Jump to content

The 86th Annual Academy Awards


Kole

Recommended Posts

Slažem se u potpunosti za Konahija, od Frailtyija sam počeo da ga posmatram kao nekog ko zna nešto drugo od skidanja košulje u svakom filmu, a u poslednjih par godina je džinovskim koracima porastao kao glumac, čak i pre True Detectivea.

I bez obzira koliko da grebu za American Hustle, zaslužuje sve što bude dobio, vanserijski zabavan film od prve do zadnje sekunde.

  • Upvote (+1) 1

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Već sam rekao, ali bih da ponovim što se Meril Strip tiče - njena uloga je neuporedivo teža od Kejtine, ali su obe sabile, a obzirom da Meril ima tri komata, ako se ne varam, verovatno će dobiti Kejt (koja ima jedan, valjda), osim ako ne iznenade sa Sandrom Bulok.

 

I da kažem da je Nebraska totalni promašaj kad su u pitanju sve nominacije (film je dobar, ali najlošiji Pajnov), ali valjda moraju da stave neki indi film, pa kao aj Nebraska.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Hm, kako je to režija nepostojeća u Gravitiju? Osim ako ne misliš da je sve odrađeno kroz CGI (mada mi to ne deluje u indoor scenama sa Sandrom), ali čak i tada postoji kompleksan proces kadriranja i režiranja, bez obzira što je sve virtuelno (da ne pominjemo umetanje pravih glumaca ili njihovih glava iza vizira, i ostale real life elemente).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pa to sto ti pominjes su kategorije za fotografiju i za VFX, i za to treba realno da dobiju oskara. Rezija... nije bas nesto neverovatno po mom misljenju. Ono sto je meni tragedija je sto je taj film nominovan za najbolji film i za najbolju glumicu, to mi je totalno besmisleno. Tehnicki gledano je perfektan, kao film je debilizam. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

hahahahah

 

Očigledno pričamo o selektivnoj neinfrmisanosti i potrebi da se unatoč iste, a uz pomoć velike samouverenosti, "pobedi na internetu"...

 

Žena koja solo nosi ceo film sa 50% vremena kamerom u licu ne glumi i ne zahteva režiju?

@ režija uopšte, molim pogledati linkovanu stranicu ili samo prva 2 pasusa iste...

http://en.wikipedia.org/wiki/Movie_directing

i onda Kuaron nije radio ništa na ovom filmu?

pa bio je ambiciozniji i inovativniji od bilo kog režisera cele godine + je film ispao dobar

ropstvo, aids/diskriminacija, korupcija - super, al gravity je jedan od nekolicine filmova u istoriji kinematografije koji vrhunski prikazuje koliko je čovek, i uostalom Zemlja, sitan u svemiru i koliko je njegovo postojanje krhko i neraskidivo povezano sa ovom planetom

 

also

Film od 100 miliona dolara nije blokbaster?

Zbog akcije i SFX-a film ne treba da bude ambiciozan i nema umetničku vrednost?

 

ako ovo što sam napisao nije dovoljno ubedljivo i ne pogađa metu, mora'emo da se složimo da se ne slažemo © 'merikanci =o))

Link to comment
Share on other sites

Sinoć su podeljene Independent Spirit Awards, 12 years počistio + usual suspectsi za glumu

Imena nominovanih su interesantna i jer naiđete na dosta naslova kojih nema u ostalim, "velikim" nagradama.

Pogotovo nagrada John Cassavetes (za ultralow budget filmove), evo spiska nominovanih:
“This Is Martin Bonner” (pobednik, napravljen za 42k dolara)

“Computer Chess”
“Crystal Fairy”
“Museum Hours”
“Pit Stop”

Link to comment
Share on other sites

prvo iznenađenje večeri - 20 feet from stardom umesto Acto of killing, oba su interesantni filmovi ali Act je, meni, mnogo jači...ko može nek pogleda oba (+ blackfish, koji mi je i dalje omiljeni dokumentarac od prošle godine)

 

inače, veoma čudna dodela, reklamne pauze su raširenije, svi rastežu govore malo duže + pesme i prilozi...ne vidim kako će da završe za 2 sata ovim tempom =o)

Link to comment
Share on other sites

neverovatno, uz minimalno požurivanje ljudi i nekoliko genijalnih govora (Mekonahi pobedio kao i uvek) probili su termin samo za 1 minut =o)

da stvari budu još bolje, sedma epizoda true detective skinuta o/ alright, alright, alright ;o)

jedino iznenadjenje veceri pomenuti dokumentarni feature

za kraj, predrasude su cudna stvar... ili ja toliko ne podnosim onog bonoa da mi je nastup u2 zvucao tragicno lose ili je on zaista dosao da peva bez glasa? =o(

