Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

19 hours ago, cali said:

MekGregora. On je glavni negativac u filmu, i boli koliko ne ume da glumi. Scenaristi su bili svesni toga, pa su mu dali lika koji je toliko iskarikiran, da mi je prosto zabavno gledati ga. Nekome će to smetati, i to je ok.

taj lik je toliko antipatičan da ja ne znam ko njega može da gleda ozbiljno 🙂

ok, super, dobar borac evidentno čim je bio najbolji na svetu ili šta već, ali od pojave, face, svega - odbojnost 1000% 🙂

Link to comment
Share on other sites

Zato i kažem da mi je MekGregor obrnuo igru koliko je loš, da mi je postao dobar. Pogledaj ovaj biser od introa (blagi spojler, ipak je scena iz filma) 😄

Spoiler



 

Edited by cali
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/26/2024 at 11:38 AM, G!!! said:

deluje da je vise greska rezisera sto je forsirao tolike krupne kadrove na njegovu facu nego sto on ne zna da glumi

ne možeš da uzmeš njega i onda ga ne snimaš toliko u facu kad si ga već platio tolike pare da glumi u filmu :))

Link to comment
Share on other sites

On 3/30/2024 at 2:26 PM, Lucky said:

ne možeš da uzmeš njega i onda ga ne snimaš toliko u facu kad si ga već platio tolike pare da glumi u filmu :))

pa istina, mada nisam gledao film pa nemam pojma ni koliko je zapravo koriscen, ako je jedan od glavnih likova onda je katastrofa manje vise neizbezna 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jednom odlučim da odem u bioskop posle sto godina (tj. posle FEST-a zapravo) i nabodem baš na dan kad Cineplex slavi rođendan i svi filmovi su 250 dinara :)) Više ljudi u bioskopu nisam video od tipa premijere Matrixa u Sava Centru 2000. godine :)) Na pozitivnu stranu karta je 250 dinara, kad mi reče ovaj 500 din za dve karte ja rekoh zeznuo se naplatio mi samo jednu.

U svakom slučaju pogledao sam DUNE 2, i šta ga znam. Nije mi bolja nego prvi deo, ne mogu da kažem, ali opet nije mi ni toliki smor i promašaj kao što sam čitao po netu. I dalje drži pažnju, i dalje tu ima zanimljivih scena. Ovaj Batler (Feyd-Rautha) je odličan, meni i dalje Rebeka sjajno izgleda (znam da ima neistomišljenika ovde!) i dalje ne kapiram šta ljudi vide niti u Timotiju niti u Zendeji 😞 Najsmešnije mi je što su neke klinke silne došle da gledaju film jer "jao glumi timoti" pa se smorile i otišle posle pola sata :))

Malo su mi nekako skrajnuti Raban koji je kao totalni retard i Stilgar koji je comedy relief lik, dok je Brolin - Brolin, sa tom svojom jednom arhetipskom ulogom koju uvek glumi :))

"Plašim se" Irulan u trećem delu jer je dosta neuverljiva ovde, a generalno će ceo treći deo morati baš da bude "spektakl" da ne bi nastavio ovaj neki put stagnacije ako ne i opadanja kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, cali said:

Mislim da je Snajder potpisao ugovor za dva dela. Treći deo tek treba da Netfliks odobri, i pitanje je da li će se to desiti jer su rejtinzi prilično loši za tako skup film.

Inače Snajder planira 6 filmova da snimi u ovom univerzumu 😄

hahaha, pogreši čovek! :))

Link to comment
Share on other sites

Žrtvovao sam ja sa Rebel Moon 2, da vi ne morate.

Film je realno poslednja trećina prvog filma koja je nekako mutirala u nastavak. Dok je prvi deo imao world building, story arc, lokacije i makar nekakav razvoj likova. Dvojka počinje time što su ovi u selu, spremaju se za napad i odmah prelazimo na konačnu bitku. Kao da sam počeo da gledam Sedam Samuraja od polovine filma 😄 Scene borbe su dobre, ali kad me nije briga za likove nisam nešto ni investiran, za razliku od npr. odbrane Helmovog Ponora u Gospodaru Prstenova. To je stvarno šteta jer su glumci sasvim dobro obavili svoj posao sa ono malo materijala što im je scenario dao.

Sve u svemu zaobiđite jer nije ni tolika saobraćajna nesreća kao kec, koliko je jedno veliko ništa.

 

Edited by cali
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Lucky said:

ja ne razumem samo kako je nastao drugi deo kad je prvi toliko loš... osim ako ga nisu skoro celog već bili snimili pre nego što su pustili kec.

Cali je rekao sve što treba, mogu samo da se nadovežem na ovo tvoje pitanje kako je nastao - nastao je kao Snajderov predlog novog Star Wars filma (ili trilogije?) koji mu je Lucasfilm odbio, pa je uradio re-write re-purpose štagod u nešto novo i originlano, što je ispalno nit' novo, nit' originalno :D

Ja se sećam da sam zaspao tokom finalne bitke u prvom delu :D i drugi ne planiram ni da gledam :D

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako, ali meni je drugi deo za nijansu manje los od prvog, valjda su ocekivanja bila u minusu, nema loseg i nedorecenog pokusaja gradnje univerzuma koji sustinski ne bi stao ni u tri filma, prosto ima jedna velika akcija i borba i to je to. Daleko manje ambiciozno i realnije je. Ima tupavih scena (npr seljaci nose snopic sena na ramenu kao da je svaki tezak 20 kg lol), 3 dana zanju zito, a 2 dana se spremaju za borbu u fazonu srednji vek ljakse sa drvenih vila uzima plazma pusku vs steam-punk 23. veka... e da zaspao sam oko 20 min pred kraj ! 🙂

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prvo mala digresija, pustio sam sinoć dok mi je još sveže Dinu na TV-u i potvrdio ono što sam i govorio - nivo detalja na televiziji na 1080 ili 4k ne može da se meri sa bioskopom. Bukvalno mnogo više stvari se vidi nego na platnu. OK, i dalje je platno super za ugođaj, ogromno je, zvuk šta god i svakako Dinu i slične filmove treba tako gledati, ali evidentna je razlika u kvalitetu, posebno kada se na primer gledaju mašine / letelice itd, njihovi oklopi, oprema... i tako. ne znam što sam ovo napisao ali ne škodi!

Late night with the devilhttps://www.imdb.com/title/tt14966898/

image.png

Videh ovaj film još pre x meseci međutim nešto je bio loš rip sa neta, pojavio se tu i tamo negde, ali evo sad stiže kako valja. I šta ga znam, nije loše. Talk show sedamdesetih gde voditelj muči muku sa gledanošću pa odlučuje da tokom noći veštica organizuje uživo prizivanje đavola u emisiji. Sve gledamo kroz "zvanični prenos" te epizode na televiziji kao i "Found footage" snimke u pauzama prenosa itd.  OK su potrefili taj seting tog perioda, sama radnja je zanimljiva, kraj malo zbrzan ali kao ajde, ima nekog smisla.

Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2024 at 12:43 PM, cali said:

Takođe je postavila legitimno pitanje na koje nisam znao odgovor: Ako Fremeni pričaju o povratku raja i planeti koja se zove Dina, šta to znači o nastanku ekosistema? Da li su crvi sami vremenom dezertifikovali planetu, ili su velike kuće nekako to postigle kako bi imalo više začina?

kako to mislis nisi znao odgovor?!
Napusti topic!

  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...