Jump to content

Gustina vode - gustina leda


OTAC

Recommended Posts

UFF! :/ smrz
 

btw, jel zna neko otprilike koliko ima kg leda npr na onom pezou? :/
ako me sluzi matematika iz osnvone, ima jedno 2-3 metra kvadratna ledenog pokrivaca, 5 cm otprilike debljina leda... hm... ima 5 kg po kvadratnom metru.. moguce da je samo 10ak-15kg na autu? izgleda kao bar 100 :/
 

sida sida e pa sta je, ako je sida nije rak

Link to comment
Share on other sites

Ice baby, ice!

qfh

UFF! :/ smrz

 

btw, jel zna neko otprilike koliko ima kg leda npr na onom pezou? :/

ako me sluzi matematika iz osnvone, ima jedno 2-3 metra kvadratna ledenog pokrivaca, 5 cm otprilike debljina leda... hm... ima 5 kg po kvadratnom metru.. moguce da je samo 10ak-15kg na autu? izgleda kao bar 100 :/

 

led ima manju gustinu od vode tako da ti račun od starta ne valja, na stranu što je površina automobila dosta veća od tri kvadrata :)

Link to comment
Share on other sites

А запремина се мери у грамима, ок.

meri se ako je voda (tj naravno da se ne meri, ali zna se da je na 4 stepena 1g = 1ml, tj 1000 g/1kg/1000ml/1L :D )

prema tome, sta se pravite tose, ovo naravno i vi znate. i znate sta sam hteo reci! 

Edited by OTAC

sida sida e pa sta je, ako je sida nije rak

Link to comment
Share on other sites

Ama covek je hteo reci "masa jednog decimetra kubnog leda je toliko grama, a decimetra kubnog vode ovoliko grama".

 

Koliko je ubo mase i povrsine, to vec ne znam, racunajte pa se svadjajte. Gustina leda je oko 0,92 grama po centimetru kubnom, sto mu dodje isto toliko kilograma po litru. Za vodu je to cirka 1, pa se igrajte. Povrsinu kola ne znam.

Link to comment
Share on other sites

1 litar je 1 litar jebote.

 

1 litar jeste 1 ltiar, ali prcali smo o VODI NA KOLIMA, sto znaci da je 1 litar u isto vreme i 1 kilogram. sta ti tu nije jasno?

ne pricamo o jebenom olovu pa da je jedan decimetar kubni (1 dc3, tj 1 L) mnogo vise od jednog kilograma.

podrazumeva se kad pricam oo vodi da je 1 l = 1 kg

sida sida e pa sta je, ako je sida nije rak

Link to comment
Share on other sites

zovite vma

 

igor i mara to su srca dva

 

1 litar jeste 1 ltiar, ali prcali smo o VODI NA KOLIMA, sto znaci da je 1 litar u isto vreme i 1 kilogram. sta ti tu nije jasno?

 

 

пожалуйста, оставьте на похоронах

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...