Jump to content

Vakcinacija ili ne?


Johnn1e

Recommended Posts

Po ne znam koji put, nije ovo pravnicka diskusija pa da filozofiramo na kome je teret dokazivanja. Imperativ zdravlja javnosti je u pitanju i ako to zdravlje ugrozava sujeverje sire populacije na struci je da dokaze sujevernima da nisu u pravu a ne na sujevernima da dokazuju struci zasto ona nije u pravu.

 

 

 

 

Upravo tebi nije jasno - posto su dokazi prezentovani vise miliona puta. Pravi, naucni, dokazi. Ali tebi ocigledno treba nesto da se raspravljas. Ako imas dokaze koji govore suprotno, izlozi ih - ako nemas, ne mlati bez veze.

 

Sem toga, pravilo tereta dokaza vazi uvek - i nije ograniceno samo na pravo. Tvoje je da dokazes postojanje, a ne moje da dokazem nepostojanje.

Link to comment
Share on other sites

Pravi, naucni dokazi ocigledno nisu razumnjivi ili nisu potpuni, inace ne bismo danas imali ovu diskusiju. Ne ti i ja, voleo bih da mislim da je ti i ja nemamo, jer nemam vremena za bacanje kamencica u plicak. Ceo razvijeni svet ne bi imao tu diskusiju, a ima je. I broj nevakcinisane dece skace iz godine u godinu. 

 

Da ti po peti put objasnjavam zasto je to sto ti pricas o teretu dokazivanja besmisleno, ne bih.

Link to comment
Share on other sites

Pravi, naucni dokazi ocigledno nisu razumnjivi ili nisu potpuni, inace ne bismo danas imali ovu diskusiju. Ne ti i ja, voleo bih da mislim da je ti i ja nemamo, jer nemam vremena za bacanje kamencica u plicak. Ceo razvijeni svet ne bi imao tu diskusiju, a ima je. I broj nevakcinisane dece skace iz godine u godinu. 

 

Da ti po peti put objasnjavam zasto je to sto ti pricas o teretu dokazivanja besmisleno, ne bih.

 

 

Pravi naucni dokazi su i jedno i drugo, a za ovo bacanje kamencica u plicak - pa kad se budes saginjao mozes i da obavis jedan felacio, bezobrazni, arogantni majmune. Ceo razvijeni svet nema tu diskusiju - jer nema gotovo nijedan kredibilan covek koji stoji na strani antivakserske ideologije.

 

Dokazi da nema veze izmedju vakcine i porasta autizma i slicnih gluposti ima koliko oces, proberi i pogledaj - vec je nekoliko puta i linkovano i citirano ovde. Dokaza koji govore suprotno nema apsolutno niti bas jedan. Ti nijednom nisi nikome nista objasnio zasto to ne stoji jer jednostavno nisi u pravu, samo lupetas kao i obicno u svojoj beskonacnoj aroganciji.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Bicu pristojan posto je ovo doktorov zabran, to sto ti u svojoj aroganciji mislis da diskusije u svetu nema a samim tim ni problema, to je decko samo tvoj problem. Ocigledno je ima jer je i do nase Srbijice dosla, time se bave po javnom servisu, americki Kongres ima saslusanja na tu temu kako bi ubedio svoju javnost zbog povecanog broja nevakcinisane dece i tamo, i tako dalje.

 

A to sto te nazivam plicakom je zasluzeno, sa sve kamatom. Dolazis mi pet puta sa pricom o teretu dokazivanja kao da smo u petom razredu osnovne i kao da ja nikad nisam cuo za termin. Pored toga sto si vec ranije na ovom topiku skocio na mene da sam pulen Sladjane Velkov. Dakle, zamisli se nad sobom i koriguj se ako mozes i prestacu da te smatram plicakom. U suprotnom, aj kol dem es aj si dem.


Svaki lek ima nezeljena dejstva, na svakoj kutiji pise i koja su pa ne vodimo ovde raspravu da mozda nisu precutali nesto tu i da mozda aspirin utice na povecan ukupan broj obolele dece od autizma. Ne, vodimo raspravu o vakcinama jer je odredjena grupa ljudi ili skontala da moze da profitira na tome zbog lakomislenosti prosecnog coveka ili jer su prosto psihicki oboleli, a to im je olaksala industrija koja je izbacila vakcinu za kurton (pticiji grip) ne bi li zaradila jos malo.

