Jump to content

Cena konzola danas uz inflaciju


Lucky

Recommended Posts

Zanimljiv chart, naravno ne verovatno 100% precizan, ali interesantno oko toga gde smo :)

 

 

 

You'll see the chart below, which was posted on reddit last month by user Auir2blaze. It puts into perspective the cost of video game consoles from as far back as the Atari 2600 in 1977, to the PlayStation 4 and Xbox One from 2013. According to Auir2blaze's estimates, the GameCube was truly the most inexpensive system beating the Wii by about $25.

Inflation is a tricky calculation, and this isn't the first time someone has tried to put current video game consoles in perspective. The numbers might be slightly different in this similar graphic, but the overall results are the same: despite the incredible graphical advancements compared to previous video game consoles, costs – overall – have come down.
 

 

inflationadjust_610c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Teško mi je da uz ovu sliku prihvatim ovu rečenicu "despite the incredible graphical advancements compared to previous video game consoles, costs – overall – have come down."... :)

 

Još mi je teže da prihvatim cenu PS4 od 295e u Americi i 475 u Srbiji. ;)

 

Genesis je Mega Drive 2.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

A Terminator,...

 

Terminator 2 je, valjda, kopija standardnog Nintenda (NES-a) za sirotinju. Enormno popularan u zemljama poput naše u devedesetim. Postojala je gomila takvih klonova, komšija je imao "Batman", koji je bio u obliku Batmobila :-)

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Teško mi je da uz ovu sliku prihvatim ovu rečenicu "despite the incredible graphical advancements compared to previous video game consoles, costs – overall – have come down."... :)

 

Još mi je teže da prihvatim cenu PS4 od 295e u Americi i 475 u Srbiji. ;)

 

Genesis je Mega Drive 2.

 

pa dobro, to je kao da nemac kaže teško mi je da prihvatim cenu ps4 od 295e u americi i 399e u nemačkoj :)

Link to comment
Share on other sites

Generalno gledano ne vidim nazalost neki specijalni boljitak, deluje da uvek kalkulisu koliko neka srednja klasa moze da izdvoji da kupi detetu da se igra, sto je u US negde $200-600 i onda upakuju u tu cifru sta je moguce u tom momentu. 

 

Misliš, kao, ono, proizvode to što mogu da prodaju [:0]  :tf:

 

Kako nema boljitka - nikad više ljudi nije više boleo kurac za "next-gen" konzole, imho to je veliki napredak [:D]

  • Upvote (+1) 1

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Zbog čega i dalje uzimamo to koliko nešto košta u Americi a koliko kod nas, kad je dobro poznato ničim opravdano pravilo da se cena u dolarima samo pretvori u cenu u evrima i to bude to - 399 dolara - 399 evra. Mene interesuje zbog čega je to tako i kako je to dozvoljeno, ali to je neka potpuno druga priča. Nije kao da se proizvodi u Americi pa ima izvozne takse :)

 

Ono što je "legitimno" pitanje je to zbog čega konzola koja je u Nemačkoj 399e kod nas košta 475e i tu onda dolazimo od ovog Šekijevog odgovora da ta roba mora da se ocarini i lupi marža i slično. Čak i u 'rvaCkoj koja je sad EU će konzola biti skuplja nego u ostatku Evrope, doduše ne drastično, valjda 420-430e.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Terminator 2 je, valjda, kopija standardnog Nintenda (NES-a) za sirotinju. Enormno popularan u zemljama poput naše u devedesetim. Postojala je gomila takvih klonova, komšija je imao "Batman", koji je bio u obliku Batmobila :-)

zar li nije terminator kopija atarija 2600, ja sam ga imao i licio je na ovu prvu sa slike :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...