neverwinter realmu, ali na kraju izuzetno loshe odradjeno i sklepano samo da mami D&D nerdove sa debelim novcanicima.

 

2.5/5

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

U potrazi za novom mmorpg razmisljam i o ovoj.

Generalno igre ocenjujem tek kad dostignem pristojan end game gear jer jelte levelonje i ostale stvari su prolazne.

igru nisam probao ali mi je totalno razocarenje sto postoje samo americki serveri i samim tim los ping  tako da ova opcija otpada zasad

Link to comment
Share on other sites

Tesko da ces naci MMO koji je na istom nivou endgejma kao recimo WoW. Vecina igara ima manje slojeva endgejma, sa mozda tek par tierova i definitivno manje opcija. Nov content je uglavnom u vidu novog armora, brodova ili sta vec, jer F2P opstaje preko mikrotranzakcija a ne kompetetivnim endgejmom. 

Link to comment
Share on other sites

Igram Aion 3g+ gde je endgame pvp odlican pogotovo kad naucis da igras sa svojom klasom i bez obzira na igrace koji daju kesh uvek mogu da se nosim i sa njima bez problema.

Sad jedini razlog zasto bi prestao da igram Aion je sto EU serveri imaju malo ljudi i brzo dosadi "trazenje" kompetitivnog pvp-a dok je NA server prepun igraca 

ali posto igra mnogo zavisi od pinga  nema nista od igranja na visikom nivou cak i preko proxyja.

Link to comment
Share on other sites

Never winter nights online su mi hakovali acount kinezi tranvenstiti.

Rift je jedna od retkih kopija wowa koja sadrzi kvalitet u svim segmentima, samo shto nije toliko popularna kod nas bez obzira shto je sada za free, ovde na forumu sam chuo za nekolicinu (3 igracha chini mi se) da je igraju i da im je ok.

Aion pun chitera (bio kad sam ja igrao zadnji put a veliko razocharenje sam doziveo kao i od gw2) i odbio me je maximalno jer u pvpu protiv archera i mage ne mozesh nishta sa mele klasom!

Aoc nisam ni probao jer chini mi se da je pesma mrtve dece prichao kako je shit a njemu verujem.

Swtor...omg ne zelim ni da komentarishem.

Tera, zanimljiva i grafichki jedna od boljih igara, ali preveliki grind.

Ovaj eos se chekao isto a na kraju klasichna mamipara, jeste to sve lepo, volimo  skyrim ali iz principa necu da ti mesechno placam za neshto shto sam dao 60 evra u startu!

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prestao sam da igram igricu jesenas, pa sam probao da igram opet pre 2 meseca u nadi da su popravili/dodali neke stvari, ali opet nije islo. U pocetku je bilo lepo sve, lvlovanje nije bilo suvoparno, dosta zona, puno eventova i questova, pa smo na 60om otkrili foru da glitchujemo CN (najbolji dungeon onda) i radimo Draco-a bez problema (nas par svakodnevno farmovali), nagurali 12/13k gear score sa najboljom opremom u igrici (jos u ono vreme, pre feywild-a), bili rame uz rame sa igracima koji placaju itd itd i cak pored svega toga smo prestali iznenada, bukvalno u jedan dan. Jednostavno igrica nema ono nesto sto te tera da je igras kao blesav, ono sto te zarazi i zadrzava da igras.

Kada je u pitanju PVP, pored toga sto nije imao nikakvu svrhu, bio je takodje i monoton (2 mape, isti koncept), a i one honor poene koje bi dobio iz arene si mogao da upotrebis samo na kupovinu useless opreme koja je dobra, ali za potapanje kupusa (takodje, sto se tice pvp-a, mogao sam da oneshot-ujem dobrih 70-80% ljudi lashing blade-om kao Trickster Rogue i to svedoci o tome koliko je bio van balansa odnos hp-a i max dmg pojedinih spellova).

Ne bih da trosim reci dalje i da duzim post, igrica je na prvi pogled imala potencijal, ali se na kraju ispostavilo da je razocarala (da ne gresim dusu, ne znam kakva je sada, sta su menjali, dodavali itd). Po mom misljenju su trebali jos da sredjuju igricu dok je bila u beti, nekako su pozurili sa alphom.
http://www.dodaj.rs/f/j/Je/1fa5rTOP/1/domynacia.jpg - kako je to otprilike izgledalo na manjim lvlima (cak je bilo, moze se slobodno reci, nezanimljivo).

Zakljucna rec: da mene neko pita rekao bih mu da ne trosi vreme za ovu igru, vec da trazi drugi mmorpg.

Edited by HOLMES
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...