 

Ok, u pitanju su neki profiteri (koji zaradju od gugl reklama zbog posete zbog kontroverznih tema?:), ili imaju neko psiholosko oboljenje, pa dobro de, zar to onda nije toliko cist slucaj da se razveje sva ta nedoumica i kontroverza nekim jednostavnim clear cut objasnjenjem za sve?

 

Ili stvarno verujes u to da je broj paranoika u svetu toliki da ih je nemoguce ubediti, da svi prosto uzivaju da ne vakcinisu svoje dete i napakoste drzavi i sistemu, da nista od toga nema veze sa legitimnom brigom i do kraja nerazjasnjenim nedoumicama i strahovima obicnog coveka?

 

Po meni problem i jeste u tome sto je Dr No napisao pre koju stranu. Sve se svodi na neko glupavo deljenje u tabore i navijanje, ekstremizaciju izmedju tih tabora i tako dalje. Naravno da ce rasti broj slucajeva nevakcinisane dece kada im sa druge strane razni Barcasi objasnjavaju da su debili, da nije na njima da razmisljaju i nek samo dovedu dete kod najblizeg lekara na inokulaciju i da cute jer su glupi.

Link to comment
Share on other sites

Bicu pristojan posto je ovo doktorov zabran, to sto ti u svojoj aroganciji mislis da diskusije u svetu nema a samim tim ni problema, to je decko samo tvoj problem. Ocigledno je ima jer je i do nase Srbijice dosla, time se bave po javnom servisu, americki Kongres ima saslusanja na tu temu kako bi ubedio svoju javnost zbog povecanog broja nevakcinisane dece i tamo, i tako dalje.

 

A to sto te nazivam plicakom je zasluzeno, sa sve kamatom. Dolazis mi pet puta sa pricom o teretu dokazivanja kao da smo u petom razredu osnovne i kao da ja nikad nisam cuo za termin. Pored toga sto si vec ranije na ovom topiku skocio na mene da sam pulen Sladjane Velkov. Dakle, zamisli se nad sobom i koriguj se ako mozes i prestacu da te smatram plicakom. U suprotnom, aj kol dem es aj si dem.

 

1. Ti si nesposoban da budes pristojan jer smatras da si samo ti inteligentan pripadnik ljudske vrste *tj, samo oni koji se slazu sa tobom eventualno upadaju u tu kategoriju* i smatras da su svi ostali degenerici.

2. Pricas da ceo naucni svet raspravlja o tome - a onda umesto da mi predocis to, podmeces mi raspravu u americkom Kongresu? To sto se prica na sve strane o vakcinaciji ili ne, je apsolutno nebitno posto ljudi koji pricaju o tome su sve samo nisu kvalifikovani da o tome diskutuju. 

3. Doci cu ti i 10ti put ako treba jer si ocigledno dovoljno glup da ne umes da shvatis - a to sto si cuo za termin ne znaci da imas predstavu sta on i treba da znaci. Zato, jedno bojenje - a) imas nekoliko velikih nezavisnih naucnih studija *dve najvece su ukljucile skoro 900 hiljada dece* koje apsolutno i nedvosmisleno dokazuju da ne postoji povezanost MMR vakcine i autizma. b) imas jednu ne nezavisnu studiju sa sukobom interesa uradjenu na 12 dece posle koje je dr izgubio licencu jer se dokazalo da je namerno namestao dokaze.

4. Skocio sam na tebe da podrzavas Velkov, jer kako je Mohican lepo primetio - dajes kredibilitet svima koji ti idu niz kurac, pa i njoj. Jao, jao ona se bori protiv sistema - mora biti da je super. Odjebi sa tim kompleksom Galileo Galileja.

 

 

Zamislio sam se upravo nad sobom - i definitivno cu uraditi sledece: Predstavi NAUCNE dokaze koje "posedujes" i mozemo da polemisemo, posto eto ceo svet vodi naucnu raspravu. Nastavi da baljezgas u svom maniru i stavicu te na blok jer mi opadne svaki put IQ za 20 kad procitam tvoje lupetanje i iskreno receno mi je muka od toga sto si previse glup da bi shvatio da samo samog sebe tapses po ledjima.

