Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

1 hour ago, Dule_smor said:

Da, prey...osim ako u medjuvremenu nije izasao jos neki predator, ne bi me cudilo, bukvalno mogu sad da prave filmove sa njim u svakoj epohi ljudske istorije

zato te i pitam, bio je i onaj neki predator pre X godina, pa i ja pomislih da ima neki noviji.

Oko ovog prey smo baš dosta raspravljali ovde, mislim da su podeljena mišljenja 🙂

10 hours ago, Dule_smor said:

Jebote ovaj poslednji Predator se bas pretvara u woke woman power proseravanje na kraju...sledeceg Predatora gledam samo ako bude bio u feudalnom Japanu sa samurajima!

a predator u vreme boja na kosovu? 🙂

Link to comment
Share on other sites

Pfff, nema sanse protiv Milosa Obilica...ali generalno, zaista moze da se ubaci prica u desetine setinga i istorijskih epoha...indijanci, mongoli, samuraji, nindze, saolin monks, arapi, vizantinci, spartanci, zulu ratnici, srednjevekovni vitezovi, hasasini, you name it

 

edit, bas htedoh da napisem kao i assassins creed sto rade 😄

Edited by Dule_smor
  • Like +1 2

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Jose Jimenez said:

U jbt, MvP ima i drugi deo. 

A nemojmo zaboraviti ni The Predator iz 2018. koji je facepalm na toliko nivoa.

Na  taj iz 2018. sam i mislio pod najgori, a generalno kad god su poceli da objasnjavaju zasto je predator to sto jeste ili alien to sto jeste, meni su ubijali celu pricu i ceo vajb. Ne ne moramo da znamo svaki moguci detalj o njima da bi film bio dobar, ne mora da postoji objasnjenje za sve, najbolje je ostaviti mesta za subjektivno tumacenje i dozivljaj. Da ne pricamo sto isto tako ceo vajb o toj nekoj pretnji nestaje sto je vise scena sa tom istom  pretnjom. A vec neko vreme  je opsteprisutno u filmovima da se trude sve da pojasne i da povezu i da nacrtaju... mnjeh

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Počeo FEST, pa evo i ponekog filma sa istoga 🙂 

Marcel the Shell with Shoes Onhttps://www.imdb.com/title/tt15339456/

image.png

Stop-motion dokumentarac (ne mogu da kažem mokumentarac iako bi moglo da se podvede) o školjci koju lik pronađe u AirBnBu koji rentira nakon razvoda od svoje žene 🙂 Školjka (Marsel) ima i babu koju glumi Izabela Roselini i njih dvoje su sami u AirBnB-ju nakon što je ostatak familije slučajno odnesen kad su se prethodni vlasnici gajbe iselili. Kad sam video o čemu se radi očekivao sam da ću dobiti taj film koji i jesam dobio, glavni zabag mi je što je ovaj film svako živi nahvalio i što je nominovan za Oskara i tako... mislim, ok je, stop motion je uvek težak, nije dosadan film, Dženi Slejt je odličan posao uradila kao glavna glumica, ali malo je sporiji i svakako nije nešto posebno wow. Neobičan je i drugačiji, pa eto malo iskače iz standardnih aršina filmova koje gledamo ovih dana.

  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Infinity Poolhttps://www.imdb.com/title/tt10365998/

Screenshot 2023-02-25 at 23.53.42.png

Nisam imao pojma da je snimano "kod nas" (u hrvatskoj) i kod komšija u Budimpešti, međutim provali se već u prvih nekoliko minuta gledanja filma taj naš krš i lom i SFRJ bankine na putevima.

Moram da pohvalim da su uspeli apsolutno svaki znak i natpis da sklone iz kadra tako da se nigde ne vidi niti reč mađarskog niti hrvatskog. Šta više, izmislili su neki svoj jezik i zemlju tako da su i tablice lažne i sve gde negde nešto piše piše na tom "vanzemaljskom".

Mislim da se u filmu Skarsgard najbolje zabavljao jer, da ne bih spojlovao, imao je prilike da se dosta aktivno zeza sa ulogom i načinima izvođenja 🙂

Za sve ostalo ne znam šta bih rekao. Ne mogu da kažem da sam oduševljen Kronenberg juniorom, još od onog krš Antivirala a ni Possesor posle nije bio nešto mnogo bolji. A i brate, nađi neki svoj fazon šta si našao sve od ćaleta da kopiraš! Doduše i ćale krenuo da se gubi tako da ne znam ko je tu gori :))

A što se radnje tiče, pošto se sve odigra u prvih pet minuta, nije neki spojler - dvoje imućnijih u braku odlaze u resort, tokom izleta udare lika kolima i pobegnu, a pošto letuju u zemlji koja je "diktatorska" (mala paralela na recimo Meksiko npr) kazna za to je smrt ubistvom od strane najstarijeg sina ubijenog :)) ALI pošto je zemlja "turistička" i zavisi od turista onda je alternativa da se plate pare, napravi se klon te osobe i onda ubiju klona :)) Zvuči glupo, ali to je film! Ovaj proces zapravo nije okosnica filma već praktično uvertira za dalja dešavanja a to već ostavljam publici da pogleda!

