Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

42 minutes ago, DJAPEH8 said:

Pa ono, ne, bar ne iz mog ugla gledanja i ocekivanja 🙂 Recimo kraj Sopranovih je poenta (ili je trazi sam), ali ovo sta ga znam.

ok, ako tragaš za tim, onda možda nije ok i trebalo je da ga završe tako što

[spoiler]klinka gleda u daljinu, dolazi i Džulija, pogleda i ona i tu ide fade to black[/spoiler]

pa onda ostaje da se pitamo!

ali meni je iovako kul skroz, šta više bolji je nego da je bio obrnut kao 

Spoiler

"jao ipak nije to sve tako šala mala"

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2024 at 11:54 PM, cali said:

U ovoj crnoj komediji, autora Biti Džon Malkovič, glavna uloga je Kejdž - nebitni profesor sa krizom srednjih godina koga ljudi širom sveta počnu da sanjaju. Neću reći ništa sem da Nikolas Kejdž ponovo poentira, i da vredi gledati.

pogledah sinoć! Veoma interesantno 🙂 Odličan je Kejdž, posle sam čitao da je sam smislio sebi frizuru 🙂 a i da se istripovao da sa ova tri filma poslednja (Pig, Unbearable talent i ovaj) okonča svoju karijeru kao to su ta tri filma u jednoj godini koja ga obeležavaju 🙂

Videh i da je onaj nesretnik što je režirao midsomar i hereditary trebalo da radi i ovaj film i da je glavna uloga trebalo da bude Adam Sendler, to nemam pojma kako bi prošlo, tako da je dobro što je radio ovaj što je potpisao i Sick of myself.

ima par baš dobrih scena 🙂

18 hours ago, DJAPEH8 said:
  Hide contents

Bolje da su na kraju pustili zadnju epizodu prijatelja nego ovako 😄 

pa dobro, nije da nisu! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujuci upali pluca, malo sam odmarao, pa sam pogledao gomilu serija i nekoliko filmova.

S obzirom da postujemo gde se sta pise, da izlistam samo filmove:

Nope - https://www.imdb.com/title/tt10954984/  - Ocekivao sam vise od same price i radnje, ali svideli su mi se kadrovi, i naravno zombi lice Kaluuyaa, za kojeg se valjda prave ovakve uloge. 

Borat 2 - https://www.imdb.com/title/tt13143964/ - Ne znam zasto sam ovo pogledao... Ovakvi "specificni" filmovi ne bi trebali da imaju nastavke, jer uglavnom ispadnu sranje, i samo pokusavaju da budu sokantniji a ustvari ispadnu sranje.

Greenland - https://www.imdb.com/title/tt7737786 - Volim ove "kraj sveta" filmove, asteroidi, i tako to, tako da mi je ok legao. Nikakva prevelika ocekivanja nisam imao, tako da je ok zabava. Ocena totalno odgovarajuca, oko 6-6.5.

Ricky Gervais - Armageddon https://www.imdb.com/title/tt30088797 - Odlican kao i uvek, nema sta da se komentarise.

Christmas as usual - https://www.imdb.com/title/tt23790418/ - Na preporuku kolege (koji je iz Skandinavije) odgledam ovo, posto je njemu bio zabavan (jer on ima sve te obicaje za Bozic). Realno je glupost, mada da je neko snimio film kako indijac dolazi u moj kraj za Bozic i vidi sve nase obicaje, i meni bi bilo zanimljivo da gledam. Ako niste iz severnih krajeva evrope, nemojte da trosite vreme na ovo.

 

Odgledao sam jos nekoliko standupova, porodicnih "tralala" komedija, i dugometraznih crtaca sa klincima, ali ne moram bas o svemu da pisem 😄

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2024 at 1:10 PM, Lucky said:

pogledah sinoć! Veoma interesantno 🙂 Odličan je Kejdž, posle sam čitao da je sam smislio sebi frizuru 🙂 a i da se istripovao da sa ova tri filma poslednja (Pig, Unbearable talent i ovaj) okonča svoju karijeru kao to su ta tri filma u jednoj godini koja ga obeležavaju 🙂

nije mu los ovaj!

svakako bolji od ta druga dva navedena

Link to comment
Share on other sites

header.jpg

Ima više od deceniju kako se Spajk Li žalio na "ukrupnjavanje" Holivuda. Nekada davno su filmski studiji bili spremni da investiraju u male filmove kao eksperimente i načine da prošire portfolio. Ali kako su rasli budžeti za blokbastere, studiji su bili prinuđeni da ulože kompletan budžet u par filmova, i dva loša izbora bankrotiraju kompaniju. Ili, kako Spajk Li reče: "ako bih danas probao da snimim Malkolm X, morao bih da ga pretvorim u superheroja".