 

P.S. Upoznao sam ovde jednog momka koji mnogo voli da se raspravlja ali do granica jedenja govana. I tako jednom prilikom mu drugi drugar kaze "Brate, iskreno mislim da si u pravu za to" i to je zaista iskreno rekao i tako je i zvucalo, a onda ranije spomenuti kaze recenicu za koju nisam verovao da cu cuti "DOBRO A ZASTO SAM JA U PRAVU?!". E, ti si tu negde.

  • Upvote (+1) 3
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Nema tabora, na tebi je da izaberes hoces li rizikovati tih 0.05% komplikacija od vakcine ili ne ali nemoj siriti retardiranu pricu kako su vakcine krive za autizam. Imas bese dve studije svaka na oko 500k dece bese? I vakcinisana deca nisu imala veci procenat obolelih. Koji drugi jebeni dokaz hoces?

 

Verujem da su ljudi glupi van mojih sposobnosti shvatanja i samim tim podlozni svemu zivom, od najnizih zivotinjskih poriva do podloznosti svakakvim uticajima.

  • Upvote (+1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

1. Ti si nesposoban da budes pristojan jer smatras da si samo ti inteligentan pripadnik ljudske vrste *tj, samo oni koji se slazu sa tobom eventualno upadaju u tu kategoriju* i smatras da su svi ostali degenerici.

2. Pricas da ceo naucni svet raspravlja o tome - a onda umesto da mi predocis to, podmeces mi raspravu u americkom Kongresu? To sto se prica na sve strane o vakcinaciji ili ne, je apsolutno nebitno posto ljudi koji pricaju o tome su sve samo nisu kvalifikovani da o tome diskutuju. 

3. Doci cu ti i 10ti put ako treba jer si ocigledno dovoljno glup da ne umes da shvatis - a to sto si cuo za termin ne znaci da imas predstavu sta on i treba da znaci. Zato, jedno bojenje - a) imas nekoliko velikih nezavisnih naucnih studija *dve najvece su ukljucile skoro 900 hiljada dece* koje apsolutno i nedvosmisleno dokazuju da ne postoji povezanost MMR vakcine i autizma. b) imas jednu ne nezavisnu studiju sa sukobom interesa uradjenu na 12 dece posle koje je dr izgubio licencu jer se dokazalo da je namerno namestao dokaze.

4. Skocio sam na tebe da podrzavas Velkov, jer kako je Mohican lepo primetio - dajes kredibilitet svima koji ti idu niz kurac, pa i njoj. Jao, jao ona se bori protiv sistema - mora biti da je super. Odjebi sa tim kompleksom Galileo Galileja.

 

 

Zamislio sam se upravo nad sobom - i definitivno cu uraditi sledece: Predstavi NAUCNE dokaze koje "posedujes" i mozemo da polemisemo, posto eto ceo svet vodi naucnu raspravu. Nastavi da baljezgas u svom maniru i stavicu te na blok jer mi opadne svaki put IQ za 20 kad procitam tvoje lupetanje i iskreno receno mi je muka od toga sto si previse glup da bi shvatio da samo samog sebe tapses po ledjima.

 

P.S. Upoznao sam ovde jednog momka koji mnogo voli da se raspravlja ali do granica jedenja govana. I tako jednom prilikom mu drugi drugar kaze "Brate, iskreno mislim da si u pravu za to" i to je zaista iskreno rekao i tako je i zvucalo, a onda ranije spomenuti kaze recenicu za koju nisam verovao da cu cuti "DOBRO A ZASTO SAM JA U PRAVU?!". E, ti si tu negde.

 

Decko, idi popij neki lekic koji si preskocio, nemoj zdravlje da trpi. A i slobodno me dodaj na ignore ako ti smanjujem IQ, mada je uvek dobro dok ima sta da se smanji u tvom slucaju.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 9
Link to comment
Share on other sites

1. Ti si nesposoban da budes pristojan jer smatras da si samo ti inteligentan pripadnik ljudske vrste *tj, samo oni koji se slazu sa tobom eventualno upadaju u tu kategoriju* i smatras da su svi ostali degenerici.