Link to comment
Share on other sites

The Forest Makerhttps://www.imdb.com/title/tt18939192/

Screenshot 2023-02-26 at 20.59.55.png

Nema šta puno da se kaže, dokumentarac o Toni Rinaudu i njegovom otkriću načina na koji drvo može rasti i u najsurovijim afričkim uslovima što je dovelo do smanjenja gladi, pošumljavanja Afrike itd. Ima tu i priče o zelenom pojasu, o novim trendovima naravno i o samim ljudima iz Afrike i toga da li mogu da se nose sa tim što treba zapravo da rade, uticaju Zapada itd. Ne traje dugo, sat i po taman, nije dosadno, naravno ako vas zanima ovaj tip dokumenataraca.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/24/2023 at 8:56 PM, Jose Jimenez said:

Haha, ja mislio sve vreme da pričaš o Predators, koji nije uopšte toliko loš film (dve smrti za onog retarda iz Veselih Sedamdesetih).

Najbozarnije mi je što je taj iz 2018. napisao Shane Black, autor prvog Predatora.

Predators je imao najveci potencijal za dobar nastavak, ali avaj taj drugi deo filma je bas tresh, pogotovo taj iz veselih 70ih je ubio pola filma lagano bez nekog cimanja 🙂

The Predator - 2018, znam da ga je radio SHane Black, koji je glumio u prvom predatoru i koji je radio neke akcione klasike, nisam znao da je pisao nesto za sam prvi film. Al ga je napisaooooo 😄 

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mladenq said:

haha, imao sam osecaj da je kompletno sranje i da su ubedjeni bili da je dovoljno samo nazvati film cocaine bear i da ce reakcije biti jao preludo, opsti pis od filma!

ne razumem sad ovo, jel film dobar ili loš ili ga nisi ni pogledao? 🙂

milanče je bio dovoljno spesifik!

Link to comment
Share on other sites

haha, mislio sam laki da te samo zezaju za budzenje contenta, ali previse mi nesto ne kapiras stvari u poslednje vreme!

nisam ga gledao, delom jer nije bio na ze piratima kad sam trazio nedavno, a delom jer sam bio ubedjen da je mega sranje, na osnovu trailera, pa nisam proveravao naknadno

naravno, nekima ce sigurno biti top zabava, 'mozak na off' pricica, ali mi deluje da je i za tu kategoriju los, i da su bukvalno bili u fazonu 'ako stavimo ovakav naslov, koji je mega ludnica, zamisli medjed na kokainu XAXA, jbt, je l moguce toliko da je ludo, ne moramo ni da se cimamo dalje od toga!'

ovaj stav mi je milanche delimicno validirao, njegovim gore osvrtom na film!

Link to comment
Share on other sites

Obojica ste u pravu... Poenta je da su imali stvarno ludu premisu i ideju u rukama, i opciju da privuku ljude sa tim da je naslov dovoljan marketing. I onda ništa pametno nisu uradili sa tim. Ništa. Još Keri Rasel, pa jebeni Rej Ljuta , i ništa. Rediteljkonjovškinja dotična , i i pisac scenarija mogu lepo da se nose u tri lepe :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mladenq said:

haha, mislio sam laki da te samo zezaju za budzenje contenta, ali previse mi nesto ne kapiras stvari u poslednje vreme!

 

naravno da me zezaju jer će mrzitelji da mrze!

11 hours ago, mladenq said:

haha, imao sam osecaj da je kompletno sranje i da su ubedjeni bili da je dovoljno samo nazvati film cocaine bear i da ce reakcije biti jao preludo, opsti pis od filma!

ali evo da objasnim. ja sam ovo skapirao kao mislio sam da će biti sranje, ali onda sam pogledao i u pitanju je opšti piš od filma 🙂

2 hours ago, mladenq said:

naravno, nekima ce sigurno biti top zabava, 'mozak na off' pricica, ali mi deluje da je i za tu kategoriju los, i da su bukvalno bili u fazonu 'ako stavimo ovakav naslov, koji je mega ludnica, zamisli medjed na kokainu XAXA, jbt, je l moguce toliko da je ludo, ne moramo ni da se cimamo dalje od toga!'

nemam pojma koliko su zapravo iskoristili iz kao originalne priče jer je ako se ne varam sve na bazi nekog stvarnog događaja. ne mogu da znam sad koliko im je to pomoglo ili odmoglo... mada gledam imdb ocena 6.4, NIJE TOLIKO LOŠE! videćemo 🙂 možda i pogledam ako bude na torrentu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...