Jump to content

Heroes of the Storm - slobodna diskusija


Grotar2

Recommended Posts

Mislio sam da je chromie smor jer mi je licila na generickog dota2 heroja, ali posle poslednjeg klipa gde prikazuju sve njene abilitije i talente deluje i ona posebna (odusevljava me to sto u hots svi heroji imaju neku zvrcku po kojoj su posebni), moze se osetiti karakter. Ne igram wow i bilo mi je škk kad sam je prvi put video - sada bih je cak i kupio.

Edited by Echo
Link to comment
Share on other sites

Oba heroja su dobra.Medivh mi se bas svidja.Taman sam nastekao golda da kupim par heroja kad krene taj ranked.Doduse nisam odavno igrao,ali ima dosta vremena da se udje u stos.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, SpiRo said:

Jel mi se cini ili ljudi sve manje i manje igraju? U poslednje vreme vidjam samo Sa1Nta i Pedju kako igraju.. 

pa evo recimo ja ne igram, ali generalno trenutno ne stižem, ne zato što igram nešto drugo. verovatno ću cepati malo overwatch kad se pojavi.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, voodoo_ said:

Tako nas je Laki svojevremeno navadio da uzmemo TF2 (dok nije bio F2P), sad samo on igra :D

1. ja ne vabim ljude da uzmu overwatch, sada sam nešto stariji i iskusniji i preporučujem da sačekaju svi da postane f2p :)

2. u pravu si realno :( mada ima još 2-3 lika koji cepaju redovno pa kao odigramo nekad pokoju :) 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, SpiRo said:

Dal i ja da uzmem taj Overwatch..

 

Mani se :D njesra je i preskupo je. Dobra je da iskljucis mozak i ispucas se max pola sata, posle je mnjeeeh.

Ja odigram 1 nedeljno kad se skupi neko drustvo i odradim dailye, skupljam gold, ne odustajem. Jedva cekam kraj juna da pocne season 1 i da se iskristalise malo ladder i ispegla sve, onda cu da prangijam opet!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sa1Nt said:

sta znam, meni se dja igra uz sve ocigledne minuse :D doduse, djape i ja smo uzeli overwatch koji izlazi za nedelju dana pa cemo da vidimo :D

Meni hots nikad bolji, ozb :) Pola tih minusa je od ljudi koji u hots-u traze dota iskustvo. Hots je 'arkadna' moba, sve se svodi na akciju, roming, sibanje, objektive... Mape su kao 'nivoi', kad odigras jedan ucitas drugi, pa treci... Nema onog osecaja "idemo sad sve otpocetka" na pocetku svake partije, samo cepas jedna mapa za drugom, kao na kanteru.

Onaj ko to skonta, onda krene da uvidja pluseve igre, pa fenomenalne animacije, igra je jako napredna na tom polju, oseca se koliko je igra visokobudzetna - problem je samo sto posle tog nekog razocarenja ljudi mnoge stvari ne primecuju ili zanemaruju.

Naravno, ima tu jos dosta prostora za unapredjenja, pogotovu u matchmakingu i u HL (da se ne desava da neko ko je rank 17 ne zna da treba sa zmajem da napadne core, umesto sto bije fort dole dok njihovi heroji ne respavnuju), ali generalno igra je cista zabava.

Problem je sto je veliki broj ljudi koji je prestao da igra lol ili dotu nastavio da je gleda (i da ne igra nista), umesto da proba nesto novo. A siguran sam da veliki broj ljudi koji bi probali hots nikada ne bi vratilo na lol i dotu - naravno da nisu od onih koji stvarno vole taj njihov gameplay i strategiju.

Samo sto vecina takvih sa lol-a i dote koji probaju hots stanu na jednu liniju pucaju minionse prvih 20 minuta, i kada izgube, kazu - igra sranje.

Edited by Echo
  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Jedna nadrealna partija od sinoć, ranked (jea, kasno sam se setio kad će da resetuju uskoro). Šareniš od tima, jedan je sigurno bio Rus sudeći po slovima u nicku. Niko ništa ne piše u chatu.

Kreće banovanje i ko za inat igra stavi mene da biram. ''Šta ćemo da banujemo?'' Tišina... OK, banujem Tracer. I dalje tišina.

Nastavlja se pickovanje, naš tim uzima Stitchesa, Li ming, Lili i Kerrigan. Ja rezervisao Gazlowea, ima smisla jer je mapa Infernal shrines (passive ulti ftw). Drugi ban. I dalje tišina. Banujem Kharazima da protivnicima isečem healera.

I tako narednih 30 minuta, totalna tišina u chatu, poneko nešto pinguje. Relativno izjednačeni iako ne uspevamo da zauzmemo šrajnove svaki put za 4-5 killova. Na kraju smo i pobedili. Samo jedna osoba pored mene ispiše gg.