2. Pricas da ceo naucni svet raspravlja o tome - a onda umesto da mi predocis to, podmeces mi raspravu u americkom Kongresu? To sto se prica na sve strane o vakcinaciji ili ne, je apsolutno nebitno posto ljudi koji pricaju o tome su sve samo nisu kvalifikovani da o tome diskutuju. 

3. Doci cu ti i 10ti put ako treba jer si ocigledno dovoljno glup da ne umes da shvatis - a to sto si cuo za termin ne znaci da imas predstavu sta on i treba da znaci. Zato, jedno bojenje - a) imas nekoliko velikih nezavisnih naucnih studija *dve najvece su ukljucile skoro 900 hiljada dece* koje apsolutno i nedvosmisleno dokazuju da ne postoji povezanost MMR vakcine i autizma. b) imas jednu ne nezavisnu studiju sa sukobom interesa uradjenu na 12 dece posle koje je dr izgubio licencu jer se dokazalo da je namerno namestao dokaze.

4. Skocio sam na tebe da podrzavas Velkov, jer kako je Mohican lepo primetio - dajes kredibilitet svima koji ti idu niz kurac, pa i njoj. Jao, jao ona se bori protiv sistema - mora biti da je super. Odjebi sa tim kompleksom Galileo Galileja.

 

 

Zamislio sam se upravo nad sobom - i definitivno cu uraditi sledece: Predstavi NAUCNE dokaze koje "posedujes" i mozemo da polemisemo, posto eto ceo svet vodi naucnu raspravu. Nastavi da baljezgas u svom maniru i stavicu te na blok jer mi opadne svaki put IQ za 20 kad procitam tvoje lupetanje i iskreno receno mi je muka od toga sto si previse glup da bi shvatio da samo samog sebe tapses po ledjima.

 

P.S. Upoznao sam ovde jednog momka koji mnogo voli da se raspravlja ali do granica jedenja govana. I tako jednom prilikom mu drugi drugar kaze "Brate, iskreno mislim da si u pravu za to" i to je zaista iskreno rekao i tako je i zvucalo, a onda ranije spomenuti kaze recenicu za koju nisam verovao da cu cuti "DOBRO A ZASTO SAM JA U PRAVU?!". E, ti si tu negde.

 

Ево још један одговор, да дам шансу свим несигурним лезбејкама који су лупили минус на прошли одговор, да исто учине и сутра на овом посту.
 
1. ако сматрам да си ти дегенерик, а не сматрам, само да си плитак, или да си то овде демонстрирао у претходним репликама, то не значи да о свима другима мислим исто. Исто тако, ако кажем некоме да је глуп, не значи да о себи мислим као супер интелигентном лику. И наравно, интелигенција није исто што и памет.
2. прочитај шта сам написао горе, не знам да ли си још и злонамеран па си то згодно превидео, али ја сам рекао да постоји расправа, дискусија, нигде нисам рекао научна. То не значи да мислим како не постоји и научна, не знам и мање је битно за поенту. 
3. спинујеш. Ја сам ти рекао да је терет доказивања у овом случају на струци и да она, заједно са владама, системима образовања и медијима, то очигледно није постигла. Доказ - очигледан пораст броја невакцинисане деце, из године у годину. Неким људима очигледно није објашњено и све их је више. И ту долазимо до суштине, за тебе је прича завршена и ствар остаје на "глупим људима" и последицама њихових одлука, а ја мислим да је питање много озбиљно да бисмо се задовољили неким филозофирањем о принципима терета доказивања. Виши принцип, здравствени проблем потенцијално алармантних размера. Смешан си ми јер си ти заправо набријан од почетка, не мислим посебно на мене чак, самном си у бифу јер сам ја посебан карактер, безобзирно ћу да стојим против бесконачно људи у некој расправи, ако верујем да пропуштају неки битан моменат, улога "десетог човека" из WWZ или дванаестог, ако је аналогија 12 Angry Men, би објаснила шта тада покушавам. Набријан си да се доказујеш уместо да нађеш решење, или думаш о истом. Поред тога ме нервира ограниченост, то скакање на прву лопту, злонамерност, неконструктивност и тако штошта, а немам такта довољно да реакцију на све то, увек и са сваким, танано баждарим. Или ме није довољно брига. Сви смо ми несавршени.
4. Мохикан је јако добар момак и волим да мислим мој вредан пријатељ, али уме и он да лупи као Максим. Има и ту емотивну интелигенцију али и мањак "друштвене надградње", или мудрости, да је квалитетније користи. ;) Њему може да се привиђа мој неки комплекс и да ми то каже, теби то не желим да трпим, нити да ти се објашњавам. Боље ти смањи своје пројектовање него што мене овде етикетираш.
Наравно да није тачно да дајем кредибилитет, како ти кажеш, свима који ми иду низ курац. Нити сам ја рекао, нити ти имаш икакав други разлог да претпоставиш тако из ведра неба, да ми она иде низ курац и да је ја подржавам уопште. У то нисам ни улазио, ни на овом форуму нити негде другде. Дакле, дечко, ти за мене, из мог угла, лупаш глупости и истерујеш из мене неког непостојећег ђавола. И ја те тако и третирам, као неку недоказану досаду која ми зуји око главе. Зато сам ти и рекао да се замислиш мало на то о чему се ти и са киме расправљаш. Запео си негде тамо на оном мом указивању на ОЧИГЛЕДНУ потребу да се призна неуспех тог објашњавања које и ти мени овде гураш у лице као дебилу, у најмању руку како би се нашао успешан начин да се то питање реши. 
 
