Jump to content

BG Car Show 2014, sajam u Beogradu


dovlagsi

Recommended Posts

Novi zastupnik Mercedesa za Srbiju, švajcarska kompanija Emil Frey, predstavila je posetiocima sajma automobila u Beogradu dva noviteta na našem tržištu - najnoviju generaciju C klase i kompaktni krosover GLA. Osim ove dve premijere, na štandu Mercedesa u hali 1 izloženi su i drugi aktuelni modeli, kao što su CLA, zatim A, B i E klasa, kao i SUV vozila ML i GLK.

 

 

A šta mu ovo dođe? Mercedes Benz Srbija više ne postoji ili šta? Pa oni su jedini poslovali baš dobro? :)

Link to comment
Share on other sites

Pa jesu ga bas malo odrapili s cenom, pogotovu za nekoga ko hoce hot hatch, tipa za 1.000 evra vise, bez akcije, moze da se uzme Focus ST sa 250Ks i 366NM, dok ceed gt ima "samo" 204Ks i 265NM. Jebo mater moj dizel Focus ima jaci obrtni moment :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

A šta mu ovo dođe? Mercedes Benz Srbija više ne postoji ili šta? Pa oni su jedini poslovali baš dobro? :)

 

Ista fora kao i Porsche SCG nekad.

 

 

hahaha, pa šta je ovo, jel su oni čitavi? :))

 

Vrh auto, šta bre oćeš? :D

 

...Focus ST sa 250Ks i 366NM, dok ceed gt ima "samo" 204Ks i 265NM. Jebo mater moj dizel Focus ima jaci obrtni moment :)

 

To je u ovom slučaju relevantno koliko i činjenica da ima veći prtljažnik. :D

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Da, ali ce onaj ST da pokida Kiu Gt kad god oces za 1.000 evra vise :)

 

Enivejz a i zar se taj obrntni moment ne oseti najvise prilikom kretanja, ubrzanja i sl? Mislim realno je da se ovi hot hatchevi najvise voze po gradu pa je samim tim bitan taj obrtni moment da bi imao onaj efekat "lepljenja za sediste"? Ili mi fejluje logika? :)

 

Edit: Gledam sad ST ide 0-100 za 5.9 sekundi, a Kia GT za 7.4, poprilicno velika razlika za kola koja kostaju slicno?

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Obrtni momenat je uvek jaci kod dizela (ako su slicne kategorije kao pandan benzinac) sto naravno ne znaci nista u ovom kontekstu trkanja tako da ga vi zeldi golf tdi momcadija zadjabe uzimate u usta.

Ta razlika kod 0-100 je zbog ovih tricavih 25% vise konja.

 

 

Ali sustina je da je kia odlepila sa cenama, a to sam jos ranije rekao vezano za sportage. Bas su bezobrazni, hteli bi za nekoliko godina da preskoce ime koje su neki drugi gradili decenijama.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ja se zezam malo ofc.. kod ubrzanja jeste najbitniji obrtni momenat, ali kod dizela em traje 1-1.5k obrtaja ,em je odnos u menjacu skroz drugaciji u odnosu na benzince...

i kia ima potpuno nenormalan pricing.. basic model, koji ruku na srce ima stosta, je daleko ispod grupe.. dok su jaci modeli skoro duplo skuplji jbt..

Link to comment
Share on other sites

da je 20k ovaj ceed gt, pa i da razmislis da ga uzmes.. ja verujem da oni i planiraju da ceed bude konkurentan u toj klasi hot hatcheva, ali onda su trebali bar 2.0 sa 250ks da stave. ovako se nalazi u klasi focusa, megana, cupre a jedva bi se drzao sa nekim cliom rs mini cooperom. 

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

eeeee al kia ceed gt je 1600 kubika, manja registracija!

 

Da, ali ce onaj ST da pokida Kiu Gt kad god oces za 1.000 evra vise :)

Ma ST je ubica u toj klasi, nema šta.

Ceed GT tu samo ima LCD TFT cajgere kao prednost :D

 

inače sajam je bezveze, ništa specijalno

nekako nema to mnogo veze ni sa našim uvoznicima, kola su postala nekako lošija u poslednje vreme, ili sam ja poludeo možda. Oseti se kriza neka, nema tu nekih briljantnih modela

evo par hajlajta sajma, da obratite pažnju

 

- golf gti od 40k evra! jbt

- LCD navigacija u novom SsangYong Korandu, lol

- Merc C klase izgleda super

- Merc CLA sa nekim bednim felnama, majko mila!

- Fina jedna Insignija prikazana na štandu Opela

- oldajmeri odlični!

- Audi A3 Sedan izgleda lepo

- jaguar f-type

- najlepši auto salona - mazda 6 u crvenoj boji sa nekim lepim felnama

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

nikad gori sajam nisam posetio..

 

ustekali su se svi za standove jer je kao " car show " umesto klasicnog sajma..i onda su svi onako nabacani ko da sam na nekoj autopijaci.

 

jedino u onom slepom crevu sa strane gde su volvo i jeep ima kolko tolko sta da se vidi..Da ne pominjem sto su popusti citavih 0 posto..

 

potpuno brutalne cene bez preteranog razloga..picke tu i tamo, nije bas neka slava..na hondi i opelu najbolje cini mi se..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...