Jump to content

Preporuka za lap top (40-60k)


Makondo

Recommended Posts

nista mi nisu jasne oznake komponenti za lap topove, ni za grafiku ni za procesor, razlikuju se od desktop oznaka i bolje da mi neko ko zna preporuci nego da se pravim pametan. za komp je vazno da mogu ljudski da raspalim ne toliko zahtevne igre(na medium, moze i na low) path of exile, lol, EU4, tera i slicno. velicina ekrana nije bitna(ne manji od 15inca ofc, bilo bi kul da bude 17 ali nije toliko vazno), bitno je da sa sto manje para dobijem komp koji moze fino da izgura ne zahtevne igre. izdvojio bih maksimum 60k ali bih voleo da dam manje, 45k bi bilo optimalno :D

ne bi bilo lose da ga ima u emmiju ili da je na nekom popustu :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dunari-hp-probook-450-%28h6p50ea%29-156.11.html?productId=38938

 

I traži da ti ubace još 4 GB RAM-a na 1600 MHz, ponajbolje Kingston ili Transcend.

hvala

dobar je, stvarno nema bolji za te pare

jel znas da li svetle dugmici u mraku?

i da li ne pregreva? imao sam i ja, i drug dell-ove koju su pregrevali pa su mi sumnjivi

http://www.emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dunari-hp-probook-470-(h0v03ea)-173.11.html?productId=38937

ovom svetle, mozda se odlucim za ovaj sem ako nema neki zajeb?

 

soul de se uvati za ove od 70k :D

imam ja nadrkan desktop, ne treba mi tolko dobar laptop :D

Link to comment
Share on other sites

HP Probook 450 nemaju osvetljenu tastaturu, to je uglavnom vezano za malo skuplje modele, ovo je bas mainstream poslovni laptop i zato je super isplativ. Sa 470 ti je jedini zajeb sto je ekran 17.3", tacnije nije ni priblizno u istoj kategoriji kao 450 jer je sam laptop znacajno veci, ali ako oces sedamnaesticu je ok izbor. Dosad nisam sreo nijednog Probook-a koji se pregrevao, bas su odlicno izradjeni, ako te takve stvari plase bezi od HP Compaq i Dell Inspiron serija laptopova, a ako uzimas HP Pavillion raspitaj se dobro o konkretnom modelu pre kupovine jer moze doci ponekad do tih problema. Ali realno, Probook je keva u toj klasi.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ja sam promenio 3 lap topa za igranje, dok se nisam nasao u modelu od 130k. HP>Toshiba>HP i sada Asus.

Temperature kod prethodnih modele su bile bukvalno od 70c-105c posle visecasovnog igranja. Poslednji HP je gruvao do 105c, jebeni radijator mi nije bio potreban,dok trenutni asus retko kad predje 60c.

Toshibu ne zelim ni da spomenem, imao sam onu adria verziju, zajeb samo takav. 

Jednostavno, svi se brutalno pregrevaju i samim tim skracuju zivotni vek i performanse. Ako lap top nije posebno predvidjen za igranje i nije reseno hladjenje, bolje da ga ne uzimas ako mislis da se igras po ceo dan na njemu.

 

Kao osoba koja zbog konstantnog setanja sebi ne mogu da uzmem desk i solidnog iskustva u zadnje 3 godine sto se tice lap topova i igranja, preporucujem ti da ne uzimas modele kod kojih nije reseno hladjenje.

Tacnije ti ne preporucujem uopste uzimati lap top, razmisli koliko ti je uopste potreban. 

Edited by biss
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...