Jump to content

Heroes of the Storm - slobodna diskusija


Grotar2

Recommended Posts

Halp.

 

Heroes of the Storm has stopped working:

Problem signature:
  Problem Event Name:    InPageError
  Error Status Code:    c000009c
  Faulting Media Type:    00000003
  OS Version:    6.1.7601.2.1.0.768.3
  Locale ID:    2057
  Additional Information 1:    55f1
  Additional Information 2:    55f1f6841185646361dd466e6f8b1025
  Additional Information 3:    7c85
  Additional Information 4:    7c850e8c1728eea13e032dfcda4b64b7

Read our privacy statement online:
  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
  C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

 

Igrao danas sa Xulom prepodne, dosao malopre kuci i... ovo.

Restartovao komp i isti zonfa. Ideje pre reinstalla?

 

 

Reinstall nije pomogao. Kad install dodje do "playable" momenta, update stane i prijavi gresku sa dllom (koji sam nasao i apsolutno nista ne mogu da mu uradim).

Edited by Feno
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Neko je prijavio da je problem sa xul welcome screenom. I interesantno, slicno mi se desilo na poslu sad kad sam probao da startujem igru. Pokrene je, i pre nego sto ucita igru hanguje na black screenu. Ja reko koji kurac i ovde sad, medjutim ufura se, ALI umesto xula dobijem li ming. Kliknem na play vidim da skida neke fajlove u pozadini, vratim se na homescreen igre i snimim xula, ali ceo screen radi mega jadno, tipa 20 fpsa. Restartujem igru, sve kul. E sad posto gajbi ne mogu da instaliram vise klient (ukoliko to nisu sredili) reci jel ima taj rebuild sanse u tom sakatom stanju? I ako ima, what do freind?

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Nema poente da resetuju ako nesto sustinski ne promene sa napredovanjem kroz mmr/rankove.

Ja sam HL poceo kao 39 rank, sada sam 33 sto je i moj maksimum, kao u zid da udaram svaki put. Nema teorije da ga predjem - trollovi, afk, svadja, psovanja, gine po 19 puta, rasprava cija je puska veca...

E sada, pre nego sto neko kaze, verovatno si smesten na rank kojem pripadas, samo da kazem - HL sam poceo da igram relativno brzo od instalacije, a HOTS je moja prva MOBA u zivotu, nisam znao sta je core, lines... push... Nista bukvalno. Sada imam 2300 partija, a "ulica" me naterala da mi mozak radi, daje ideje, preokrecem poraze u pobede... Mozda nisam skolski kosarkas, ali sam ono dobar ulicni basketas.

Kada sam krenuo, igrao sam samo sa silvanom (i molio boga da je neko ne izabere), sada igram dobro sam mnogo heroja, sa 5-6 bas dosta dobro - rank isti.

I ajde sada nek neko kaze da trenutni MMR ima nekog smisla. Meni MMR isti (plus minus) kad sam prvi put procitao sta je core i sada posle 2300 partija.

A za to vreme srecem likove 23 rank, 16, 11, 7... Rade merc za vreme punishera, jedan link rank 1 krenuo sam da uhvati gornji dragon shrine u 25 min, silovali ga gore. Dzaba vices, pingujes... Eto.

‌Sve u svemu neki su za MMR reset, neki nisu, zavisno kako se kome zalomilo. Ja iskreno mislim da tom sistemu treba velika promena, samo nisam siguran da li blizzard moze da je izvede. Ali ovi sada rankovi i MMR su najveca besmisao koja postoji.

 

Ok ovi sto imaju ne znam koliko hiljada MMR, to nije slucajno. Ali ovi novokomponovani rank 1 igraci sa po 200 partija, a ne znaju novcic da skupe na piratima nego igraju nekakve lol taktike, neka hvala. Ok, mozda imas skill sa herojem, ali neverovatno da se nedostazak iskustva koji se odrazava na igru i lose odluke kao posledica svega toga, ne odrzavaju na MMR.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Imam slucnu pricu kao i ti. Poceo sam kao rank 33. Stim sto meni varijacije idu od ranka 30 do ranka 20. Kad dodjem do ranka 20 kao da udarim u zid. Ide talas gde igram u timu sa totalnim kretenima i bez problema padnem sa 20 na 28 bez ijedne pobede. Kad sam pricao sa spirom o tome on mi je pomenuo da je imao slicnu procu i da kad je napravio novi acc bez problema je dosao do ranka 1. 

Link to comment
Share on other sites

Tako je svima. Posle dosta odigranih partija blizzard odluci tvoj MMR i rank kom pripadas i neces ga probiti sam. Vi imate te varijacije na vasem ranku ja imam iste te varijacije na mom ranku, totalno je nebitan rank koji ti pise. Recimo redjam mnogo pobeda i onda u nedelju dana odem 25 poraza u minus, bukvalno ista stvar. Na kom ranku zakucas tu ces i da ostanes zato sto je igra napravljena da svaki rank ima 2% player base i da igraci imaju 50% win rate, ONI SE CAK HVALE TIME. Ja imam 50% win rate a AFK-ovao sam minimum 400 od 600 poraza u HLu, to je bezumno.


