Jump to content

iPad / Android / Kindle / Surface


Trooper

Recommended Posts

Planiram da pazarim tablet dok sam u US tj da iskoristim normalne ne-lopovske cene. Price range je 350-500 usd i (trenutni) izbor je:
 
Samsung Galaxy Tab 3 16GB $350
Google Nexus 10 32 GB $380
Kindle Fire HDX 8.9" 32GB  $390.00
MS Surface 2 32GB $460
iPad Retina 16GB $470
iPad Air 16GB $500
 
Koristio bih ga pretezno za surf i email, sekundarno je po neki casual game, kratka putovanja (gledanje filmova) i slicno. Bitno je da bude sto responzivniji i stabilniji, da on screen tastatura bude dovoljno pametna i laksa za koriscenje i da mogu da instaliram browser koji nudi kvalitetan desktop experience.
 
Kapiram da ne mogu da pogresim sa iPadima, ali razmisljam zasto bih davao tolike pare ako mogu da prodjem isto (ili bolje) sa necim drugim. 
 
Kakva su vasa iskustva, sta bi vi preporucili? Jel postoji neki uredjaj koji sam ovde propustio a upada u price range? Jel koristio neko iPad Air i kakav je u poredjenju sa "klasicnim"? Trebalo bi da ima slabiji CPU, ne znam koliko to znaci u praksi.
 
Moram da naglasim jos jednom responzivnost i stabilnost :) npr ne znam kakav je Android danas, ali pre par godina su tableti bili blaga jeza koliko je sve bilo ukoceno, seckavo, neresponzivno i neoptimizovano (svaki form factor je imao svoje probleme u aplikacijama).
Edited by trpr
Link to comment
Share on other sites

Realno iPad je najbolji izbor za sve sto si naveo, sad da li Air ili stariji nemam pojma, ali kapiram uzeti najnoviji kad je mala razlika u parama. Ako oces Android onda Nexus, ali cenim da je iPad i dalje bolje resenje. Galaxy Tab izbegni jer realno ponekad secka (nisam probao trojku, ali je to bio problem s dvojkom), Kindle mislim da ovde niko nije probao, ali je manji i losiji od Nexusa. Surface... pa znas vec i sam  [roflmao]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Moja sestra ima neki Kindle koji je dobila iz Kanade , koristi ga za mail , neke beleske itd ,  citanje nekih online knjiga itd , ima ga preko 2 godine i nije se ni jednom pozalila na isti :) Tako da ako hoces da sacuvas 100-150 dolara , uzmi kindle. Ako ne , ne mozes da pogresis sa bilo kojim iPadom. Nadam se da sam ti malcice barem pomogao :)

^.^

Link to comment
Share on other sites

Ipad air ili ipad2 su na apple storu

 

ipad retina je ako ja znam dobro, ipad mini sa retina ekranom (dakle proveri ti to :) )

 

Moj savet je ipad. dosta kolega je kupilo n10 (ej 300 do 320 eura bas je jeftino) i super je, ali meni ne odgovara odnos stranica ekrana i ergonomija koriscenja.

 

Ipad mini mi je jos fantasticniji, ali standardni mi je bolji za čitanje.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Air, iPad nema konkurenciju kad je reč o tabletima

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

nisam verovao da ce RUR po bilo cemu tako jednoglasno da se izjasni :)

da, iPad Retina sada ima samo preko 3rd party radnji (http://www.amazon.com/Apple-Retina-Display-MD510LL-Generation/dp/B009W8YQ6K/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1392071779&sr=8-2&keywords=ipad+retina)

evo sad kad gledam spec, jasno Air odnosi pobedu, ne znam zasto sam mislio da iPad4 ima jaci CPU. Jedino sto na vecim kapacitetima razlika u ceni postaje ociglednija ($500 za 32GB iPad4 vs. $585 za Air istog kapaciteta)

konteplirao sam malo i taj Kindle, pre svega ako bih uzimao neki veci kapacitet, ali me malo plasi taj custom android i specijalizovani app market na kome nema bas svih aplikacija

 

Ipad mini mi je jos fantasticniji, ali standardni mi je bolji za čitanje.

gledao sam i to, al nekako mi ima smisla tek kao treci uredjaj u kuci (posle tableta i laptopa) sto vec postaje izdrkavanje. Ne vidim use-case gde imas samo iPad mini... mozda ako nemas smartphone, jbm li ga. Edited by trpr
Link to comment
Share on other sites

iPad druze i nema zime, trenutno ni jedan tablet nije ni blizu njemu

 

manje vise su svi tu sto se tice konfiguracije,

ali sto se tice same preciznosti tacskrina (sto je mnogo bitno), sto se tice brzine prelazaka iz app u app,

sto se tice same platforme, apple je daleko ispred svih

 

ja licno imama galaxy tab, ali poredeci ga sa ipad-om je daleko ispod

 

"ako ne znas sta je dobro, pitaj sta je skupo" :)

 

poz

radim iskljucivo po preporuci

Link to comment
Share on other sites

iPad druze i nema zime, trenutno ni jedan tablet nije ni blizu njemu

 

manje vise su svi tu sto se tice konfiguracije,

ali sto se tice same preciznosti tacskrina (sto je mnogo bitno), sto se tice brzine prelazaka iz app u app,

sto se tice same platforme, apple je daleko ispred svih

 

ja licno imama galaxy tab, ali poredeci ga sa ipad-om je daleko ispod

 

"ako ne znas sta je dobro, pitaj sta je skupo" :)

 

poz

nexus 10 je isto brz, precizan kao i ipad, a i prelazak iz app u app je prilicno isti da se ne lazemo.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja ozbiljno ne vidim kakvu to prednost može imati ipad, ali trudim se da ćutim :D

 

pa nemoj da cutis, ako gresim negde slobodno napisi, sta si se uplasio? :)

 

salu na starnu, imao prilike da koristim tablete za razno-razne poslove,

stvarno mi je apple bio skoro po svemu uvek za korak bolji.

mislim to je moje licno misljenje.

 

konfiguracije nisam ni gledao,

vec samo kako radi kad krenem da ga koristim.

a stvari koje te najvise nerviraju kod tableta (i koje meni najvise licno znace) su:

koja je preciznost kad klikcem po tacskrinu i ta brzina cirkulisanja kroz aplikacije i ceo tablet.

 

poz

radim iskljucivo po preporuci

Link to comment
Share on other sites

Ja ozbiljno ne vidim kakvu to prednost može imati ipad, ali trudim se da ćutim :D

Meni licno odnos stranica ekrana. Najveca prednost, nije nesto sad "merljivo",  ali meni znaci. i kul mi je "aluminijum feel"

nemoj da cutis, niko te nece pojesti

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...