Poduži uvod za ono zbog čega mi se The Holdovers dopao: relativno jednostavna komedija/drama o džangrizavom profesoru koji je prinuđen da pazi na jedinog učenika koji je za praznike ostao na kampusu. Film je iz 2023. ali je kompletan vajb kao da je snimljen 80ih - bez specijalnih efekata, bez zvučnih imena, bez glumaca koji su seks simboli. I sve sasvim lepo funkcioniše, pogotovu kad se ne ulazi u film sa hajpom i očekivanjima koje Holivud voli da postavlja.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Baš sam pre neki dan razmišljao o Takvudu koji se raspada i tome što verovatno već ima neke sumnjive likove na određenim "romatičnim komedija" i "ljubići" filmovima :))

ne znam ni kako i dalje rade iskreno, kad su uvek polu prazni.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, cali said:

taxi-driver-tq_1620981664.jpeg

Inače to je potencijalno strašnije precizno nešto nego što može da se zamisli kad sam ja u pitanju, no nadajmo se da se ne ostvari :)

A do tada problem praktično nerešiv i gde ni bioskop ne pomaže - japanska Godzila Minus One, potencijalno jedan od najboljih filmova prošle godine prema mojim izvorima - ni u najavi za naše bioskope, a ni za "intornete". 

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2023 at 1:06 PM, mladenq said:

Ja pustio pre nekih 10ak dana, nesto me smorio brzo, mislim da sam ga ugasio za 20ak min, ne znam da l je bilo do mene ili do filma.

Sinoc pogledao The Boogeyman (2023)

Njega sam do kraja izgurao, sta znam, nista specijalno, klasican demon napada porodicu koja je dozivela tragediju i ranjiva je horor.

Nešto sam okasnio sa ovim da pogledam ovaj film i mogu reći da nije toliko grdan.

Vidi se da se režiser potrudio da ponudi dosta različitih koncepata "strašnih scena" što je uvek kul. Nije samo jump scare, ima i audio scare, vizuelni, suspense, dnevni, noćni, što doprinosi raznolikosti scena a i realno Stiven King ti da dovoljno tih sitnica da se pozabaviš njima i da uvek imaš neki dobar momenat (ako ne i više njih) u filmu. 

Malo mi je samo čudan kraj jer nisam siguran da sam ga razumeo

Spoiler

dal' je klinka zatvaranjem vrata poslala poruku da će "nastaviti da se bori" ili da "nema čudovišta ako misliš da nema čudovišta"

 

Link to comment
Share on other sites

Pa i nisam rekao da je narocito grdan, koliko vidim, vise da je nista specijalno.

Do te mere mi je bio zaboravan izgleda, da sam morao da otvorim link sad i par sekundi dobro da se potrudim da se setim filma, a to mi se retko desava!

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, mladenq said:

Pa i nisam rekao da je narocito grdan, koliko vidim, vise da je nista specijalno.

Do te mere mi je bio zaboravan izgleda, da sam morao da otvorim link sad i par sekundi dobro da se potrudim da se setim filma, a to mi se retko desava!

zapravo nisam ni rekao da si ti rekao da je grdan, više sam ja očekivao malo/manje od onog što sam dobio.

zaboravljiv svakako, ali kao generalno jedan od ovih filmova iz protekle godine nije toliko loš.

liste najboljih horora 2023 godine su toliko poražavajuće da je na prvom mestu "Talk to me" koji iako možda ok, daleko da je neki ne znam kakav kvalitet.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mladenq said:

lose si to formulisao!

realno, 'talk to me' verovatno ponajbolji u 2023

jesam, priznajem!

a to ti kažem, talk to me koji je generalno prosečan ili tu negde je najbolji horor 2023 🙂 mis'im!

doduše moram reći da nisam pogledao onaj "found footage" sa onim klincem što ostaje sam kod kuće, kažu svi da je solidan!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...