Za godinu dana mislim da nisam naleteo na ovako čudnu partiju, gde nema ni besa ni proslave u chatu. Ljudi su pritom znali šta da rade, pushovalo se kad treba, bežalo kad je frka. Ne mogu da poreknem da mi je prijalo :)

la estrella de la muerte

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Echo said:

Meni hots nikad bolji, ozb :) Pola tih minusa je od ljudi koji u hots-u traze dota iskustvo. Hots je 'arkadna' moba, sve se svodi na akciju, roming, sibanje, objektive... Mape su kao 'nivoi', kad odigras jedan ucitas drugi, pa treci... Nema onog osecaja "idemo sad sve otpocetka" na pocetku svake partije, samo cepas jedna mapa za drugom, kao na kanteru.

Onaj ko to skonta, onda krene da uvidja pluseve igre, pa fenomenalne animacije, igra je jako napredna na tom polju, oseca se koliko je igra visokobudzetna - problem je samo sto posle tog nekog razocarenja ljudi mnoge stvari ne primecuju ili zanemaruju.

Naravno, ima tu jos dosta prostora za unapredjenja, pogotovu u matchmakingu i u HL (da se ne desava da neko ko je rank 17 ne zna da treba sa zmajem da napadne core, umesto sto bije fort dole dok njihovi heroji ne respavnuju), ali generalno igra je cista zabava.

Problem je sto je veliki broj ljudi koji je prestao da igra lol ili dotu nastavio da je gleda (i da ne igra nista), umesto da proba nesto novo. A siguran sam da veliki broj ljudi koji bi probali hots nikada ne bi vratilo na lol i dotu - naravno da nisu od onih koji stvarno vole taj njihov gameplay i strategiju.

Samo sto vecina takvih sa lol-a i dote koji probaju hots stanu na jednu liniju pucaju minionse prvih 20 minuta, i kada izgube, kazu - igra sranje.

HotS mene na primer lako "izgubi" - ako ne odigram dan-dva, zaboravim i da postoji, to je veoma interesantno nešto što mi se nije događalo često kod igara koje igram nešto duže i intenzivnije. Ne znam zbog čega :)

 

1 hour ago, 3LANCER said:

Jedna nadrealna partija od sinoć, ranked (jea, kasno sam se setio kad će da resetuju uskoro). Šareniš od tima, jedan je sigurno bio Rus sudeći po slovima u nicku. Niko ništa ne piše u chatu.

Kreće banovanje i ko za inat igra stavi mene da biram. ''Šta ćemo da banujemo?'' Tišina... OK, banujem Tracer. I dalje tišina.

Nastavlja se pickovanje, naš tim uzima Stitchesa, Li ming, Lili i Kerrigan. Ja rezervisao Gazlowea, ima smisla jer je mapa Infernal shrines (passive ulti ftw). Drugi ban. I dalje tišina. Banujem Kharazima da protivnicima isečem healera.

I tako narednih 30 minuta, totalna tišina u chatu, poneko nešto pinguje. Relativno izjednačeni iako ne uspevamo da zauzmemo šrajnove svaki put za 4-5 killova. Na kraju smo i pobedili. Samo jedna osoba pored mene ispiše gg.

Za godinu dana mislim da nisam naleteo na ovako čudnu partiju, gde nema ni besa ni proslave u chatu. Ljudi su pritom znali šta da rade, pushovalo se kad treba, bežalo kad je frka. Ne mogu da poreknem da mi je prijalo :)

čisti profesionalci!

Link to comment
Share on other sites

Laki, pa zavisi koliko igras, ako igras dve partije dnevno po 20 minuta, to je fina rekreacija (sluzi svrsi), ali realno sa sat vremena dnevno ne mozes da se navuces na neku igru. Ono, lepo ti je i zanimljivo kad imas prilike da je igras, ispunilo ti popodne, ali nisi navucen.

Kontam da za dotu i lol mora da ulozis sate i sate, dok naucis da igras ti si se vec navukao :) Ne kazem da su te dve igre nuklearna fizika, ali ortake sam hots naucio za jedno popodne, drugo popodne vec bili funkcionalni :) Naravno uz skajp na dalje, ipak im je falilo iskustvo, pa im kazes gde treba da idu ili sta da urade, dal da se povuku, da se ne sibaju, ali vec si mogao da racunas na njih na neki nacin (bolji su bili od onih ludih rusa svakako). I igra im se jako svidela. Ali recimo da nismo igrali sutra i prekosutra oni bi vec polako zaboravili na igru jer nisu ulozili ni truda ni vremena da je savladaju. Ali evo, sada, posle par meseci, navuceni su... Udubili se u taktike, tajminge, tim kompozicije, kao i svaka igra u koju ulozs vreme.

A kul je jer lako mozes da navuces bilo koga iz okoline, kao na kanter fazon. Samo da voli da igra strategije, da se ne gadi od coveculjaka i strelice. :)

Imam teoriju da je Li Li napravljena bas za devojke, fazon treba nam peti, hiler, ajde pile, vidi kako je slatka pandica, sedi ovde i prati nas samo - i samo pritiskaj Q Q Q, ne mora nisanis, nista, samo nas prati i Q Q Q :):)

Edited by Echo
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Echo said:

Laki, pa zavisi koliko igras, ako igras dve partije dnevno po 20 minuta, to je fina rekreacija (sluzi svrsi), ali realno sa sat vremena dnevno ne mozes da se navuces na neku igru. Ono, lepo ti je i zanimljivo kad imas prilike da je igras, ispunilo ti popodne, ali nisi navucen.