Уосталом, глуп си. :) 
 
(не мислим да си толико посебно глуп, наравно, па због тога овако истичем свуда, и са овом мохи-катоновском фором на крају, него ми стварно иде на курац то толико свођење на лично и глупирање као да смо школарци којима раде хормони. рећи неком да је глуп може бити и део арсенала интелектуалног дискурса, не и намерна увреда. ако је част повређена, нек се брани интелектуално, са неким стилом. супериорност и величина се не доказују агресивношћу и покушајем исмевања, напротив)
Edited by Ramirez
  • Downvote (-1) 5
Link to comment
Share on other sites

моја мама, лекар пред пензију, је изразила резерве према ММР вакцини. да морао сам да је питам.

 

она сматра да није здраво комбиновати имунолошке ударе у толиком обиму (вакцине 3 у 1 или 5 у 1). наравно да не доводи у питање имунизацију путем вакцина, али сматра да није нормално стварати имунитет за 3 или 5 болести одједном, и то код деце, још недовољно ојачале. објашњења типа "боље да дете прими само једну боцу уместо 5 да га не боли, пиле мамино" сматра идиотизмом прве класе и ужасном заменом теза и мисаоном абоминацијом.

 

будући да је поред савремене специјализације, специјализирала и традиционалну (енерго) медицину, у прилици је да синтетише квалитативно нове промишљаје.

 

дакле, не улазећи у детаљне анализе, што се каже "из така", оспорила је ММР и то из једног, мени логичног и интригирајућег угла.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa nije osporila, nego ima rezerve prema nacinu imunizacije, zar ne

 

Sad sa ovim tvojim "OSPORILA JE", a nije osporila, daješ dodatno gorivo za kačenje dijagrama i besmislene rasprave hoćemo li se zaštiti od bolesti naukom, ili ćemo lomiti pileće koske.


samo da dodam, kad sam petra vakcinisao imao sam potpun izbor ocu li ici na 3 u 1, ili da idem na standardno boca, boca, kasikica ili kako vec ide. Niti su lobirali za jedno, niti za drugo, bukvalno sami odlucite.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

моја мама, лекар пред пензију, је изразила резерве према ММР вакцини. да морао сам да је питам.

 

она сматра да није здраво комбиновати имунолошке ударе у толиком обиму (вакцине 3 у 1 или 5 у 1). наравно да не доводи у питање имунизацију путем вакцина, али сматра да није нормално стварати имунитет за 3 или 5 болести одједном, и то код деце, још недовољно ојачале. објашњења типа "боље да дете прими само једну боцу уместо 5 да га не боли, пиле мамино" сматра идиотизмом прве класе и ужасном заменом теза и мисаоном абоминацијом.

 

будући да је поред савремене специјализације, специјализирала и традиционалну (енерго) медицину, у прилици је да синтетише квалитативно нове промишљаје.