 

Best Motion Picture of the Year - Winner: 12 Years a Slave (2013)
Best Performance by an Actor in a Leading Role  Winner: Matthew McConaughey for Dallas Buyers Club (2013)
Best Performance by an Actress in a Leading Role - Winner: Cate Blanchett for Blue Jasmine (2013)
Best Achievement in Directing - Winner: Alfonso Cuarón for Gravity (2013)
Best Writing, Screenplay Written Directly for the Screen - Winner: Her (2013) - Spike Jonze
Best Writing, Screenplay Based on Material Previously Produced or Published - Winner: 12 Years a Slave (2013) - John Ridley
Best Achievement in Music Written for Motion Pictures, Original Song - Winner: Frozen (2013) - Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez("Let It Go")
Best Achievement in Music Written for Motion Pictures, Original Score - Winner: Gravity (2013) - Steven Price
Best Achievement in Production Design - Winner: The Great Gatsby (2013) - Catherine Martin, Beverley Dunn
Best Achievement in Editing - Winner: Gravity (2013) - Alfonso Cuarón, Mark Sanger
Best Achievement in Cinematography - Winner: Gravity (2013) - Emmanuel Lubezki
Best Performance by an Actress in a Supporting Role - Winner: Lupita Nyong'o for 12 Years a Slave (2013)
Best Achievement in Sound Editing - Winner: Gravity (2013) - Glenn Freemantle
Best Achievement in Sound Mixing - Winner: Gravity (2013) - Skip Lievsay, Niv Adiri, Christopher Benstead, Chris Munro
Best Foreign Language Film of the Year - Winner: The Great Beauty (2013) - Paolo Sorrentino(Italy)
Best Documentary, Feature - Winner: Twenty Feet from Stardom (2013) - Morgan Neville
Best Documentary, Short Subject - Winner: The Lady In Number 6 (2013) - Malcolm Clarke, Carl Freed
Best Short Film, Live Action - Winner: Helium (2014) - Anders Walter
Best Achievement in Visual Effects - Winner: Gravity (2013) - Timothy Webber, Chris Lawrence, David Shirk, Neil Corbould
Best Animated Feature Film of the Year - Winner: Frozen (2013)
Best Short Film, Animated - Winner: Mr Hublot (2013) - Laurent Witz, Alexandre Espigares
Best Achievement in Makeup and Hairstyling - Winner: Dallas Buyers Club (2013) - Adruitha Lee, Robin Mathews
Best Achievement in Costume Design - Winner: The Great Gatsby (2013) - Catherine Martin

 

uživajte u filmovima, šta god da pogledate od nominovanih naslova iz prvog posta nećete pogrešiti

Link to comment
Share on other sites

bravo za metjua. brat leo ce morati jos malo da saceka :)
Gravity sam bio gledao u bioskopu, navodno 3d, poludeo sam, najgore iskustvo u bioskopu ikada.

pre par dana sam odgledao 720p verziju kuci, i bio sma odusevljen rezijom, sad vidim da je oskar otisao Kuaronu.

 

ne mogu reci da mi je krivo sto Wolf nije dobio nista, jer je bila paklena konkurencija ove godine. ali ako nista, u mom srcu ce ostati kao najbolji film u 2013 <3

Edited by siniSter

Bring It

Link to comment
Share on other sites

Po meni su Hunger i Shame (od istog rezisera jelte) mnogo bolji filmovi nego 12 Years a Slave.

 

But that's just me!

Не знам зашто их помињеш када нису у номинацији за Оскара, али слажем се! Данас сам гледао филм, и оно није режирала иста особа која је режирала Глад и Срамоту.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Samo da napomenem, da ako nije editovao najavni post, Kole je ubo gomilu onako, na keca. Mrzelo me da gledam dalje od najave da Her dobija u toj i toj kategoriji, ali sve prethodne bez greske i dvoumljenja.

Kole je jedan, Jedan je Kole

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Metju je pet godina stariji od Lea, tako da još ima vremena za njega. Mada, iako je vrlo dobar glumac, nekako sve isto glumi. U gomili poslednjih filmova čak i bukvalno isto izgleda, ista frizura, isti način govora, gestikulacija, sve isto (samo odelo promeni).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...