Kontam da za dotu i lol mora da ulozis sate i sate, dok naucis da igras ti si se vec navukao :) Ne kazem da su te dve igre nuklearna fizika, ali ortake sam hots naucio za jedno popodne, drugo popodne vec bili funkcionalni :) Naravno uz skajp na dalje, ipak im je falilo iskustvo, pa im kazes gde treba da idu ili sta da urade, dal da se povuku, da se ne sibaju, ali vec si mogao da racunas na njih na neki nacin (bolji su bili od onih ludih rusa svakako). I igra im se jako svidela. Ali recimo da nismo igrali sutra i prekosutra oni bi vec polako zaboravili na igru jer nisu ulozili ni truda ni vremena da je savladaju. Ali evo, sada, posle par meseci, navuceni su... Udubili se u taktike, tajminge, tim kompozicije, kao i svaka igra u koju ulozs vreme.

A kul je jer lako mozes da navuces bilo koga iz okoline, kao na kanter fazon. Samo da voli da igra strategije, da se ne gadi od coveculjaka i strelice. :)

Imam teoriju da je Li Li napravljena bas za devojke, fazon treba nam peti, hiler, ajde pile, vidi kako je slatka pandica, sedi ovde i prati nas samo - i samo pritiskaj Q Q Q, ne mora nisanis, nista, samo nas prati i Q Q Q :):)

realno, nije ti loša teorija :)

što se igranja tiče, slažem se sa svim, ali na primer kada sam igrao quake ili ut ili tf ili šta god, može da prođe i po nedelju dana, meni osmi dan bude super zanimljivo da igram i "doziva me" :), hots ne toliko.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

realno, nije ti loša teorija :)

što se igranja tiče, slažem se sa svim, ali na primer kada sam igrao quake ili ut ili tf ili šta god, može da prođe i po nedelju dana, meni osmi dan bude super zanimljivo da igram i "doziva me" :), hots ne toliko.

A generalno, ostale strategije? Slabo vas poznajem ovde, ne znam sta ko igra. :) Posto si naveo primere shootera, ne znam dal te tako dozivala i neka strategija.

---------

Mada ne kazem ja, razumem ljude koji stavljaju dotu ispred hotsa, kontam zasto joj daju prednost.. Ima i hots strategiju, i takticko napredovanje i dobijanje pozicije, ali vec posle minut i po javlja se objektiv i krece akcija hteo ne hteo :) I za razliku od dote comeback je moguc i posle 3/4 lose partije, naravno ako u tvom timu "ima neceg" samo treba da klikne. Sto se kaze moguce je "kampanjski" pobediti. Neki to jednostavno ne vole, vole da grade pobedu otpocetka... "redovno da uce, rade domace" i na kraju izadju i pobede, i koliko vidim dota ima celu nauku o tome. Licno ja vise preferiram "arkadniju" verziju, ima taktike, tajminga, svega, ali su zavrsnice mnogo vise "filmske" nego "sahovske", nenormalne kradje boss-a, hvatanje sva tri altara iako je njima samo jedan dovoljan za pobedu (naravno, sve pod uslovom da u tvom timu "ima neceg" ili da neko ima "zvezdani trenutak" sa svojim herojem)... Iskreno nisam igrao skoro strategiju sa vise adrenalina od ove (a da fazon bude veci, igra me tako radi "pod stare dane", mogu da zamislim sta bi bilo da sam je igrao u godinama kada je Red Alert 2 bila dovoljna za isti takav osecaj).

Ali dobro, da ga ne tupim vise, na kraju uvek zavisi od onog sta ko preferira, naravno. Samo je fora da se hots ne posmatra kroz prizmu dote, okrnjena dota i to - pola stvari je izbaceno (i pola novih ubaceno) da bi se akcija ubrzala i podigla na "filmski" nivo, a ne "da bi glupi ljudi mogli da igraju mobu", kako vlada opste narodno internet verovanje.

Edited by Echo
Link to comment
Share on other sites

Pa kod dote sam imao trip da mogu da je igram i posle većih pauza, jednostavno me je držala dosta dugo - možda bi i dalje da se ekipa nije manje-više raspala pa nije bilo prilike da se igra. 

Meni kod hotsa odgovara brzina, ne dopada mi se što za jednu partiju dote moram da odvojim čitavo veče, ali eto, nešto mi tu fali da bi mi se skroz svidela, kao što sam već pisao odavno, nekako nemam utisak da radim neki dmg niti da meni rade neki dmg niti da kao tim činimo neku štetu, kao da "zdravlje" opada od strane nekih eksternih faktora :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...