 

дакле, не улазећи у детаљне анализе, што се каже "из така", оспорила је ММР и то из једног, мени логичног и интригирајућег угла.

 

 

Ono sto je meni logicno (laik sam, jbga, accept for who I am) jeste ideja da MMR vakcina treba da obezbedi imunitet od tri vrlo slicna virusa. 

Link to comment
Share on other sites

pa dobro, malo ste svi ovde žestoki. pratim, iako ne učestvujem.

 

ne morate se hvatatti za semantiku toliko. ako napišem 10 rečenica gde u 5 ponovim i pojasnim i ogradim, mislim da ne ostaje prostor za semantička osporavanja.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

 изразила резерве према ММР вакцини

наравно да не доводи у питање имунизацију путем вакцина

ti si GARANT horor za šalterske službenike, ljude iz podrške ili uopšte nekog ko treba nešto da ti objasni.

  • Upvote (+1) 2

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

и то из једног, мени логичног и интригирајућег угла.

 

 

 

koji sam opisao prethodnim rečenicama.

 

Jasno je da si u celom postu rekao kakav stav ima, ali ti je kraj posta, kao zaključak, zvučao malo drugačije od prve rečenice - otud i pometnja kod Igora.

PA JASNO JE DA JE OSPORILA JEBOTE O TOME I PRIČAMO ALI SAM REKAO ZAŠTO JE TAČNO OSPORILA. ne zbog autizma, ne zbog dovođenja u pitanje sistema imunizacije putem vakcina, nego zbog modela da se telo tera da pravi 3 ili 5 ili 10 tipova antitela jednovremeno.

 

njena logika, koja je meni jasna, je da je lakše lečiti jednu nego 10 bolesti odjednom. prosto mi je logično da za sve treba vreme i snaga, energija, pa turiranje tolikih bolesti odjednom može da bude NESUVISLO.

 

pokušao sam da dobijem od konstruktivnih ljudi ovde kao što je Džoni, neko mišljenje na nov ugao posmatranja, ali ste mi se javili ti Barkas i Guza.

 

jebomater...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa kako je infinite loop ako donosim kvalitativno novu dilemu? uopšte me zanima, jer sam sklon nekakvoj sintezi "istočne" i "zapadne" medicine. dakle energija protiv hemije, nasilje nad telom ili sklad sa prirodom...

 

homeopatija, akupunktura, psihoterapija, energomedicina, čajevi, biljke, boje, zvuci, čakre, energije... čitave civilizacije se milenijumima leče na sasvim drugačiji način. pokušavam da proširim diskusiju, zapravo.

 

da li svaka sumnja na MMR treba da se čita kao "grebanje po zidovima realnosti", kako reče Šek, ili imamo pravo na zdravu dozu skepse?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

izraziti rezerve je isto što i osporiti, Ćavi stari druže. izražavanje rezervi je nizak stepen osporavanja. izraziti rezerve znači složiti se, uz rezerve.

 

to je semantika. baš zato što znam da ljudi njom ne barataju adekvatno, da i inače neprecizno i pričaju i čitaju i razumeju, umesto da napišem:

 

"lekar specijalista je osporio imunizaciju MMR vakcinom sa stanovišta broja vakcina u jednoj" napisao sam 10 rečenica.

 

ali neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee... uvek ima još nešto nejasno.

 

ne ljutim se, samo se zamaram.

 

i dalje vas volim.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih samo dodao da "lakše lečiti jednu nego tri bolesti" stav nije baš naučni.

Sto ce reci da nam treba imunolog da nam objasni taj novi aspekt koji je draško uveo, a koji nema mnogo direktne veze sa diskusijom jer možeš uzeti pojedinačne.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

izraziti sumnju nije isto sto i osporiti.

 

Osporiti je neporecivo dokazati da je neka stavka pogresna, Dokazima.

 

Mnogo je lepse da napises (ili bar neko na ovom forumu da konacno jednom napise "aha pogresio sam sry") da se nisi lepo izrazio, i da tvoja majka smatra da je vakcinaija neophodna, ali da ima sumnju u novi nacin primene vakcinacije.

 

Mislim, sada nam je to jasno, ali nakon 5 postova gde si u principu rekao da smo glupi, ali da nas ipak volis, kao sto majka koka voli svoje retardirane pilice

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...