Ja mislim da kada doguras do tog 20 ranka, nemoj vise da igras sam. Igraj sa nekim ko je veci MMR od tebe, da bi nekako probio taj zid. Igraj heroje koji imaju najveci win rate, i najkorisnije heroje za datu mapu. Ja ne vidim drugi nacin. 


Ljudi koji imaju mali MMR zele reset, ljudi koji imaju veci MMR ne zele reset. Jednostavno ne zele opet da prolaze kroz RNG pakao. 

Link to comment
Share on other sites

Taj 50% win rate je toliko isforsiran da unistava ovu igru. Ok, kontam kako bi on trebalo da funkcionise - kada vezes par pobeda, tvoj MMR raste, pa krene da te sparuje sa jacima, i ako nisi jaci od njih izgubis. I tako ostanes na 50% win rate.

Ali ne znam sto tako zaista nije u praksi? U praksi je taj 50% win rate toliko isforsiran da tacno vidim kada dodju "time to lose" mecevi. Ne dobijes ti bolje protivnike, nego dobijes takve idiote u ekipi, da se prosto zapitas kako oni uopste izgledaju i da li to hoda na dve noge. Ok, nekad dobijes ljude koji ne znaju, ili isprobavaju novog heroja, ok - ali su ti ljudi normalni, komuniciraju, reaguju... Ali kad dodje vreme za forced 50% - prosto se molis da dobiju kolektivni lag i da beginner AI upadne umesto njih - vece bi sanse imao za pobedu (a i vise bi se odazivali na pingove).

Kazu ljudi, rank 15 je idalje trash rank. Pa sto bre blizzard dozvoli da neko ko blage veze nema bude u tom ranku? Meni to izgleda kao da oni zele da svaki rank ima dobre i lose igrace da bi mogli da "namestaju" meceve za 50% win rate. Zamisli kada bi na rank 20 svi znali da igraju. I da ti zbog bolje organizacije ili ideja vezes 15 pobeda za redom? I umesto da te blizzard spoji sa nekim rank 10 da izgubis od boljeg, on ima za tebe bolida u tvom ranku sa kojim ce da te spoji, da bi odrzali ravnotezu u kosmosu.

To su rasprave da li MMR HELL postoji ili ne, ako spomenes to na nekom forumu napljuju te zesce, ali nemoj da se lazemo. Svi znamo da postoji. Samo su ovi novokomponovani rank 1 sa 200 partija previse glasni jer time brane sebe.

Zato i kazem - dzabe mmr reset ako algoritam ostane isti. Nije fora da budem ni rank 10 ako ce mi kvalitet meceva ostati isti, iako u istom ranku krenem da dobijam idiote kada vezem 7 pobeda za redom.

Rank treba da predstavlja nesto, on sada ne predstavlja nista. Svaka cast izuzecima, i onima sa zaista velikim MMR-om. Ali genije sam vidjao i na ranku 25. Sta on trazi tu? Dok mu 1000 retarda zauzima mesto 10 rankova iznad?

Link to comment
Share on other sites

Ti rank 1 igraci sa 200 partija su smurf-ovi, prodavci akaunta i kupci. 

Rank definitivno nista ne predstavlja vec samo taj hidden mmr koji je smece, a nije mi ni jasno zasto je hidden. Kada poprave MMR, kada budu iskljuci moronski sistem da svaki igrac ima 50% pobeda, kada budu iskljucili da svaki rank ima 2% player base i rankovi ce samo da se korektuju. A dok to ne urade mogu da ocekuju da budem cancer ove igre koji ce da se siri i da je izjeda. 

Zasto moron da nema rank 50 i 30% win rate? Zasto neki dobar igrac da nema 80% win rate? Zasto da nemamo 5 miliona rank 30 igraca i 10000 rank 1 igraca? 

Link to comment
Share on other sites

pa po meni su ga previse nerfovali.. narochito shto su digli mana cost za scythe koji je jedini range spell jebaga :)

Pa zato sto ima 2 jaka wave clear-a. Ovako ce manje da spamuje i sporije ce da cisti linije. I treba tako.

pa po meni dovoljno je shto su smanjili dps na scytheu:

Damage reduced from 300 (+4% per level) to 240 (+4% per level).

al' jebiga oni bolje znaju :) kapiram da ce jos da ga nerfuju dok ne postane beskoristan :)

Link to comment
Share on other sites

pa po meni dovoljno je shto su smanjili dps na scytheu:

Damage reduced from 300 (+4% per level) to 240 (+4% per level).

al' jebiga oni bolje znaju :) kapiram da ce jos da ga nerfuju dok ne postane beskoristan :)

Ma de Blizzard zna sta radi. Ja sam igrao WOW dugo i njihovi balans patchevi su uvek bezumni. Op > Shit > Op > Shit > Op > Shit, klasika. 

Ali razumem taj Xul nerf. Nisam ga igrao ali kupicu ga sada kada mu padne cena po mozemo u QM [roflmao]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...